Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  11/4/2018 - 2:01 PM
                    Lee & Joe Jamail Texas Swim Center                     
                        Hosted by Longhorn Aquatics                        
 
 Event 6  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
=========================================================================
           36.19  10&U A
           41.79  10&U BB
           47.39  10&U B
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Lusk, Lyla       10 NTRO-ST             31.36      30.70 A      
  2 Pemberton, Siri  10 WLOO-ST             33.30      32.14 A      
  3 Taylor, Kierste  10 WHAC-ST             33.86      32.19 A      
  4 Zhang, Leah      10 WLOO-ST             35.27      33.87 A      
  5 Crosby, Coco     10 WHAC-ST             34.89      34.14 A      
  6 Dunn, Allie      10 NTRO-ST             35.82      34.17 A      
  7 Costello, Elian  10 WLOO-ST             36.74      36.29 BB     
  8 Oyler, Gabriell  10 HEAT-ST             38.61      36.79 BB     
  9 Doughty, Nora     9 NTRO-ST             36.35      36.86 BB     
 10 Roach, Annalies  10 WHAC-ST             36.89      37.68 BB     
 11 Maciarz, Lola    10 NTRO-ST             37.60      37.81 BB     
 12 VanderMeer, Cai  10 NTRO-ST             39.32      37.84 BB     
 13 Duran, Ava       10 LCA-ST              39.30      37.95 BB     
 14 Hapka, Vivian    10 WLOO-ST                NT      38.03 BB     
 15 Guidry, Savanna   9 LSAC-ST             41.04      38.40 BB     
 16 Estipona, Stell  10 NTRO-ST             39.80      39.36 BB     
 17 Angie, Karis     10 WLOO-ST             40.80      39.44 BB     
 18 Mehok, Emery     10 NTRO-ST             39.11      39.95 BB     
 19 Norris, Shilah    8 GOLD-ST             47.57      40.11 BB     
 20 Zelinski, Abby   10 COTA-ST                NT      41.35 BB     
 21 Noel, Marjorie    9 LCA-ST              48.19      41.49 BB     
 22 Kirschner, Mazi   9 LCA-ST              42.74      41.54 BB     
 23 Chozick, Sienna   9 NTRO-ST             44.06      41.98 B      
 24 Walker, Campbel   9 NTRO-ST             41.01      42.43 B      
 25 Bosher, Lylah    10 ATAC-ST             47.47      42.52 B      
 26 Corbin, Mia      10 WHAC-ST             41.80      42.53 B      
 27 Derdeyn, Audrey  10 WLOO-ST                NT      42.55 B      
 28 Garza, Millie    10 LCA-ST              44.99      42.75 B      
 29 Stromberger, Mo  10 TXLA-ST             57.26      42.90 B      
 30 Early, Anna      10 ASC-ST                 NT      43.09 B      
 31 Schumann, Lilah  10 LCA-ST              43.74      43.33 B      
 32 Christman, Keel   9 WHAC-ST                NT      43.82 B      
 33 Miyashita, Mako  10 NTRO-ST             46.28      43.91 B      
 34 Higgins, Sophia  10 NTRO-ST             41.07      43.95 B      
 35 Cho, Leah         9 WLOO-ST             47.24      44.30 B      
 37 Nguyen, Sophia   10 NTRO-ST             50.93      45.07 B      
 38 Rodriguez, Aria   9 NTRO-ST             45.38      45.16 B      
 39 Fitzgerald, Eme   9 NTRO-ST             45.15      45.32 B      
 40 Webber, Rissa    10 WLOO-ST             47.15      45.51 B      
 42 Sanchez, Zaydin  10 LSAC-ST                NT      46.32 B      
 43 Wiehrdt, Jazlyn  10 HEAT-ST             46.75      46.40 B      
 44 Nguyen, Elise     9 NTRO-ST             44.74      46.67 B      
 47 Boday, Brielle    8 NTRO-ST             48.10      47.88        
 48 Cooper, Hallie    9 GOLD-ST             47.97      48.00        
 49 Boldrick, Isabe   9 NTRO-ST             51.60      48.48        
 50 Krits, Eliza     10 NTRO-ST           1:05.52      48.97        
 51 Mize, Kiersten   10 NTRO-ST             49.53      49.09        
 52 Almanza, Nathal   9 AQTX-ST           1:02.31      49.24        
 53 Mitchell, Ella    9 NTRO-ST             50.77      49.45        
 54 Gunn, Addie       8 NTRO-ST           1:00.15      49.49        
 55 Gardner, Charlo   8 COTA-ST             50.11      49.50        
 56 Hochard, Marjor   8 NTRO-ST             47.14      49.66        
 57 Fink, Georgia    10 WHAC-ST             48.41      50.34        
 58 Crail, Addison    9 FISH-ST                NT      50.41        
 59 DeRosa, Olivia   10 NTRO-ST             52.61      50.72        
 60 Mize, Kaylinn     9 NTRO-ST             45.29      50.96        
 61 Stuecheli, Cade   9 NTRO-ST           1:15.00      51.30        
 62 Zhang, Alice      8 WLOO-ST                NT      51.58        
 63 Foertsch, Julia   9 COTA-ST             51.36      51.88        
 64 Huang, Mackenzi   9 NTRO-ST             51.55      52.09        
 64 Regan, Adalyn     8 HSC-ST              55.12      52.09        
 66 Steber, Gretche   9 COTA-ST                NT      52.32        
 67 Horek, Ashlyn     9 ASC-ST              51.55      52.69        
 68 Brown, Lucienne   9 ASC-ST              41.36      52.74        
 69 Hagen, Paige      9 NTRO-ST             59.99      52.77        
 70 Shields, Phylli   9 COTA-ST           1:02.82      52.79        
 72 Higgins, Lauren   8 FISH-ST                NT      53.77        
 73 Ferron, Araiya    7 LCA-ST              54.99      53.81        
 74 Dzubinski, Aspe   9 COTA-ST             58.30      54.04        
 75 De Fex, Maria     9 NTRO-ST             54.00      54.43        
 77 Lewis, Kait       8 TXLA-ST             52.10      55.46        
 78 Chen, Iris       10 WLOO-ST                NT      55.60        
 79 Ip, Mia           8 NTRO-ST             59.00      56.59        
 80 Lueders, Carson   8 NTRO-ST             57.54      56.77        
 81 Prol, Alexandra   8 WHAC-ST                NT      56.81        
 82 Jensen, Jennave   9 NTRO-ST             54.99      56.99        
 83 Haywood, Elle    10 RUSH-ST           1:12.01      58.17        
 84 Palomares, Vict   9 AAAA-ST             48.00      58.55        
 85 Waller, Addison  10 NTRO-ST             59.96      58.58        
 86 Solis, Emma      10 WLOO-ST                NT      59.25        
 87 Carpenter, Anna   9 NTRO-ST             59.78    1:00.35        
 88 Martinez, Yari   10 NTRO-ST           1:04.41    1:00.89        
 89 Simmons, Gwynna   8 COTA-ST             59.67    1:01.07        
 90 Franks, Brooke    6 NTRO-ST           1:08.99    1:01.87        
 91 Aslot, Oshin     10 NTRO-ST             53.99    1:02.13        
 92 Linton, Norah     9 WLOO-ST                NT    1:02.16        
 93 Holland, Sophia   9 LCA-ST            1:01.51    1:02.69        
 94 Hardeman, Victo   9 AAAA-ST             45.00    1:04.86        
 96 Waters, Whitney   8 UN-ST                  NT    1:07.19        
 98 Espinosa, Lina    8 NTRO-ST           1:08.99    1:08.65        
 99 Tat, Angie        7 NTRO-ST           1:12.80    1:10.65        
100 Munkvold-Saunde   9 WHAC-ST           1:10.27    1:11.31        
102 Howell, Vivi      8 NTRO-ST           1:17.00    1:11.83        
103 Helm, Paige       7 NTRO-ST           1:06.95    1:15.84        
105 Sierra-Notarian   6 LSAC-ST                NT    1:22.43        
106 Vinante, Emma     8 NTRO-ST           1:12.99    1:22.97        
107 Staggs, Gabi      6 LSAC-ST                NT    1:27.23        
 -- Gower, Grace     10 TST-ST                 NT         DQ        
      Scissors kick
 36 Galvan, Amariss  10 ASC-ST                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Tushentsova, Li   9 NTRO-ST             55.15         DQ        
      No touch
 46 Crawford, Kayce   8 CCSS-ST             48.90         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Harrison, Tinle   8 FISH-ST             47.95         DQ        
      Alternating Kick
 76 Butler, Ashleig  10 TXLA-ST           1:00.18         DQ        
      Scissors kick
104 Wilson, Phoenix   9 AAAA-ST           1:05.86         DQ        
      Arms underwater recovery
 41 Seal, Rachel     10 NTRO-ST             43.55         DQ        
      False start
101 Menchaca, Hanna   7 FISH-ST                NT         DQ        
      Alternating Kick
 95 Sierra-Notarian   6 LSAC-ST                NT         DQ        
      One hand touch
 45 Desireddi, Reen   8 LCA-ST              47.02         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Winegar, Margot   7 COTA-ST                NT         DQ        
      One hand touch
 -- Frushour, Brook   9 NTRO-ST             50.74         DQ        
      Non-simultaneous touch
 71 Behr, Bianca      9 WLOO-ST                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Malpani, Reesha   8 WLOO-ST                NT         DQ        
      Scissors kick
 97 Harrison, Ella    7 WLOO-ST                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Arriaga Macouze   8 NTRO-ST             55.15         NS        
 -- Fry, Abigail      9 NTRO-ST             47.87         NS        
 -- Turner, Dayla    10 NTRO-ST           1:08.99         NS        
 -- Csizmadia, Anna   8 RUSH-ST           1:15.01         NS        
 -- Anderson, Ella   10 NTRO-ST             45.62         NS        
 -- Barry, Mattie     9 CCSS-ST             48.99         NS        
 -- Bonzek, Niva      8 ASC-ST              57.81         NS        
 -- Friedman, Thais   8 NTRO-ST           1:08.99         NS        
 -- Gupta, Nishka     8 WLOO-ST             59.27         NS        
 -- Goodwin, Violet   8 COTA-ST             59.86         NS        
 -- Burns, Simone     8 LSAC-ST                NT         NS        
 -- Yan, Catliya      8 ASC-ST                 NT         NS        
 -- Tse, Maddie       8 ASC-ST            1:22.89         NS        
 -- Frackowiak, Tes   7 COTA-ST                NT         NS        
 -- Bonneau, Phoebe   7 WHAC-ST             53.75         NS        
 -- Broadwell, Anna   9 LCA-ST              51.78         NS        
 -- Gupta, Anushka   10 NTRO-ST             51.59         NS        
 -- Palmer, Cate      9 NTRO-ST             51.98         NS        
 
 Event 6  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
=========================================================================
           35.39  10&U A
           40.49  10&U BB
           45.69  10&U B
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 McGill, Jake     10 LSAC-ST             37.60      34.42 A      
  2 Horvath, Josh    10 AQTX-ST             35.28      34.69 A      
  3 Ross, Austin     10 LCA-ST              33.92      34.98 A      
  4 Gray, Jamison    10 TST-ST              42.73      35.35 A      
  5 Liang, Ben        9 NTRO-ST             36.52      35.42 BB     
  6 Schmitt, Jake    10 NTRO-ST             40.67      36.32 BB     
  7 Boyer, Maxton    10 NTRO-ST             37.20      36.44 BB     
  8 Aitchison, Walk   9 ASC-ST              36.96      36.79 BB     
  9 Jaggers, Benjam  10 RUSH-ST             39.14      36.83 BB     
 10 Rusk, Julian      9 WLOO-ST             42.53      37.74 BB     
 11 Tater, Harrison   9 WLOO-ST             41.73      37.93 BB     
 12 Bryan, Liam      10 FISH-ST             39.18      38.08 BB     
 13 Helmcamp, Haydn  10 LSAC-ST             39.71      38.28 BB     
 14 Lee, Kyle         9 NTRO-ST             36.73      38.86 BB     
 15 Gonzales, Viggo  10 COTA-ST                NT      39.62 BB     
 16 Simpson, Greyse  10 LSAC-ST             42.01      40.15 BB     
 17 Yount, Cody      10 NTRO-ST             39.85      41.07 B      
 18 Robles, Andre    10 AAAA-ST             40.00      41.57 B      
 19 Arriaga Macouze  10 NTRO-ST             43.69      41.95 B      
 20 Alpatov, Daniel  10 NTRO-ST             46.27      42.16 B      
 21 Wells, Camden     9 COTA-ST             45.38      42.44 B      
 22 Ognoskie, Grace   8 NTRO-ST             43.74      42.90 B      
 23 Ackerman, Colli   9 WLOO-ST                NT      43.16 B      
 24 Marquez, Luis     9 LCA-ST              51.58      43.22 B      
 25 Harris III, Cal  10 LCA-ST              46.81      43.33 B      
 26 Jin, Oscar       10 TXLA-ST             44.28      43.42 B      
 27 Childs, Parker    9 GOLD-ST             45.99      43.44 B      
 28 Lee, Elias        9 TXLA-ST           1:00.18      43.92 B      
 29 Muenchow, Carso  10 AAAA-ST           1:01.78      44.41 B      
 30 Liu, Kai          8 WLOO-ST             50.93      44.45 B      
 31 Yaksh, Aarush     7 WLOO-ST             47.02      45.41 B      
 32 Fowler, Gabriel  10 TXLA-ST           1:13.68      45.50 B      
 33 Bury, Joseph     10 FISH-ST             48.23      45.59 B      
 34 Huber, Landon    10 WLOO-ST                NT      45.77        
 35 Pemberton, Will   8 WLOO-ST             50.88      46.44        
 36 Sefcik, Eli       8 NTRO-ST           1:00.00      47.11        
 37 Boone, Robert     9 LCA-ST              52.99      47.45        
 38 Cates, Brady      9 ATAC-ST             44.61      47.95        
 39 Kang, Elijah      9 NTRO-ST             47.87      48.02        
 40 Mester, Nethani  10 NTRO-ST             46.52      48.23        
 41 Sadarangani, Kr  10 NTRO-ST             48.94      48.85        
 42 Alford, Eli      10 HEAT-ST                NT      50.82        
 43 Grundy, Jeter     6 LSAC-ST           1:14.31      50.91        
 44 Foohey, Logan    10 WLOO-ST             51.42      51.66        
 45 Venuto, Jake     10 NTRO-ST             52.53      51.73        
 46 Stapp, Gavin     10 NTRO-ST             45.15      51.78        
 47 Rosales, Lucas    9 NTRO-ST             55.17      52.02        
 48 Struck, Carson    9 NTRO-ST             50.79      53.02        
 49 Henson, Jett      8 RUSH-ST             50.42      53.83        
 51 Vinante, Alex    10 NTRO-ST             52.30      55.51        
 52 Stapp, Logan      8 NTRO-ST             51.95      55.71        
 53 Johnson, Travis  10 LCA-ST              48.78      58.97        
 54 Dodd, Reese       8 NTRO-ST             58.99      59.71        
 56 Tang, Darryl      9 WLOO-ST                NT    1:01.02        
 57 DuRette, Tyler   10 NTRO-ST           1:03.24    1:02.68        
 59 Franklin, Caleb   9 TST-ST                 NT    1:04.16        
 61 Menchaca, Noah    9 FISH-ST           1:07.06    1:04.96        
 62 Bacon, Coleman    8 FISH-ST                NT    1:05.94        
 63 Vashisht, Arnav   8 NTRO-ST           1:11.99    1:06.16        
 64 Callegari, Drew   8 WLOO-ST                NT    1:12.18        
 50 Dulaney, Liam     9 TXLA-ST           1:05.13         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Sanchez, Ricky    8 AAAA-ST             55.00         DQ        
 -- Martin, Luc       7 AQTX-ST                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 58 Kocheisen, Dori   9 NTRO-ST           1:03.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 60 Davis, Tristan    9 RUSH-ST           1:14.01         DQ        
      Alternating Kick
 -- Komendera, Huds   9 WLOO-ST                NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Powell, Sutton    9 WLOO-ST             51.69         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kent, Camden      8 ASC-ST                 NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 65 Fink, Jaxon       7 WHAC-ST                NT         DQ        
      One hand touch
 -- Gurijala, Prati   9 NTRO-ST           1:19.99         DQ        
      Non-simultaneous touch
 55 Bao, Caton        8 NTRO-ST             57.99         DQ        
      One hand touch
 66 Schulze, Lincol   8 AAAA-ST           1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Crawford IV, Le   6 CCSS-ST           1:18.99         DQ        
      Alternating Kick
 -- Walk, Owen        8 WHAC-ST                NT         NS        
 -- Maurici, Nico    10 ASC-ST              42.75         NS        
 -- Streber, Gordon  10 RUSH-ST             59.01         NS        
 -- Wilcox, ted       7 ASC-ST                 NT         NS