Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
    2019 ST TXLA 11& Over Long Course Kick Off - 26-Apr-19 to 28-Apr-19    
 
 Event 3  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 McLaughlin, Aubrey F   12 NTRO-ST           5:13.40    5:04.52  
           1:12.80    2:30.82 (1:18.02)
      3:49.61 (1:18.79)   5:04.52 (1:14.91)
  2 Seal, Hannah M         12 NTRO-ST           5:28.93    5:05.30  
           1:11.34    2:29.75 (1:18.41)
      3:48.65 (1:18.90)   5:05.30 (1:16.65)
  3 Koret, Simone L        12 NTRO-ST           5:43.17    5:13.17  
           1:15.38    2:35.79 (1:20.41)
      5:13.17 (2:37.38)                    
  4 Duarte, Anna L         12 GOLD-ST           5:16.50    5:14.41  
           1:13.16    2:33.36 (1:20.20)
      3:54.73 (1:21.37)   5:14.41 (1:19.68)
  5 Dunn, Allie L          11 NTRO-ST           5:50.89    5:15.71  
           1:15.58    2:36.43 (1:20.85)
      3:56.85 (1:20.42)   5:15.71 (1:18.86)
  6 Phan, Kaitlyn T        11 NTRO-ST           5:32.09    5:15.87  
           1:14.35    2:34.73 (1:20.38)
      3:56.62 (1:21.89)   5:15.87 (1:19.25)
  7 Bruner, Sienna M       12 LCA-ST            6:01.38    5:17.14  
           1:13.86    2:33.66 (1:19.80)
      3:55.16 (1:21.50)   5:17.14 (1:21.98)
  8 Lee, Tamsyn            12 NTRO-ST           5:30.87    5:21.02  
           1:13.88    2:36.24 (1:22.36)
      3:59.30 (1:23.06)   5:21.02 (1:21.72)
  9 Seaton, Sienna R       12 NTRO-ST           5:49.14    5:21.52  
           1:16.27    2:39.16 (1:22.89)
      4:02.95 (1:23.79)   5:21.52 (1:18.57)
 10 Cummins, Riley A       12 UN-ST             5:54.59    5:23.44  
           1:17.12    2:41.23 (1:24.11)
      4:05.64 (1:24.41)   5:23.44 (1:17.80)
 11 Pena, Olivia L         11 NTRO-ST           6:10.04    5:32.98  
           1:17.05    2:43.83 (1:26.78)
      4:10.67 (1:26.84)   5:32.98 (1:22.31)
 12 Castillo, Kylie E      12 LIFE-ST           5:42.68    5:39.79  
           1:19.67    2:46.26 (1:26.59)
      4:14.02 (1:27.76)   5:39.79 (1:25.77)
 13 McGlathery, Hannah J   11 GOLD-ST           5:50.19    5:44.02  
           1:19.17    2:47.68 (1:28.51)
      4:18.63 (1:30.95)   5:44.02 (1:25.39)
 14 Berry, Eva J           12 NTRO-ST           5:49.82    5:51.52  
           1:20.18    2:49.22 (1:29.04)
      4:21.32 (1:32.10)   5:51.52 (1:30.20)
 
 Event 3  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Cox, Jillian T         13 ATAC-ST           4:23.27    4:19.95  
           1:02.64    2:09.51 (1:06.87)
      3:15.56 (1:06.05)   4:19.95 (1:04.39)
  2 Dunn, Madeleine E      14 NTRO-ST           4:39.52    4:39.11  
           1:06.07    2:16.37 (1:10.30)
      3:28.10 (1:11.73)   4:39.11 (1:11.01)
  3 Gettys, Emma A         14 GOLD-ST           4:33.90    4:40.42  
           1:05.99    2:16.89 (1:10.90)
      3:29.18 (1:12.29)   4:40.42 (1:11.24)
  4 Lofland, Maya R        14 GOLD-ST           4:33.32    4:44.86  
           1:08.45    2:21.07 (1:12.62)
      3:33.74 (1:12.67)   4:44.86 (1:11.12)
  5 Watson, Alex R         14 TXLA-ST           4:45.39    4:45.02  
           1:06.91    2:19.55 (1:12.64)
      3:33.70 (1:14.15)   4:45.02 (1:11.32)
  6 Doyal, Gracie J        14 LCA-ST            4:43.58    4:46.87  
           1:07.19    2:20.44 (1:13.25)
      3:34.56 (1:14.12)   4:46.87 (1:12.31)
  7 Rodriguez, Morgan R    14 NTRO-ST           4:46.05    4:47.31  
           1:06.96    2:20.19 (1:13.23)
      3:34.42 (1:14.23)   4:47.31 (1:12.89)
  8 Stromberger, Elizabet  14 TXLA-ST           4:54.46    4:47.94  
           1:07.59    2:20.78 (1:13.19)
      3:35.28 (1:14.50)   4:47.94 (1:12.66)
  9 Howard, Melaina K      13 LCA-ST            4:40.73    4:48.06  
           1:08.50    2:21.61 (1:13.11)
      3:35.09 (1:13.48)   4:48.06 (1:12.97)
 10 Kanary, Karina M       13 HSC-ST            5:12.00    4:48.62  
           1:08.47    2:21.78 (1:13.31)
      3:35.61 (1:13.83)   4:48.62 (1:13.01)
 11 Park, Jasmine P        13 NTRO-ST           4:48.13    4:50.07  
           1:08.25    2:22.04 (1:13.79)
      3:36.59 (1:14.55)   4:50.07 (1:13.48)
 12 Rautaneva, Julia O     14 NTRO-ST           4:38.18    4:51.39  
           1:07.08    2:21.26 (1:14.18)
      3:36.79 (1:15.53)   4:51.39 (1:14.60)
 13 Hoang, Trinity G       13 NTRO-ST           4:55.07    4:51.54  
           1:08.32    2:22.17 (1:13.85)
      3:37.71 (1:15.54)   4:51.54 (1:13.83)
 14 Moser, Miranda E       13 WLOO-ST           4:57.05    4:55.22  
           1:09.41    2:24.99 (1:15.58)
      3:41.31 (1:16.32)   4:55.22 (1:13.91)
 15 Baker, Kira A          14 NTRO-ST           5:05.32    4:55.45  
           1:10.24    2:26.09 (1:15.85)
      3:41.90 (1:15.81)   4:55.45 (1:13.55)
 16 Bina, Tory G           14 NTRO-ST           5:01.50    4:58.16  
           1:10.47    2:27.45 (1:16.98)
      3:43.61 (1:16.16)   4:58.16 (1:14.55)
 17 Carter, Julia C        14 NTRO-ST           4:57.71    4:58.25  
           1:09.78    2:26.56 (1:16.78)
      3:43.68 (1:17.12)   4:58.25 (1:14.57)
 18 Perucca, Haley J       14 HSC-ST            5:00.37    4:58.55  
           1:10.97    2:27.55 (1:16.58)
      3:45.42 (1:17.87)   4:58.55 (1:13.13)
 19 Emata, Melissa L       14 WLOO-ST           4:50.38    5:00.18  
           1:10.50    2:26.98 (1:16.48)
      3:45.09 (1:18.11)   5:00.18 (1:15.09)
 20 Naden, Abby R          13 WLOO-ST           4:57.14    5:00.36  
           1:12.64    2:28.72 (1:16.08)
      3:45.15 (1:16.43)   5:00.36 (1:15.21)
 21 Gore, Shireen R        14 NTRO-ST           4:53.15    5:01.58  
           1:09.70    2:26.82 (1:17.12)
      3:45.23 (1:18.41)   5:01.58 (1:16.35)
 22 Nobles, Mia M          13 NTRO-ST           5:24.11    5:01.89  
           1:13.16    2:30.61 (1:17.45)
      3:48.06 (1:17.45)   5:01.89 (1:13.83)
 23 Davis, Maddie E        14 NTRO-ST           5:10.15    5:04.73  
           1:13.30    2:32.08 (1:18.78)
      3:49.66 (1:17.58)   5:04.73 (1:15.07)
 24 Moffett, Lexi D        13 GOLD-ST           4:58.31    5:05.04  
           1:12.43    2:30.12 (1:17.69)
      3:48.23 (1:18.11)   5:05.04 (1:16.81)
 25 Bui, Jenny D           14 NTRO-ST           5:08.49    5:05.11  
           1:11.82    2:29.29 (1:17.47)
      5:05.11 (2:35.82)                    
 26 Selman, Audrey E       14 LCA-ST            5:12.05    5:05.48  
           1:12.20    2:29.90 (1:17.70)
      3:48.93 (1:19.03)   5:05.48 (1:16.55)
 27 Alt, Delaney M         13 WLOO-ST           5:11.00    5:05.81  
           1:13.68    2:31.72 (1:18.04)
      3:49.75 (1:18.03)   5:05.81 (1:16.06)
 28 DuBose, Jaylin R       14 NTRO-ST           4:54.01    5:05.88  
           1:11.35    2:29.97 (1:18.62)
      3:48.47 (1:18.50)   5:05.88 (1:17.41)
 28 Smith, Kate G          13 GOLD-ST           5:12.97    5:05.88  
           1:11.23    2:30.36 (1:19.13)
      3:49.20 (1:18.84)   5:05.88 (1:16.68)
 30 Baylor, Madi R         14 TXLA-ST           5:09.99    5:07.90  
           1:13.07    2:31.10 (1:18.03)
      3:49.98 (1:18.88)   5:07.90 (1:17.92)
 31 Siddapureddy, Megha R  14 NTRO-ST           5:06.51    5:09.21  
           1:13.49    2:33.16 (1:19.67)
      3:52.29 (1:19.13)   5:09.21 (1:16.92)
 32 Tisdale, Haley M       13 NTRO-ST           5:11.45    5:09.37  
           1:12.74    2:32.46 (1:19.72)
      3:52.64 (1:20.18)   5:09.37 (1:16.73)
 33 Wells, Suzannah G      14 WLOO-ST           4:55.31    5:11.57  
           1:11.46    2:30.42 (1:18.96)
      3:50.14 (1:19.72)   5:11.57 (1:21.43)
 34 Tetzlaff, Gillian R    14 NTRO-ST           5:23.40    5:14.02  
           1:13.68    2:35.56 (1:21.88)
      3:56.94 (1:21.38)   5:14.02 (1:17.08)
 35 Lampert, Brynn E       14 TXLA-ST           5:10.00    5:15.79  
           1:14.01    2:35.92 (1:21.91)
      3:56.66 (1:20.74)   5:15.79 (1:19.13)
 36 Jaggers, Phoebe E      13 RUSH-ST           6:04.15    5:18.88  
           1:14.88    2:38.76 (1:23.88)
      4:00.07 (1:21.31)   5:18.88 (1:18.81)
 37 Scott, Ashley A        14 TXLA-ST           5:17.08    5:22.04  
           1:16.22    2:38.62 (1:22.40)
      4:01.72 (1:23.10)   5:22.04 (1:20.32)
 38 Harris, Arwen M        13 GOLD-ST           5:10.86    5:24.03  
           1:14.10    2:36.35 (1:22.25)
      4:00.66 (1:24.31)   5:24.03 (1:23.37)
 39 Wilkins, Chloe E       14 NTRO-ST           5:14.44    5:25.53  
           1:16.88                     
            4:02.00 ( )   5:25.53 (1:23.53)
 40 Stivers, Abigail E     14 LCA-ST            5:40.07    5:29.15  
           1:18.66    2:42.34 (1:23.68)
      4:07.06 (1:24.72)   5:29.15 (1:22.09)
 41 Freeman, Hailey A      14 NTRO-ST           5:15.35    5:32.23  
           1:19.43    2:45.35 (1:25.92)
      4:11.16 (1:25.81)   5:32.23 (1:21.07)
 42 Stockli, Alice M       14 NTRO-ST           5:29.10    5:52.04  
           1:20.07    2:50.24 (1:30.17)
      4:22.00 (1:31.76)   5:52.04 (1:30.04)
 
 Event 3  Women 15-16 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Herceg, Ana            15 NTRO-ST           4:20.10    4:30.07  
           1:04.81    2:14.24 (1:09.43)
      3:23.05 (1:08.81)   4:30.07 (1:07.02)
  2 Fleming, Ana E         16 WHAC-ST           4:28.91    4:34.22  
           1:05.28    2:15.44 (1:10.16)
      3:25.61 (1:10.17)   4:34.22 (1:08.61)
  3 Elzhowe, Acadia R      16 GOLD-ST           4:43.79    4:42.05  
           1:07.48    2:18.99 (1:11.51)
      3:31.11 (1:12.12)   4:42.05 (1:10.94)
  4 Yin, Karen             16 ATAC-ST           4:39.03    4:48.82  
           1:07.49    2:21.31 (1:13.82)
      3:35.32 (1:14.01)   4:48.82 (1:13.50)
  5 Filimoehala, Trisha T  16 NTRO-ST           4:45.65    4:50.66  
           1:09.71    2:23.98 (1:14.27)
      3:38.59 (1:14.61)   4:50.66 (1:12.07)
  6 Pfeifer, Abby R        16 LCA-ST            4:33.37    4:51.45  
           1:08.33    2:22.01 (1:13.68)
      3:36.70 (1:14.69)   4:51.45 (1:14.75)
  7 Faust, Konner M        16 TXLA-ST           4:42.12    4:52.05  
           1:07.75    2:21.90 (1:14.15)
      3:37.29 (1:15.39)   4:52.05 (1:14.76)
  8 Worley, Rylee K        15 NTRO-ST           4:44.60    4:52.45  
           1:09.75    2:24.68 (1:14.93)
      3:40.22 (1:15.54)   4:52.45 (1:12.23)
  9 Silva, Marissa D       15 WHAC-ST           4:51.68    4:55.14  
           1:09.59    2:24.05 (1:14.46)
      3:39.17 (1:15.12)   4:55.14 (1:15.97)
 10 Wyman, Carlea G        16 TXLA-ST           4:56.00    4:59.00  
           1:12.26    2:28.32 (1:16.06)
      3:44.36 (1:16.04)   4:59.00 (1:14.64)
 11 Rivas, Sophia S        15 NTRO-ST           5:01.27    4:59.35  
           1:09.31    2:26.93 (1:17.62)
      3:42.61 (1:15.68)   4:59.35 (1:16.74)
 12 Kristensen, Maria D    15 NTRO-ST           4:43.99    5:02.74  
           1:11.32    2:29.14 (1:17.82)
      5:02.74 (2:33.60)                    
 13 Barley, Ariel B        15 ATAC-ST           4:58.91    5:05.37  
           1:11.51    2:29.63 (1:18.12)
      3:48.64 (1:19.01)   5:05.37 (1:16.73)
 14 Carr, Norah C          15 LCA-ST            5:03.10    5:07.57  
           1:13.90    2:32.37 (1:18.47)
      3:50.59 (1:18.22)   5:07.57 (1:16.98)
 15 Sites, Bella R         16 NTRO-ST           4:48.86    5:12.97  
           1:14.77    2:34.55 (1:19.78)
      3:53.98 (1:19.43)   5:12.97 (1:18.99)
 16 Gomez, Gabriela E      15 NTRO-ST           5:29.62    5:13.06  
           1:11.18    2:31.52 (1:20.34)
      3:53.22 (1:21.70)   5:13.06 (1:19.84)
 17 Perucca, Hannah G      15 HSC-ST            5:16.26    5:20.44  
           1:11.86    2:33.90 (1:22.04)
      3:57.39 (1:23.49)   5:20.44 (1:23.05)
 18 Jackson, Sydney M      16 LCA-ST            5:07.25    5:20.76  
           1:15.69    2:37.42 (1:21.73)
      3:59.79 (1:22.37)   5:20.76 (1:20.97)
 
 Event 3  Women 17-18 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Riley, Maddie A        17 NTRO-ST           4:28.17    4:42.39  
           1:06.88    2:19.09 (1:12.21)
      3:32.37 (1:13.28)   4:42.39 (1:10.02)
  2 Farris, London E       17 NTRO-ST           4:33.78    4:46.99  
           1:08.04    2:21.30 (1:13.26)
      3:35.31 (1:14.01)   4:46.99 (1:11.68)
  3 Dysart, Alyse M        17 NTRO-ST           4:47.83    5:10.81  
           1:12.80    2:32.17 (1:19.37)
      3:51.49 (1:19.32)   5:10.81 (1:19.32)
  4 Gonce, Alex F          17 LCA-ST            5:58.40    6:15.51  
           1:26.21    3:01.05 (1:34.84)
      4:38.84 (1:37.79)   6:15.51 (1:36.67)
 
 Event 3  Women 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Cox, Madisyn L         23 TXLA-ST           4:13.50    4:14.36  
           1:00.09    2:05.15 (1:05.06)
      3:09.54 (1:04.39)   4:14.36 (1:04.82)
  2 Pfeifer, Evie M        20 UN-ST             4:12.01    4:15.51  
           1:00.94    2:05.77 (1:04.83)
      3:11.18 (1:05.41)   4:15.51 (1:04.33)
  3 Case, Lauren E         20 UN-ST             4:20.90    4:19.75  
           1:03.08    2:09.51 (1:06.43)
      3:15.42 (1:05.91)   4:19.75 (1:04.33)
  4 Shiller, Logan M       19 UN-ST             4:17.56    4:27.05  
           1:03.53    2:10.66 (1:07.13)
      3:18.64 (1:07.98)   4:27.05 (1:08.41)
  5 Tierney, Ella C        20 UN-ST             4:17.89    4:28.50  
           1:03.90    2:12.09 (1:08.19)
      4:28.50 (2:16.41)                    
  6 Ritch, Grace O         20 UN-ST             4:29.80    4:31.94  
           1:04.67    2:13.54 (1:08.87)
      3:23.33 (1:09.79)   4:31.94 (1:08.61)
  7 Quattlebaum, Peyton R  19 UN-ST             4:24.55    4:34.62  
           1:06.18    2:15.98 (1:09.80)
      3:25.67 (1:09.69)   4:34.62 (1:08.95)
 
 Event 3  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Gettys, Bucky B        12 GOLD-ST           4:43.62    4:44.71  
           1:07.08    2:19.74 (1:12.66)
      3:32.64 (1:12.90)   4:44.71 (1:12.07)
  2 Bennett, Brady M       11 ATAC-ST           5:01.78    4:52.57  
           1:09.39    2:24.66 (1:15.27)
      3:41.05 (1:16.39)   4:52.57 (1:11.52)
  3 McCain, Tristan C      11 LCA-ST            5:02.16    4:55.88  
           1:10.76    2:27.43 (1:16.67)
      3:43.51 (1:16.08)   4:55.88 (1:12.37)
  4 Hardy, Cooper D        12 ATAC-ST           5:14.01    4:57.71  
           1:09.70                     
            3:42.07 ( )   4:57.71 (1:15.64)
  5 Guan, Timothy T        12 NTRO-ST           5:02.69    5:00.74  
           1:10.42    2:26.60 (1:16.18)
      3:43.97 (1:17.37)   5:00.74 (1:16.77)
  6 Ward, Eli G            12 NTRO-ST           5:19.16    5:02.76  
           1:12.12    2:29.44 (1:17.32)
      3:47.32 (1:17.88)   5:02.76 (1:15.44)
  7 Kawakami-Lynd, Kai L   12 TXLA-ST           5:00.82    5:02.98  
           1:12.85    2:31.56 (1:18.71)
      3:49.88 (1:18.32)   5:02.98 (1:13.10)
  8 Flynn, Gannon A        12 NTRO-ST           5:30.05    5:05.89  
           1:13.48    2:32.86 (1:19.38)
      3:51.10 (1:18.24)   5:05.89 (1:14.79)
  9 Sampson, Andrew A      12 LIFE-ST           5:46.97    5:07.60  
           1:10.95    2:30.24 (1:19.29)
      3:49.15 (1:18.91)   5:07.60 (1:18.45)
 10 Shi, Justin R          11 NTRO-ST           5:11.71    5:08.07  
           1:13.46    2:32.09 (1:18.63)
      3:52.06 (1:19.97)   5:08.07 (1:16.01)
 11 Nielsen, Nigel L       11 ATAC-ST           5:36.86    5:13.03  
           1:16.52    2:37.36 (1:20.84)
      3:57.41 (1:20.05)   5:13.03 (1:15.62)
 12 Teeters, Victor V      12 NTRO-ST           5:37.97    5:14.92  
           1:15.45    2:36.46 (1:21.01)
      3:57.83 (1:21.37)   5:14.92 (1:17.09)
 13 Groszek, Cameron L     12 NTRO-ST           5:41.48    5:17.36  
           1:16.04    2:37.86 (1:21.82)
      3:59.37 (1:21.51)   5:17.36 (1:17.99)
 14 Ybarbo, Daniel A       12 NTRO-ST           5:53.64    5:22.84  
           1:17.54    2:40.61 (1:23.07)
      4:03.75 (1:23.14)   5:22.84 (1:19.09)
 15 Redmond, Ian D         11 NTRO-ST           5:50.94    5:28.86  
           1:17.52    2:43.75 (1:26.23)
      4:09.12 (1:25.37)   5:28.86 (1:19.74)
 16 Brown, Brian J         12 TXLA-ST           5:51.47    5:37.81  
           1:19.85    2:46.28 (1:26.43)
      4:14.41 (1:28.13)   5:37.81 (1:23.40)
 17 Goodman, Sean M        11 NTRO-ST           5:59.14    5:53.37  
           1:24.20                     
            4:24.69 ( )   5:53.37 (1:28.68)
 18 Scarborough, Hayden A  11 NTRO-ST           5:55.40    5:56.70  
           1:22.64    2:57.12 (1:34.48)
      4:28.89 (1:31.77)   5:56.70 (1:27.81)
 19 Ebeier, Jack V         11 WLOO-ST           5:34.38    6:09.99  
           1:27.98    3:04.07 (1:36.09)
      4:39.39 (1:35.32)   6:09.99 (1:30.60)
 20 Sato, David C          12 WLOO-ST           5:57.09    6:21.99  
           1:27.05    3:06.61 (1:39.56)
      4:44.48 (1:37.87)   6:21.99 (1:37.51)
 
 Event 3  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Walker, Logan B        14 NTRO-ST           4:26.39    4:21.14  
           1:02.24    2:09.95 (1:07.71)
      3:16.44 (1:06.49)   4:21.14 (1:04.70)
  2 Roberts, Evan C        13 WLOO-ST           4:49.52    4:30.76  
           1:03.16    2:12.88 (1:09.72)
      3:23.54 (1:10.66)   4:30.76 (1:07.22)
  3 Brown, Anderson C      13 HSC-ST            4:43.26    4:33.77  
           1:04.56    2:15.17 (1:10.61)
      3:26.15 (1:10.98)   4:33.77 (1:07.62)
  4 Kelly, Jeremy S        13 NTRO-ST           4:35.63    4:36.97  
           1:03.91    2:14.92 (1:11.01)
      3:26.39 (1:11.47)   4:36.97 (1:10.58)
  5 Flynn, Kelson M        14 NTRO-ST           4:49.98    4:37.81  
           1:01.46    2:13.12 (1:11.66)
      3:26.83 (1:13.71)   4:37.81 (1:10.98)
  6 Stephenson, Matthew A  14 TXLA-ST           4:29.08    4:39.09  
           1:04.33                     
            3:25.16 ( )   4:39.09 (1:13.93)
  7 Bennett, Colton B      14 ATAC-ST           4:54.24    4:40.82  
           1:07.05    2:18.61 (1:11.56)
      3:30.64 (1:12.03)   4:40.82 (1:10.18)
  8 Bishop, Danny D        13 NTRO-ST           4:39.16    4:42.12  
           1:04.53    2:16.98 (1:12.45)
      3:30.56 (1:13.58)   4:42.12 (1:11.56)
  9 Spaulding, Aidan R     13 WLOO-ST           4:33.59    4:43.97  
           1:06.77    2:19.58 (1:12.81)
      3:32.39 (1:12.81)   4:43.97 (1:11.58)
 10 Hays, Chase A          14 ATAC-ST           4:59.55    4:44.10  
           1:07.94    2:21.22 (1:13.28)
      3:34.03 (1:12.81)   4:44.10 (1:10.07)
 11 Schweizer, Aiydan M    13 NTRO-ST           4:56.46    4:53.01  
           1:08.46    2:22.93 (1:14.47)
      3:38.71 (1:15.78)   4:53.01 (1:14.30)
 12 Bried, Walker A        14 NTRO-ST           5:16.89    4:53.21  
           1:07.79    2:21.55 (1:13.76)
      3:37.17 (1:15.62)   4:53.21 (1:16.04)
 13 Goldreyer, Elijah A    13 LCA-ST            5:06.72    4:53.67  
           1:09.45    2:26.00 (1:16.55)
      3:42.53 (1:16.53)   4:53.67 (1:11.14)
 14 Ho, Evan H             14 LCA-ST            4:57.62    4:54.18  
           1:08.35    2:24.16 (1:15.81)
      3:41.02 (1:16.86)   4:54.18 (1:13.16)
 15 Blancaflor, Rance C    14 NTRO-ST           4:49.29    4:55.78  
           1:07.90    2:23.41 (1:15.51)
      3:39.84 (1:16.43)   4:55.78 (1:15.94)
 16 Clayton, Bryce A       14 NTRO-ST           5:13.37    4:56.91  
           1:09.88    2:25.37 (1:15.49)
      3:42.07 (1:16.70)   4:56.91 (1:14.84)
 17 Baxley, James T        14 WLOO-ST           5:07.62    4:57.01  
           1:09.62    2:26.45 (1:16.83)
      3:43.25 (1:16.80)   4:57.01 (1:13.76)
 18 Gunawan, Jeffery       13 NTRO-ST           5:23.36    4:57.39  
           1:10.34    2:27.83 (1:17.49)
      3:44.32 (1:16.49)   4:57.39 (1:13.07)
 19 Herceg, Luka           13 NTRO-ST           4:56.28    4:59.09  
           1:09.91    2:28.35 (1:18.44)
      3:44.22 (1:15.87)   4:59.09 (1:14.87)
 20 Prins, Ethan J         14 TXLA-ST           5:16.03    5:00.90  
           1:08.96    2:26.69 (1:17.73)
      3:46.75 (1:20.06)   5:00.90 (1:14.15)
 21 Ritter, Jack C         13 NTRO-ST           5:27.09    5:01.04  
           1:09.64    2:27.70 (1:18.06)
      3:45.54 (1:17.84)   5:01.04 (1:15.50)
 22 Cox, Connor M          13 TXLA-ST           5:01.34    5:01.64  
           1:11.17    2:27.58 (1:16.41)
      3:44.78 (1:17.20)   5:01.64 (1:16.86)
 23 McDonald, Liam F       14 RUSH-ST           5:01.53    5:03.24  
           1:10.81    2:28.06 (1:17.25)
      5:03.24 (2:35.18)                    
 24 Sabuda, Matthew L      14 NTRO-ST           4:45.85    5:04.79  
           1:09.94    2:28.42 (1:18.48)
      3:48.12 (1:19.70)   5:04.79 (1:16.67)
 25 Albaugh, Aidan A       14 NTRO-ST           5:08.82    5:04.87  
           1:11.48    2:29.70 (1:18.22)
      3:48.90 (1:19.20)   5:04.87 (1:15.97)
 26 Duarte, Daniel A       14 GOLD-ST           5:18.80    5:06.25  
           1:09.84    2:27.92 (1:18.08)
      3:48.30 (1:20.38)   5:06.25 (1:17.95)
 27 Pozhenko, Leo          14 NTRO-ST           5:11.30    5:13.81  
           1:12.46    2:35.03 (1:22.57)
      3:56.27 (1:21.24)   5:13.81 (1:17.54)
 28 Crowns, Owen N         13 NTRO-ST           5:37.33    5:20.26  
           1:16.37    2:38.01 (1:21.64)
      3:59.33 (1:21.32)   5:20.26 (1:20.93)
 29 Hart, Jackson J        14 LCA-ST            5:20.76    5:21.15  
           1:12.31    2:33.23 (1:20.92)
      3:57.50 (1:24.27)   5:21.15 (1:23.65)
 30 Derr, Eli D            14 LCA-ST            5:30.99    5:35.58  
           1:19.21    2:45.59 (1:26.38)
      4:11.28 (1:25.69)   5:35.58 (1:24.30)
 31 Chappelear, Cale S     13 LCA-ST            5:49.09    5:44.57  
           1:20.38    2:47.74 (1:27.36)
      4:16.96 (1:29.22)   5:44.57 (1:27.61)
 
 Event 3  Men 15-16 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ribeiro, Vincent M     16 NTRO-ST           4:07.52    4:17.78  
           1:01.49    2:08.06 (1:06.57)
      3:14.80 (1:06.74)   4:17.78 (1:02.98)
  2 Furrer, Corby M        16 NTRO-ST           4:04.60    4:17.85  
           1:01.80    2:08.93 (1:07.13)
      3:15.75 (1:06.82)   4:17.85 (1:02.10)
  3 Shomper, Thomas M      16 WLOO-ST           4:43.99    4:18.46  
           1:01.84    2:07.75 (1:05.91)
      3:14.40 (1:06.65)   4:18.46 (1:04.06)
  4 Copley, Kasey W        16 WLOO-ST           4:15.52    4:21.39  
           1:02.13    2:08.02 (1:05.89)
      3:15.39 (1:07.37)   4:21.39 (1:06.00)
  5 Early, Nathaniel K     16 WLOO-ST           4:40.00    4:23.46  
           1:01.96    2:10.36 (1:08.40)
      3:20.10 (1:09.74)   4:23.46 (1:03.36)
  6 Li, Eric Z             16 NTRO-ST           4:31.26    4:26.93  
           1:03.50    2:12.06 (1:08.56)
      3:20.49 (1:08.43)   4:26.93 (1:06.44)
  7 Gillett, Joe A         16 NTRO-ST           4:26.68    4:28.83  
           1:04.02    2:12.44 (1:08.42)
      3:21.08 (1:08.64)   4:28.83 (1:07.75)
  8 Shankar, Shreyush      16 NTRO-ST           4:19.40    4:30.26  
           1:04.85    2:14.15 (1:09.30)
      3:22.93 (1:08.78)   4:30.26 (1:07.33)
  9 Schaefer, Justin C     16 GOLD-ST           4:17.58    4:32.80  
           1:03.38    2:11.92 (1:08.54)
      3:22.93 (1:11.01)   4:32.80 (1:09.87)
 10 Roberts, Justin T      15 WLOO-ST           4:43.20    4:34.00  
           1:03.29    2:14.61 (1:11.32)
      3:26.61 (1:12.00)   4:34.00 (1:07.39)
 11 Singletary, John Mars  15 NTRO-ST           4:20.81    4:35.46  
           1:04.82    2:15.12 (1:10.30)
      3:26.54 (1:11.42)   4:35.46 (1:08.92)
 12 Kim, Taeyoon           15 WLOO-ST           4:35.44    4:36.69  
           1:03.51    2:13.63 (1:10.12)
      3:25.54 (1:11.91)   4:36.69 (1:11.15)
 13 Vargas, Camilo A       15 NTRO-ST           4:32.31    4:37.71  
           1:04.10    2:14.83 (1:10.73)
      3:27.10 (1:12.27)   4:37.71 (1:10.61)
 14 Liew, Vincent J        16 GOLD-ST           4:26.61    4:39.17  
           1:05.00    2:16.31 (1:11.31)
      3:28.52 (1:12.21)   4:39.17 (1:10.65)
 15 Pineiro, Danny A       16 NTRO-ST           4:29.12    4:40.23  
           1:03.41    2:14.20 (1:10.79)
      3:26.73 (1:12.53)   4:40.23 (1:13.50)
 16 Jones, George L        15 TXLA-ST           4:36.85    4:41.82  
           1:06.31    2:18.99 (1:12.68)
      3:31.01 (1:12.02)   4:41.82 (1:10.81)
 17 Hunninghake, Joseph D  16 NTRO-ST           4:33.97    4:43.16  
           1:06.93    2:19.98 (1:13.05)
      3:32.71 (1:12.73)   4:43.16 (1:10.45)
 18 Gordon, Gage P         15 LCA-ST            4:40.68    4:45.94  
           1:08.82    2:22.51 (1:13.69)
      3:35.90 (1:13.39)   4:45.94 (1:10.04)
 19 Shraga, Gal Z          16 COTA-ST           4:48.77    4:46.08  
           1:06.89    2:20.17 (1:13.28)
      3:34.04 (1:13.87)   4:46.08 (1:12.04)
 20 Blackman, Thomas C     15 LCA-ST            4:55.03    4:46.68  
           1:07.87    2:20.98 (1:13.11)
      3:34.59 (1:13.61)   4:46.68 (1:12.09)
 21 Ho, Avery N            16 LCA-ST            4:50.86    4:48.37  
           1:06.85    2:21.10 (1:14.25)
      3:34.54 (1:13.44)   4:48.37 (1:13.83)
 22 Jorgenson, Devon W     16 TXLA-ST           4:44.64    4:48.63  
           1:06.22    2:21.08 (1:14.86)
      3:36.93 (1:15.85)   4:48.63 (1:11.70)
 23 Hester, Jack H         15 TXLA-ST           5:10.00    4:53.82  
           1:11.41    2:25.87 (1:14.46)
      3:39.94 (1:14.07)   4:53.82 (1:13.88)
 24 Dale, Jackie D         15 WLOO-ST           4:42.73    4:53.98  
           1:07.49    2:22.41 (1:14.92)
      3:38.29 (1:15.88)   4:53.98 (1:15.69)
 25 Milushev, Justin J     16 NTRO-ST           4:45.27    4:54.69  
           1:08.39    2:23.59 (1:15.20)
      3:39.41 (1:15.82)   4:54.69 (1:15.28)
 26 Minter, Perrin M       15 RUSH-ST           5:03.65    5:08.59  
           1:10.78    2:29.10 (1:18.32)
      3:50.23 (1:21.13)   5:08.59 (1:18.36)
 27 Clarke, Gregory T      16 TXLA-ST           4:59.65    5:14.03  
           1:14.73    2:35.74 (1:21.01)
      3:56.77 (1:21.03)   5:14.03 (1:17.26)
 28 Arnold, Duncan S       16 TXLA-ST           4:49.45    5:16.41  
           1:13.76    2:34.98 (1:21.22)
      3:55.45 (1:20.47)   5:16.41 (1:20.96)
 29 Larson, Kyle M         15 TXLA-ST           5:21.55    5:19.02  
           1:14.51    2:36.13 (1:21.62)
      3:58.16 (1:22.03)   5:19.02 (1:20.86)
 30 Stein, Evan P          15 CCSS-ST           5:24.80    5:20.31  
           1:13.50    2:36.27 (1:22.77)
      3:58.89 (1:22.62)   5:20.31 (1:21.42)
 31 Yao, Victor Z          16 TXLA-ST           5:04.34    5:23.61  
           1:18.06    2:41.33 (1:23.27)
      4:02.24 (1:20.91)   5:23.61 (1:21.37)
 32 Thiele, Preston M      16 WLOO-ST           5:07.45    5:24.85  
           1:12.64    2:34.22 (1:21.58)
      3:59.92 (1:25.70)   5:24.85 (1:24.93)
 
 Event 3  Men 17-18 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Grieshop, Jack P       17 NTRO-ST           4:16.83    4:18.33  
           1:01.85    2:07.91 (1:06.06)
      3:14.26 (1:06.35)   4:18.33 (1:04.07)
  2 Rollins, David E       18 NTRO-ST           4:12.48    4:19.02  
           1:01.69    2:07.55 (1:05.86)
      3:14.43 (1:06.88)   4:19.02 (1:04.59)
  3 Corona, William J      18 NTRO-ST           4:32.72    4:19.67  
           1:01.93    2:08.95 (1:07.02)
      3:15.88 (1:06.93)   4:19.67 (1:03.79)
  4 Hammer, Kevin B        18 NTRO-ST           4:35.24    4:26.31  
           1:01.11    2:09.31 (1:08.20)
      3:19.46 (1:10.15)   4:26.31 (1:06.85)
  5 Jahnke, Caleb M        18 GOLD-ST           4:28.75    4:26.64  
           1:02.69    2:11.95 (1:09.26)
      3:20.96 (1:09.01)   4:26.64 (1:05.68)
  6 Wadley, Josh X         17 WLOO-ST           4:32.07    4:32.61  
           1:03.41    2:13.83 (1:10.42)
      3:24.17 (1:10.34)   4:32.61 (1:08.44)
  7 Laflamme, Steven A     18 NTRO-ST           4:34.88    4:33.25  
           1:05.04    2:15.27 (1:10.23)
      3:24.52 (1:09.25)   4:33.25 (1:08.73)
  8 Chappelear, Jake D     17 TXLA-ST           4:22.60    4:35.30  
           1:04.49    2:14.38 (1:09.89)
      3:25.39 (1:11.01)   4:35.30 (1:09.91)
  9 Anwar, Samir A         17 WLOO-ST           4:50.00    4:36.25  
           1:05.50    2:17.29 (1:11.79)
      3:28.56 (1:11.27)   4:36.25 (1:07.69)
 10 Roberson, Scott P      18 NTRO-ST           4:14.73    4:40.50  
           1:04.72    2:16.67 (1:11.95)
      3:29.20 (1:12.53)   4:40.50 (1:11.30)
 11 Mezokh, Aleksey        17 LCA-ST            4:56.10    4:40.52  
           1:05.87    2:17.49 (1:11.62)
      3:29.53 (1:12.04)   4:40.52 (1:10.99)
 12 Dowdy, Josh B          17 NTRO-ST           4:44.78    4:41.60  
           1:06.97    2:18.92 (1:11.95)
      3:30.75 (1:11.83)   4:41.60 (1:10.85)
 13 Worley, Jacob W        17 TXLA-ST           4:59.32    4:43.81  
           1:05.63    2:17.64 (1:12.01)
      3:31.14 (1:13.50)   4:43.81 (1:12.67)
 14 Foote, Ramsey G        18 NTRO-ST           4:25.04    4:48.07  
           1:07.35    2:21.31 (1:13.96)
      3:35.44 (1:14.13)   4:48.07 (1:12.63)
 15 Nassar, Salem R        17 NTRO-ST           4:59.83    4:49.83  
           1:08.49    2:23.50 (1:15.01)
      3:37.92 (1:14.42)   4:49.83 (1:11.91)
 16 Taffinder, Andrew J    17 TXLA-ST           5:01.73    4:51.21  
           1:08.08    2:25.10 (1:17.02)
      3:42.53 (1:17.43)   4:51.21 (1:08.68)
 17 Trimyer, Jordan P      17 TXLA-ST           5:12.94    4:58.23  
           1:10.21    2:25.64 (1:15.43)
      3:42.66 (1:17.02)   4:58.23 (1:15.57)
 18 Gomez, Christian J     17 NTRO-ST           5:09.57    5:02.96  
                            2:28.85 ( )
      3:44.46 (1:15.61)   5:02.96 (1:18.50)
 19 Petersen, Tristen V    17 LCA-ST            5:20.54    5:26.84  
           1:11.85    2:35.18 (1:23.33)
      4:00.40 (1:25.22)   5:26.84 (1:26.44)
 
 Event 3  Men 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Smith, Clark P         24 TXLA-ST           3:45.74    3:53.63  
             56.55      1:55.47 (58.92)
      2:55.69 (1:00.22)     3:53.63 (57.94)
  2 Newkirk, Jeff D        22 UN-ST             3:49.91    4:00.71  
             57.89    1:58.97 (1:01.08)
      3:00.41 (1:01.44)   4:00.71 (1:00.30)
  3 Neri, Parker A         19 UN-ST             4:02.07    4:02.81  
             58.26    2:00.14 (1:01.88)
      3:01.80 (1:01.66)   4:02.81 (1:01.01)
  4 Borgstroem, Halvor A   21 UN-ST             4:03.91    4:05.35  
             58.26    2:00.05 (1:01.79)
      3:02.64 (1:02.59)   4:05.35 (1:02.71)
  5 Shahatit, Fraih S      19 WHAC-ST           4:26.51    4:28.82  
           1:04.14    2:13.57 (1:09.43)
      3:22.91 (1:09.34)   4:28.82 (1:05.91)
  6 Barton, Will H         19 NTRO-ST           4:06.70    4:35.02  
           1:02.98    2:12.63 (1:09.65)
      3:25.08 (1:12.45)   4:35.02 (1:09.94)