Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
            2018 ST TXLA 10&U End of School Splash - 5/12/2018             
 
 Event 2  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
               2:01.49  10&U BB
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Savens, Madi G   10 AQTX-ST           1:37.81    1:37.93 BB     
             44.87      1:37.93 (53.06)
  2 Dai, Melinda M   10 NTRO-ST           1:40.03    1:39.48 BB     
             46.81      1:39.48 (52.67)
  3 Wolfe, Meredith  10 NTRO-ST           1:41.06    1:40.35 BB     
             47.77      1:40.35 (52.58)
  4 Fong, Michelle   10 NTRO-ST           1:47.22    1:41.40 BB     
             48.89      1:41.40 (52.51)
  5 Lucas, Lauren A  10 LCA-ST            1:42.70    1:42.68 BB     
             47.83      1:42.68 (54.85)
  6 Pena, Olivia L   10 NTRO-ST           1:53.29    1:46.56 BB     
             50.49      1:46.56 (56.07)
  7 Wiegand, Lillia  10 AQTX-ST           1:47.90    1:47.78 BB     
             50.69      1:47.78 (57.09)
  8 Sierra, Sofia T  10 GOLD-ST           1:50.39    1:49.57 BB     
             52.74      1:49.57 (56.83)
  9 Allison, Lilly    9 LCA-ST            1:51.95    1:50.15 BB     
             51.34      1:50.15 (58.81)
 10 VanderMeer, Cai  10 NTRO-ST           2:07.10    1:52.14 BB     
             53.86      1:52.14 (58.28)
 11 O'Leary, Hayden   8 AQTX-ST           2:04.06    1:54.85 BB     
             55.41      1:54.85 (59.44)
 12 Liu, Isabel S    10 NTRO-ST           1:55.42    1:57.17 BB     
             55.18    1:57.17 (1:01.99)
 12 Harkin, Norah L   9 NTRO-ST           2:01.92    1:57.17 BB     
             54.04    1:57.17 (1:03.13)
 14 Leggate, Anna L  10 NTRO-ST           2:16.03    1:57.65 BB     
             57.43    1:57.65 (1:00.22)
 15 Browning, Maggi  10 LSAC-ST           2:03.31    1:59.64 BB     
             55.95    1:59.64 (1:03.69)
 16 Ring, Elizabeth  10 FISH-ST           1:59.53    2:00.09 BB     
             55.00    2:00.09 (1:05.09)
 17 Mize, Kaylinn S   8 NTRO-ST           2:12.61    2:00.59 BB     
             57.10    2:00.59 (1:03.49)
 18 Garcia, Flora S  10 TXLA-ST           2:06.09    2:01.52        
 19 Simmons, Alexa   10 NTRO-ST           2:01.44    2:02.82        
             58.25    2:02.82 (1:04.57)
 20 Pagadala, Vini    8 UN-ST             2:18.30    2:05.63        
             59.01    2:05.63 (1:06.62)
 21 Gunn, Libby N    10 NTRO-ST           1:50.77    2:06.84        
 22 Wang, Zoe        10 SASA-ST           2:05.99    2:08.48        
           1:03.70    2:08.48 (1:04.78)
 23 Lee, Amber J     10 SASA-ST           2:11.99    2:08.53        
           1:01.51    2:08.53 (1:07.02)
 24 Fellers, Hannah  10 NTRO-ST           2:13.02    2:11.05        
           1:02.09    2:11.05 (1:08.96)
 25 Horton, Scotia    9 NTRO-ST           2:33.57    2:13.75        
           1:05.96    2:13.75 (1:07.79)
 26 Henkelman, Kate  10 TXLA-ST                NT    2:15.61        
           1:05.01    2:15.61 (1:10.60)
 27 Ryan, Danica G   10 NTRO-ST           2:15.22    2:16.40        
           1:02.48    2:16.40 (1:13.92)
 28 Hauenstein, Car  10 NTRO-ST           2:26.36    2:17.03        
 29 Hochard, Marjor   7 NTRO-ST           2:25.99    2:23.59        
           1:06.26    2:23.59 (1:17.33)
 30 Gardner, Charlo   8 COTA-ST           2:25.92    2:31.91        
           1:16.86    2:31.91 (1:15.05)
 31 Helm, Paige S     6 NTRO-ST           3:00.00    3:12.63        
           1:38.92    3:12.63 (1:33.71)
 -- Gilbreath, Lucy   8 NTRO-ST           2:12.42         DQ        
      Butterfly kick
           1:03.80         DQ (1:10.48)
 -- Nguyen, Haley D  10 NTRO-ST           2:05.99         DQ        
      One hand touch
             52.28           DQ (59.28)
 -- Pozhenko, Liza   10 NTRO-ST           1:50.88         DQ        
      Two strokes under water
             48.40           DQ (52.60)
 -- Fry, Abigail M    9 NTRO-ST           2:02.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
           1:07.23         DQ (1:15.61)
 -- Grogan, Jolie M  10 TXLA-ST           1:59.80         DQ        
      Non-simultaneous touch
             53.93         DQ (1:02.50)
 -- Karimi, Hali M   10 NTRO-ST           2:15.67         DQ        
      Scissors kick
           1:02.99         DQ (1:10.11)
 -- Dott, Sara R     10 FISH-ST                NT         NS        
 -- Roquemore, Alic   8 NTRO-ST           2:02.99         NS        
 -- Santana, Dani H  10 RUSH-ST           2:11.35         NS        
 -- Brusseau, Charl  10 LSAC-ST           1:46.68         NS        
 -- Nguyen, Faith T  10 TXLA-ST           2:02.18        SCR        
 
 Event 2  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
               1:57.69  10&U BB
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Linkous, Quin Q  10 AQTX-ST           1:44.34    1:39.43 BB     
             48.76      1:39.43 (50.67)
  2 Gao, Joshua T    10 NTRO-ST           1:50.60    1:45.40 BB     
             50.42      1:45.40 (54.98)
  3 Schrock, Dylan   10 WHAC-ST           1:48.86    1:48.25 BB     
             51.23      1:48.25 (57.02)
  4 Hudson, George   10 FISH-ST           2:07.10    1:48.78 BB     
             52.22      1:48.78 (56.56)
  5 Burchett, Tyler   9 LSAC-ST           2:07.75    1:54.75 BB     
             54.09    1:54.75 (1:00.66)
  6 Selvakumar, Rhi  10 NTRO-ST           2:08.56    1:55.41 BB     
             54.76    1:55.41 (1:00.65)
  7 Le, David C      10 NTRO-ST           2:07.52    1:59.21        
             57.29    1:59.21 (1:01.92)
  8 McCartan, Caius  10 TXLA-ST           2:05.18    2:00.88        
           1:00.31    2:00.88 (1:00.57)
  9 Efimov, Luke M    8 SASA-ST           2:03.99    2:04.73        
             58.90    2:04.73 (1:05.83)
 10 Lassberg, Sawye   8 NTRO-ST           2:08.43    2:05.12        
             58.12    2:05.12 (1:07.00)
 11 Woertink, Carso   8 NTRO-ST           2:10.93    2:06.77        
           1:00.06    2:06.77 (1:06.71)
 12 Giroux, Aiden C   9 NTRO-ST           2:06.27    2:08.49        
 13 Albaugh, Rylan   10 NTRO-ST           2:11.29    2:09.62        
           1:02.62    2:09.62 (1:07.00)
 14 Prokazov, Danii   6 LCA-ST            2:14.94    2:10.47        
 15 Mason, Dane T     9 NTRO-ST           2:12.13    2:11.49        
           1:02.98    2:11.49 (1:08.51)
 16 Chang, Asher J    8 NTRO-ST           2:40.01    2:12.09        
           1:04.33    2:12.09 (1:07.76)
 17 Ramesh, Raj      10 COTA-ST           2:12.37    2:12.20        
 18 Gamboa, Santiag   9 LSAC-ST                NT    2:12.56        
           1:01.12    2:12.56 (1:11.44)
 19 Fowler, Gabe K   10 TXLA-ST                NT    2:13.75        
           1:05.52    2:13.75 (1:08.23)
 20 Hogan, Heath A   10 RUSH-ST           2:23.69    2:15.60        
           1:02.69    2:15.60 (1:12.91)
 21 Lopez, Iker       7 TXLA-ST                NT    2:16.88        
           1:06.80    2:16.88 (1:10.08)
 22 Schliebs, Vince   8 NTRO-ST           2:18.41    2:18.64        
           1:07.49    2:18.64 (1:11.15)
 23 Miller, Dominic   9 NTRO-ST           2:20.99    2:26.71        
           1:10.06    2:26.71 (1:16.65)
 24 McCown, Fhynn M   9 SASA-ST           3:03.99    2:28.36        
           1:12.92    2:28.36 (1:15.44)
 25 Modglin, Samuel  10 CCSS-ST           2:45.99    2:35.70        
           1:14.62    2:35.70 (1:21.08)
 26 Castillo, Isaia  10 NTRO-ST           1:35.99    2:37.95        
           1:15.98    2:37.95 (1:21.97)
 27 Glaeser, Andrew   9 NTRO-ST           2:33.13    2:44.24        
           1:18.04    2:44.24 (1:26.20)
 28 Beaudoin, Ben E  10 SASA-ST           2:41.99    3:01.02        
           1:24.05    3:01.02 (1:36.97)
 -- Enfield, Egan A   8 NTRO-ST           1:52.99         DQ        
      Non-simultaneous touch
           1:20.31         DQ (1:22.32)
 -- Kocheisen, Roma  10 NTRO-ST           2:24.12         DQ        
      Two strokes under water
           1:00.13         DQ (1:09.25)
 -- Zhao, Alexander   9 NTRO-ST           2:02.99         DQ        
      One hand touch
             55.98         DQ (1:04.17)
 -- Jakkula, Anshu   10 NTRO-ST           2:15.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
           1:04.71         DQ (1:10.13)
 -- Embert, Leonard  10 LCA-ST            2:05.87         DQ        
      Arms past hipline
           1:00.54         DQ (1:03.97)
 -- Helm, Cael D      8 NTRO-ST           2:08.18        SCR