Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
            2019 ST TXLA 10&U Long Course Kick Off - 14-Apr-19             
 
 Event 8  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Crosby, Coco D         10 WHAC-ST             35.88      35.17  
  2 Santos, Bella N        10 WHAC-ST             41.26      36.77  
  3 Allison, Lilly Jayne   10 LCA-ST              36.02      37.26  
  4 DeHay, Charlotte E     10 LCA-ST              39.06      39.43  
  5 Morrison, Elise P      10 NTRO-ST             44.39      42.28  
  6 Kirschner, Mazie A      9 LCA-ST              39.82      43.45  
  7 Rine, Paisley E         9 TST-ST              49.42      44.08  
  8 Christman, Keelan R    10 WHAC-ST             44.27      44.92  
  9 Palmer, Cate M          9 NTRO-ST             44.44      45.34  
 10 Miyashita, Mako M      10 NTRO-ST             42.81      45.64  
 11 O'Leary, Hayden G       9 AQTX-ST             45.61      46.66  
 12 Jin, Irene E           10 TXLA-ST             47.04      46.81  
 13 Boldrick, Isabel M     10 NTRO-ST             54.15      46.86  
 14 Shields, Phyllis A      9 COTA-ST             55.92      47.48  
 15 Rodriguez, Ariana R     9 NTRO-ST             45.46      47.61  
 16 Noel, Marjorie S       10 LCA-ST              45.65      48.38  
 17 Cho, Leah H             9 WLOO-ST             49.72      48.55  
 18 Gilbreath, Lucy E       9 NTRO-ST             49.44      48.57  
 19 Niclair, Lyse M        10 WHAC-ST             46.82      48.87  
 20 Mitchell, Ella E        9 NTRO-ST             50.33      49.02  
 21 Zhu, Dawn X             9 WLOO-ST             50.92      49.30  
 22 Stuecheli, Cadence S    9 NTRO-ST             50.45      49.37  
 23 Webber, Rissa L        10 WLOO-ST             50.12      50.01  
 24 Nguyen, Elise K        10 NTRO-ST             55.35      50.19  
 25 Nguyen, Sophia M       10 NTRO-ST             56.87      50.49  
 26 Hochard, Marjorie J     8 NTRO-ST             54.39      51.16  
 27 Foertsch, Julia K       9 COTA-ST             48.30      54.07  
 28 Bettis, Nora C         10 WHAC-ST                NT      54.67  
 29 Streeter, Tilly A      10 NTRO-ST             54.69      54.68  
 30 Gokhale, Isha M        10 WLOO-ST           1:00.79      54.81  
 31 Ulloa, Destanee G      10 TXLA-ST                NT      55.05  
 32 Simmons, Gwynna E       8 COTA-ST             56.59      56.87  
 33 Eckert, Alexa G         9 NTRO-ST           1:01.75      56.97  
 34 Bettis, Annie R         8 WHAC-ST                NT    1:02.16  
 35 Friedman, Thaisa        9 NTRO-ST           1:01.99    1:03.69  
 36 Koch, Elsa M            9 LCA-ST              57.73    1:04.85  
 37 Tat, Angie T            8 NTRO-ST           1:11.80    1:05.18  
 38 Funaki, Marie N         8 NTRO-ST           1:15.48    1:06.21  
 39 Franks, Brooke A        7 NTRO-ST           1:07.17    1:06.55  
 40 Jensen, Jennavee A     10 NTRO-ST           1:07.24    1:06.70  
 41 Eltiste, Addison K      8 NTRO-ST           1:30.00    1:07.94  
 42 Peterson, Rowan Y       7 NTRO-ST           1:15.00    1:08.56  
 43 Sears, Sophia L         8 WLOO-ST           1:13.99    1:09.74  
 44 Abrahamsen, Bella C     9 NTRO-ST           1:02.99    1:11.35  
 45 Glynn, Aubrey M         9 NTRO-ST           1:05.99    1:11.79  
 46 Linton, Norah A        10 WLOO-ST           1:10.38    1:12.03  
 47 Jones, Sophie S         8 NTRO-ST           1:08.68    1:12.85  
 48 Zhan, Sofia             6 NTRO-ST           1:11.83    1:13.62  
 49 Momin, Aliza I          9 NTRO-ST           1:20.00    1:15.34  
 50 Helm, Paige S           7 NTRO-ST           1:28.59    1:15.61  
 51 Higgs, Charissa J       7 NTRO-ST           1:12.60    1:16.35  
 52 Poornima Ananda, Adit   8 NTRO-ST           1:25.00    1:19.87  
 53 Raorane, Anshu R        7 CCSS-ST           1:25.99    1:20.18  
 54 Gower, Grace E         10 TST-ST            1:14.68    1:21.14  
 55 Espinosa, Lina E        8 NTRO-ST           1:17.73    1:27.84  
 56 Evans, Addison L        9 TST-ST            1:15.30    1:38.95  
 -- Curtis, Olivia A        7 CCSS-ST           1:20.99         DQ  
 -- Choy, Karina C         10 NTRO-ST           1:05.99         DQ  
 -- LaDuc, Emma J           8 NTRO-ST           1:14.80         DQ  
 -- Tobias Soto, Pamela N  10 NTRO-ST           1:30.00         DQ  
 -- Pita, Riley C          10 RUSH-ST             56.62         DQ  
 -- Jones, Skylar M         9 WHAC-ST                NT         NS  
 -- Sun, Amber              9 NTRO-ST             53.81         NS  
 -- Wetherill, Fiona M      8 LCA-ST            1:07.92         NS  
 
 Event 8  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ross, Austin M         10 LCA-ST              36.84      34.42  
  2 Gomez, Miguel L         9 NTRO-ST             43.82      37.21  
  3 McGill, Jake M         10 LSAC-ST             40.40      37.36  
  4 Mason, Dane T          10 NTRO-ST             44.35      40.49  
  5 Lee, Kyle L            10 NTRO-ST             42.70      40.97  
  6 Lee, Elias J            9 TXLA-ST             45.22      41.85  
  7 Ward, Oli E            10 NTRO-ST             42.74      41.96  
  8 Bennett, Winston J      8 ATAC-ST             46.65      43.28  
  9 Chong, Ryan C          10 WLOO-ST             45.16      44.39  
 10 Yeager, Dylan N        10 WLOO-ST             53.06      45.05  
 11 Harris III, Calvin A   10 LCA-ST              45.61      45.24  
 12 Ognoskie, Graceson T    9 NTRO-ST             49.25      45.37  
 13 Majumder, Shourjo      10 NTRO-ST             58.65      45.69  
 14 Wood III, Trey D       10 LSAC-ST             43.61      45.81  
 15 Boone, Robert M         9 LCA-ST              48.39      48.90  
 16 Borel, Truett R        10 UN-ST             1:07.63      49.75  
 17 Cleaver, Eli H         10 TXLA-ST                NT      49.86  
 18 Key, Marshall M        10 NTRO-ST             51.79      50.12  
 19 Elliston, Will D        9 RUSH-ST           1:10.21      52.51  
 20 Fung, Marcus Z          8 WLOO-ST                NT      52.84  
 21 Kim, Kaden K           10 NTRO-ST             57.99      53.37  
 22 Jordan, Matthew P       9 WLOO-ST             56.07      54.18  
 23 Siddiqui, Ubadah        9 TXLA-ST                NT      54.24  
 24 Schliebs, Vincent H     9 LCA-ST              52.50      55.02  
 25 Hassell, Lucas V       10 NTRO-ST           1:00.99      56.13  
 26 Wei, Derek Z            9 NTRO-ST           1:09.76      56.50  
 27 Prokazov, Daniil        7 NTRO-ST           1:03.87      56.61  
 28 Bugbee, Braden C        9 WLOO-ST           1:05.24      57.04  
 29 Puska, Asher L          8 GOLD-ST           1:08.74      58.41  
 30 Castel, Jean K          8 WLOO-ST           1:03.00      58.83  
 31 Phan, Jayden T         10 NTRO-ST           1:16.96      59.33  
 32 Dodd, Reese P           8 NTRO-ST             59.70      59.77  
 33 Tang, Darryl T          9 WLOO-ST           1:09.09    1:02.57  
 34 Staffel, Austin A      10 NTRO-ST             53.63    1:05.17  
 35 Lenfest, Ezra J         9 RUSH-ST           1:03.26    1:05.96  
 36 Nguyen, Kyan V          8 NTRO-ST           1:05.71    1:06.44  
 37 Edwards, Holten K       8 HEAT-ST           1:11.46    1:08.53  
 38 Spencer, Drew P        10 TST-ST            1:01.79    1:09.59  
 39 Glaeser, Andrew W      10 NTRO-ST           1:30.00    1:11.30  
 40 Pande, Nirwan R         8 RUSH-ST           1:02.28    1:12.58  
 41 Gilbreath, Nicky G      7 NTRO-ST           1:11.94    1:16.13  
 -- Brahmbhatt, Rushil R   10 NTRO-ST           1:25.00         DQ  
 -- Magee, Odin S           8 NTRO-ST           1:10.01         DQ  
 -- Fisher, Luke R          8 NTRO-ST           1:20.00         DQ  
 -- Chen, Alex X            9 CCSS-ST           1:45.99         DQ  
 -- Brown, Dalton P         7 HSC-ST            1:07.60         DQ  
 -- Green, Laird S          7 WHAC-ST           1:26.44         DQ  
 -- Powell, Sutton J       10 WLOO-ST           1:03.99         DQ  
 -- Schrock, Logan J        6 LCA-ST            1:16.25         DQ  
 -- Vashisht, Arnav         9 NTRO-ST           1:14.91         NS  
 -- Sundararaman, Kaush     9 NTRO-ST             59.59         NS  
 -- Sevilla Ruiz, Julian   10 WLOO-ST           1:09.00         NS  
 -- Mester, Nethaniel      10 NTRO-ST             52.34         NS