Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  11/4/2018 - 2:01 PM
                    Lee & Joe Jamail Texas Swim Center                     
                        Hosted by Longhorn Aquatics                        
 
 Event 7  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
         1:31.89  10&U A
         1:44.99  10&U BB
         1:58.09  10&U B
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
 -- Nguyen, TK       10 TXLA-ST                NT    No Data        
  1 Lucas, Lauren    10 UN-ST             1:29.77    1:27.18 A      
             40.95      1:27.18 (46.23)
  2 Pozhenko, Liza   10 NTRO-ST           1:30.01    1:28.58 A      
             42.82      1:28.58 (45.76)
  3 Pena, Olivia     10 NTRO-ST           1:30.45    1:29.05 A      
             42.23      1:29.05 (46.82)
  4 Glasgow, Lily    10 AAAA-ST           1:26.94    1:29.12 A      
             42.87      1:29.12 (46.25)
  5 DeFranco, Sabri  10 NTRO-ST           1:30.64    1:30.03 A      
             42.86      1:30.03 (47.17)
  6 Harris, Audri    10 HSC-ST            1:30.95    1:30.57 A      
             43.64      1:30.57 (46.93)
  7 Jin, Irene       10 TXLA-ST           1:43.51    1:34.10 BB     
             44.35      1:34.10 (49.75)
  8 Harkin, Norah    10 NTRO-ST           1:42.95    1:35.01 BB     
             44.73      1:35.01 (50.28)
  9 Maciarz, Lola    10 NTRO-ST           1:33.63    1:35.18 BB     
             44.90      1:35.18 (50.28)
 10 Sanders, Alexa   10 ASC-ST            1:41.22    1:35.68 BB     
             46.34      1:35.68 (49.34)
 11 Morrison, Elise  10 NTRO-ST           1:40.26    1:36.56 BB     
             46.63      1:36.56 (49.93)
 12 Chozick, Sienna   9 NTRO-ST           1:37.66    1:36.64 BB     
             47.03      1:36.64 (49.61)
 13 Liu, Kylie       10 ASC-ST            1:52.19    1:37.04 BB     
             47.06      1:37.04 (49.98)
 14 Allison, Lilly   10 LCA-ST            1:36.54    1:38.12 BB     
             45.83      1:38.12 (52.29)
 15 Smith, Savina     9 LSAC-ST                NT    1:41.50 BB     
             47.83      1:41.50 (53.67)
 16 O'Leary, Hayden   9 AQTX-ST           1:45.89    1:41.83 BB     
             47.38      1:41.83 (54.45)
 17 Boswell, Sadie   10 ATAC-ST                NT    1:42.01 BB     
             48.68      1:42.01 (53.33)
 18 Gilbreath, Lucy   8 NTRO-ST           1:58.09    1:42.58 BB     
             49.56      1:42.58 (53.02)
 19 Livingston, Zoe  10 HSC-ST            1:41.26    1:42.78 BB     
             48.16      1:42.78 (54.62)
 20 Landry-McLauchl  10 WHAC-ST                NT    1:43.56 BB     
             49.23      1:43.56 (54.33)
 21 Angie, Karis     10 WLOO-ST           1:55.24    1:44.84 BB     
             50.32      1:44.84 (54.52)
 22 Bahr, Sydney      9 AAAA-ST           1:49.34    1:46.18 B      
             53.08      1:46.18 (53.10)
 23 Doughty, Nora     9 NTRO-ST           1:44.99    1:47.91 B      
             50.79      1:47.91 (57.12)
 24 Dawson, Brynlee   9 UN-ST             2:00.00    1:48.37 B      
             52.10      1:48.37 (56.27)
 25 Attaway, Happy   10 ASC-ST                 NT    1:49.07 B      
             51.66      1:49.07 (57.41)
 26 Gunn, Libby      10 NTRO-ST           1:50.00    1:49.13 B      
             52.09      1:49.13 (57.04)
 27 Hofkamp, Daphne  10 LSAC-ST           1:46.72    1:50.72 B      
             50.27    1:50.72 (1:00.45)
 28 Modak, Emory      8 NTRO-ST           1:49.99    1:52.61 B      
             53.55      1:52.61 (59.06)
 29 Johnson, Jossly  10 NTRO-ST           1:55.25    1:52.77 B      
             53.97      1:52.77 (58.80)
 30 Fellers, Hannah  10 NTRO-ST           1:57.49    1:54.50 B      
             54.16    1:54.50 (1:00.34)
 31 Pham, Nina        9 LSAC-ST           1:56.73    1:54.63 B      
             54.95      1:54.63 (59.68)
 32 Frushour, Brook   9 NTRO-ST           2:02.99    1:56.19 B      
             54.66    1:56.19 (1:01.53)
 33 Teitelman, Aver  10 NTRO-ST           1:56.15    1:59.24        
             55.17    1:59.24 (1:04.07)
 34 Cleaver, Ava      9 UN-GU             2:15.18    2:01.43        
             58.25    2:01.43 (1:03.18)
 35 Neumann, Abigai   8 COTA-ST                NT    2:02.06        
             56.33    2:02.06 (1:05.73)
 36 Palomares, Vict   9 AAAA-ST           2:05.00    2:09.28        
           1:02.79    2:09.28 (1:06.49)
 37 Barner, Kamea     8 TXLA-ST           2:31.08    2:10.94        
           1:06.65    2:10.94 (1:04.29)
 38 Gardner, Kate     7 WLOO-ST                NT    2:17.99        
           1:04.27    2:17.99 (1:13.72)
 39 Milosavljevic,    7 NTRO-ST           2:13.99    2:20.48        
           1:04.29    2:20.48 (1:16.19)
 40 Wood, Julia       8 NTRO-ST           2:30.00    2:26.53        
           1:11.59    2:26.53 (1:14.94)
 41 Bury, Helaina     6 FISH-ST                NT    2:35.99        
           1:12.25    2:35.99 (1:23.74)
 42 Wilson, Phoenix   9 AAAA-ST           2:30.00    2:48.07        
           1:16.75    2:48.07 (1:31.32)
 -- Winegar, Evie     9 COTA-ST                NT         DQ        
      Alternating Kick
           1:02.17         DQ (1:07.46)
 -- Ring, Elizabeth  10 FISH-ST           1:36.42         NS        
 -- Petersen, Shila  10 LCA-ST            1:52.69         NS        
 -- Helm, Paige       7 NTRO-ST           2:22.81         NS        
 -- Sharma, Anika    10 WLOO-ST           1:42.17         NS        
 
 Event 7  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
         1:30.19  10&U A
         1:41.89  10&U BB
         1:53.59  10&U B
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Li, Kevin        10 WLOO-ST           1:19.26    1:18.15 A      
             36.64      1:18.15 (41.51)
  2 Wong, Alexander  10 UN-ST             1:43.67    1:25.73 A      
             39.28      1:25.73 (46.45)
  3 Cao, Vincent     10 ATAC-ST           1:37.30    1:30.97 BB     
             42.42      1:30.97 (48.55)
  4 Burchett, Tyler  10 UN-ST             1:41.91    1:34.46 BB     
             45.48      1:34.46 (48.98)
  5 Gopal, Suhaan     8 WLOO-ST           1:43.00    1:35.26 BB     
             45.09      1:35.26 (50.17)
  6 Ewan, Holden      9 TXLA-ST           1:46.42    1:35.82 BB     
             44.49      1:35.82 (51.33)
  7 Alpatov, Daniel  10 NTRO-ST           1:44.76    1:36.43 BB     
             46.77      1:36.43 (49.66)
  8 Elder, Philip     9 UN-ST             1:44.18    1:37.81 BB     
             45.02      1:37.81 (52.79)
  9 Lewis, Liam      10 WLOO-ST           1:40.10    1:39.23 BB     
             47.88      1:39.23 (51.35)
 10 Aleman, Daniel   10 NTRO-ST           1:34.95    1:39.58 BB     
             46.34      1:39.58 (53.24)
 11 Le, David        10 NTRO-ST           1:54.88    1:39.76 BB     
             48.04      1:39.76 (51.72)
 12 Stapp, Gavin     10 NTRO-ST           1:44.06    1:40.21 BB     
             47.02      1:40.21 (53.19)
 13 Savens, Philip    9 AQTX-ST                NT    1:42.76 B      
             47.97      1:42.76 (54.79)
 14 Arriaga Macouze  10 NTRO-ST           2:00.00    1:43.11 B      
             49.04      1:43.11 (54.07)
 15 Cleaver, Eli      9 UN-GU             1:48.06    1:43.70 B      
             50.90      1:43.70 (52.80)
 16 Mester, Nethani  10 NTRO-ST           1:45.15    1:43.76 B      
             47.12      1:43.76 (56.64)
 17 Lassberg, Sawye   9 TXLA-ST           1:41.97    1:44.53 B      
             48.82      1:44.53 (55.71)
 18 Carmichael, Jos   9 WLOO-ST           1:53.53    1:44.81 B      
             49.29      1:44.81 (55.52)
 19 Bugbee, Braden    9 WLOO-ST                NT    1:45.70 B      
             49.41      1:45.70 (56.29)
 20 Daniel, Sawyer    9 ASC-ST            1:53.40    1:46.82 B      
             50.89      1:46.82 (55.93)
 21 Woertink, Carso   9 NTRO-ST           1:47.63    1:47.09 B      
             51.40      1:47.09 (55.69)
 22 Key, Marshall    10 NTRO-ST           1:48.99    1:47.90 B      
           1:47.90          1:47.90 ( )
 23 Prokazov, Danii   7 UN-ST             1:49.65    1:48.48 B      
             51.21      1:48.48 (57.27)
 24 Valdez, Brent    10 ASC-ST            1:59.94    1:49.31 B      
             51.66      1:49.31 (57.65)
 25 Baek, Jordan      9 WLOO-ST           1:49.70    1:49.58 B      
             51.30      1:49.58 (58.28)
 26 Staffel, Austin  10 NTRO-ST           1:54.99    1:49.70 B      
             51.38      1:49.70 (58.32)
 27 Martin, Duncan   10 LSAC-ST           1:52.63    1:49.86 B      
             50.99      1:49.86 (58.87)
 28 Hooton, Charlie   9 HSC-ST            1:55.52    1:51.28 B      
             52.51      1:51.28 (58.77)
 29 Bennett, Winsto   7 ATAC-ST           2:14.49    1:52.69 B      
             54.67      1:52.69 (58.02)
 30 Burris II, Scot   9 LCA-ST            1:45.99    1:54.06        
             52.60    1:54.06 (1:01.46)
 31 Helm, Cael        9 NTRO-ST           1:52.03    1:54.65        
             54.72      1:54.65 (59.93)
 32 Fowler, Gabriel  10 TXLA-ST           2:00.18    1:55.23        
             53.40    1:55.23 (1:01.83)
 33 Anand, Atharva    9 TXLA-ST           1:51.62    1:55.64        
             55.88      1:55.64 (59.76)
 34 Mongenel, Reed    7 ATAC-ST                NT    1:56.71        
             57.28      1:56.71 (59.43)
 35 Musil, Nicholas  10 TXLA-ST           2:10.18    1:57.13        
             55.72    1:57.13 (1:01.41)
 36 Layadi, Youcef    9 NTRO-ST           2:02.99    1:57.62        
             55.96    1:57.62 (1:01.66)
 37 Dulaney, Liam     9 TXLA-ST           2:06.91    1:59.83        
             57.75    1:59.83 (1:02.08)
 38 Salgado Diaz-Be   9 NTRO-ST           1:39.99    2:00.36        
             58.78    2:00.36 (1:01.58)
 39 Glaeser, Andrew  10 NTRO-ST           2:11.73    2:11.97        
           1:01.42    2:11.97 (1:10.55)
 40 Green, Laird      7 WHAC-ST                NT    2:15.60        
           1:05.22    2:15.60 (1:10.38)
 41 Ozanus, Oliver    8 LCA-ST            2:10.41    2:24.37        
           1:06.20    2:24.37 (1:18.17)
 42 Menchaca, Noah    9 FISH-ST                NT    2:29.90        
           1:12.21    2:29.90 (1:17.69)
 -- Garcia, Braxton  10 HEAT-ST                NT         DQ        
      Scissors kick
             59.49         DQ (1:05.54)
 -- Ward, Oli         9 NTRO-ST           1:37.68         DQ        
      One hand touch
             45.23           DQ (48.12)
 -- Sanchez, Lucas   10 NTRO-ST           2:05.88         DQ        
      Butterfly kick
             58.74         DQ (1:03.60)
 -- Zaitsev, Denys    9 GOLD-ST           2:19.81         DQ        
      One hand touch
             55.05           DQ (57.51)
 -- Kerouac, Collin  10 TXLA-ST           2:32.55         DQ        
      Scissors kick
             51.80           DQ (57.36)
 -- Johnson, Richar  10 GOLD-ST           2:09.88         DQ        
      Non-simultaneous arms
             59.51         DQ (1:11.42)