Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
            2019 ST TXLA 10&U Long Course Kick Off - 14-Apr-19             
 
 Event 5  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Daguet, Citlali        10 LSAC-ST           1:20.45    1:19.86  
             36.57      1:19.86 (43.29)
  2 Morrison, Elise P      10 NTRO-ST           1:25.03    1:20.22  
             38.89      1:20.22 (41.33)
  3 Stites, Cierra J       10 TST-ST            1:21.26    1:20.34  
             37.21      1:20.34 (43.13)
  4 Noel, Marjorie S       10 LCA-ST            1:20.60    1:22.03  
             38.81      1:22.03 (43.22)
  5 O'Leary, Hayden G       9 AQTX-ST           1:26.62    1:22.13  
             38.33      1:22.13 (43.80)
  6 Mehok, Emery G         10 NTRO-ST           1:36.58    1:26.81  
  7 Stoner, Reese R        10 NTRO-ST           1:47.06    1:28.54  
             41.08      1:28.54 (47.46)
  8 Almanza, Nathalie      10 AQTX-ST           1:34.87    1:28.97  
             40.88      1:28.97 (48.09)
  9 Cleaver, Ava R         10 TXLA-ST           1:42.43    1:29.40  
             41.82      1:29.40 (47.58)
 10 Montgomery, Mayla M    10 RUSH-ST           1:32.68    1:31.11  
             42.03      1:31.11 (49.08)
 11 Foertsch, Julia K       9 COTA-ST           1:31.89    1:32.91  
             43.01      1:32.91 (49.90)
 12 Bettis, Nora C         10 WHAC-ST                NT    1:34.18  
             43.06      1:34.18 (51.12)
 13 Streeter, Tilly A      10 NTRO-ST           1:35.01    1:35.91  
             44.85      1:35.91 (51.06)
 14 Carpenter, Anna A      10 NTRO-ST           1:38.59    1:36.15  
             43.36      1:36.15 (52.79)
 15 Suthar, Esha *         10 TXLA-ST                NT    1:36.88  
             44.74      1:36.88 (52.14)
 16 Gunn, Addie R           9 NTRO-ST           1:47.68    1:37.43  
             44.68      1:37.43 (52.75)
 17 Neumann, Abigail E      8 COTA-ST           1:47.09    1:37.70  
             47.20      1:37.70 (50.50)
 18 Asisi, Vea M           10 HEAT-ST                NT    1:37.87  
 19 Gardner, Kate M         8 WLOO-ST           1:46.83    1:38.49  
             45.91      1:38.49 (52.58)
 20 Brady, Rowan C         10 LSAC-ST           2:00.00    1:38.83  
             45.86      1:38.83 (52.97)
 21 Suthar, Uma *          10 TXLA-ST                NT    1:38.88  
 22 Simmons, Gwynna E       8 COTA-ST           1:58.79    1:39.77  
             48.36      1:39.77 (51.41)
 23 Lewis, Kait M           8 TXLA-ST           1:53.99    1:41.67  
             47.71      1:41.67 (53.96)
 24 Eckert, Alexa G         9 NTRO-ST           1:43.61    1:41.88  
             46.27      1:41.88 (55.61)
 25 Liu, Olivia X           9 NTRO-ST           1:56.73    1:42.08  
             46.95      1:42.08 (55.13)
 26 Boswell, Riley D        8 ATAC-ST           1:47.13    1:44.46  
             50.06      1:44.46 (54.40)
 27 Butler, Ashleigh E     10 TXLA-ST           1:57.49    1:44.58  
             50.42      1:44.58 (54.16)
 28 Holland, Sophia C       9 LCA-ST            1:31.70    1:44.61  
             47.75      1:44.61 (56.86)
 29 Haywood, Elle C        10 RUSH-ST           1:56.65    1:47.69  
             51.36      1:47.69 (56.33)
 30 Barner, Kamea C         8 TXLA-ST           1:53.59    1:48.68  
             49.77      1:48.68 (58.91)
 31 Harrison, Ella J        7 WLOO-ST           2:03.73    1:50.10  
             50.78      1:50.10 (59.32)
 32 Gilson, Suzanna M       9 WLOO-ST           1:49.16    1:51.19  
             50.78    1:51.19 (1:00.41)
 33 Yturralde, Brooke S     8 LSAC-ST           2:00.01    1:54.58  
             52.53    1:54.58 (1:02.05)
 34 Bomba, Cici M           9 TXLA-ST           1:55.62    1:56.80  
             57.12      1:56.80 (59.68)
 35 Daguet, Itzel E         7 LSAC-ST           1:59.99    1:58.19  
             53.90    1:58.19 (1:04.29)
 36 Zhan, Sofia             6 NTRO-ST           2:20.99    1:58.70  
 37 Loschke, Fiona E        9 RUSH-ST           1:47.57    1:59.22  
             54.57    1:59.22 (1:04.65)
 38 Morris, Eva C          10 TXLA-ST                NT    2:05.61  
 39 Helm, Paige S           7 NTRO-ST           2:31.19    2:07.26  
             59.31    2:07.26 (1:07.95)
 40 Major, Caroline A      10 TXLA-ST           2:11.47    2:09.64  
             57.74    2:09.64 (1:11.90)
 41 Gower, Grace E         10 TST-ST            1:58.97    2:11.21  
           1:06.36    2:11.21 (1:04.85)
 42 Gray, Ivy E             8 TST-ST            2:22.05    2:14.78  
           1:05.79    2:14.78 (1:08.99)
 43 Voss, Hannah R          8 TST-ST            2:08.78    2:17.63  
           1:09.67    2:17.63 (1:07.96)
 44 Evans, Addison L        9 TST-ST            2:08.87    2:28.94  
           1:08.72    2:28.94 (1:20.22)
 -- Boren, Raquel A         9 TXLA-ST                NT         NS  
 -- De Fex, Maria J        10 NTRO-ST           3:46.17         NS  
 -- Stromberger, Molly G   10 TXLA-ST           1:33.42         NS  
 -- Jones, Skylar M         9 WHAC-ST                NT         NS  
 -- Steber, Gretchen I      9 COTA-ST           1:30.98         NS  
 
 Event 5  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Liang, Ben             10 NTRO-ST           1:18.41    1:13.09  
             36.13      1:13.09 (36.96)
  2 McGill, Jake M         10 LSAC-ST           1:12.68    1:13.19  
             35.39      1:13.19 (37.80)
  3 Jaggers, Benjamin M    10 RUSH-ST           1:11.20    1:14.00  
             35.63      1:14.00 (38.37)
  4 Ross, Austin M         10 LCA-ST            1:27.90    1:15.98  
             35.21      1:15.98 (40.77)
  5 Wells, Camden A         9 COTA-ST           1:20.44    1:17.90  
             38.14      1:17.90 (39.76)
  6 Boyer, Maxton S        10 NTRO-ST           1:21.51    1:19.85  
             38.11      1:19.85 (41.74)
  7 Lee, Elias J            9 TXLA-ST           1:39.40    1:23.28  
             41.41      1:23.28 (41.87)
  8 Bennett, Winston J      8 ATAC-ST           1:30.84    1:23.29  
             38.50      1:23.29 (44.79)
  9 Helm, Cael D            9 NTRO-ST           1:51.83    1:23.32  
             39.31      1:23.32 (44.01)
 10 Mason, Dane T          10 NTRO-ST           1:27.34    1:24.45  
             40.09      1:24.45 (44.36)
 11 Ward, Oli E            10 NTRO-ST           1:26.46    1:25.66  
             41.20      1:25.66 (44.46)
 12 Ognoskie, Graceson T    9 NTRO-ST           1:25.99    1:26.31  
             40.56      1:26.31 (45.75)
 13 Wood III, Trey D       10 LSAC-ST           1:28.67    1:26.36  
 14 Majumder, Shourjo      10 NTRO-ST           2:08.44    1:28.86  
 15 Noel, Gear S            8 LCA-ST            1:43.47    1:29.54  
             41.67      1:29.54 (47.87)
 16 Schliebs, Vincent H     9 LCA-ST            1:48.93    1:30.60  
 17 Bugbee, Braden C        9 WLOO-ST           1:34.60    1:30.73  
             41.05      1:30.73 (49.68)
 18 Chou, Ronald           10 NTRO-ST           1:30.46    1:30.74  
             42.27      1:30.74 (48.47)
 19 Schmitt, Aiden C       10 LCA-ST            1:37.04    1:31.68  
             43.09      1:31.68 (48.59)
 20 Borel, Truett R        10 UN-ST             1:39.23    1:32.29  
             44.24      1:32.29 (48.05)
 21 Kang, Elijah H          9 NTRO-ST           1:42.17    1:34.83  
             47.21      1:34.83 (47.62)
 22 Elliston, Will D        9 RUSH-ST           1:41.91    1:34.96  
             45.06      1:34.96 (49.90)
 23 Edwards, Holten K       8 HEAT-ST           1:30.80    1:35.68  
 24 Zaitsev, Denys E       10 GOLD-ST           1:54.95    1:35.83  
             45.97      1:35.83 (49.86)
 25 Sykora, Justin J       10 LSAC-ST           1:33.79    1:36.43  
             43.40      1:36.43 (53.03)
 26 Cortes-Ruiz, Korban J   9 HEAT-ST           1:45.06    1:36.77  
             47.72      1:36.77 (49.05)
 27 Bratton, Connor W      10 TST-ST            1:32.50    1:37.86  
             44.87      1:37.86 (52.99)
 28 Sivasamy, Sai           9 WLOO-ST           1:48.87    1:37.93  
 29 Dulaney, Liam A        10 TXLA-ST           1:39.33    1:39.03  
 30 Siddiqui, Ubadah        9 TXLA-ST           1:49.63    1:39.09  
             46.06      1:39.09 (53.03)
 31 Hassell, Lucas V       10 NTRO-ST           1:50.99    1:39.15  
             45.80      1:39.15 (53.35)
 32 Boughaleb Hassani, Ra  10 NTRO-ST           1:40.99    1:39.58  
             46.19      1:39.58 (53.39)
 33 Puska, Asher L          8 GOLD-ST           1:52.27    1:40.86  
             46.51      1:40.86 (54.35)
 34 Boone, Robert M         9 LCA-ST            1:42.31    1:40.92  
 35 Jin, Johan A            8 TXLA-ST           1:45.47    1:42.06  
             47.28      1:42.06 (54.78)
 36 Ham, Nico J            10 WLOO-ST           1:43.57    1:42.22  
             47.78      1:42.22 (54.44)
 37 Glaeser, Andrew W      10 NTRO-ST           2:30.00    1:42.85  
             49.54      1:42.85 (53.31)
 38 Prokazov, Daniil        7 NTRO-ST           2:12.58    1:42.98  
             48.08      1:42.98 (54.90)
 39 Staffel, Austin A      10 NTRO-ST           1:36.71    1:43.63  
             49.00      1:43.63 (54.63)
 40 Wilkins, Liam J        10 NTRO-ST           1:55.99    1:44.03  
             51.16      1:44.03 (52.87)
 41 Spencer, Drew P        10 TST-ST            1:50.29    1:45.17  
             51.37      1:45.17 (53.80)
 42 Wei, Derek Z            9 NTRO-ST           1:44.06    1:46.33  
             49.09      1:46.33 (57.24)
 43 Jones, Oliver E         6 TXLA-ST           2:01.93    1:48.99  
             52.37      1:48.99 (56.62)
 44 Shraga, Barak A         9 COTA-ST           2:05.29    1:49.94  
             52.02      1:49.94 (57.92)
 45 Schrock, Logan J        6 LCA-ST            2:12.27    1:51.44  
 46 Green, Pierce R         9 WHAC-ST           1:58.45    1:54.76  
             56.29      1:54.76 (58.47)
 47 Schaefer, Luke A        9 NTRO-ST           1:54.08    1:54.80  
             56.41      1:54.80 (58.39)
 48 Pande, Nirwan R         8 RUSH-ST           1:47.57    1:56.28  
             54.32    1:56.28 (1:01.96)
 48 Sanders, Riley L       10 HEAT-ST           2:02.49    1:56.28  
             54.27    1:56.28 (1:02.01)
 50 Grundy, Jeter M         7 LSAC-ST           1:54.26    1:57.16  
 51 Roan, Brennan G        10 COTA-ST           2:01.71    1:57.56  
             54.54    1:57.56 (1:03.02)
 52 Xue, Eric K             8 CCSS-ST           2:10.99    2:02.96  
 53 Ihler, Parker S         8 TST-ST            2:13.02    2:05.17  
 54 Hamdan, Zander H       10 WHAC-ST                NT    2:06.59  
             59.30    2:06.59 (1:07.29)
 55 Gomez, Tomas A          7 NTRO-ST           2:10.71    2:14.32  
           1:01.14    2:14.32 (1:13.18)
 56 Reese, Jaxon T          9 TXLA-ST           2:26.85    2:21.69  
           1:03.00    2:21.69 (1:18.69)
 57 Faubion, Drake C       10 TST-ST            2:01.69    2:28.80  
           1:11.00    2:28.80 (1:17.80)
 -- Pogaru, Rishi          10 NTRO-ST           2:00.68         NS  
 -- Woertink, Carson E      9 NTRO-ST           1:40.09         NS  
 -- Hartley, Pierson A      9 TST-ST            1:55.69         NS