Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
    2019 ST TXLA 11& Over Long Course Kick Off - 26-Apr-19 to 28-Apr-19    
 
 Event 12  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Gettys, Emma A         14 GOLD-ST           2:23.13    2:27.55  
           1:08.40    2:27.55 (1:19.15)
  2 Doyal, Gracie J        14 LCA-ST            2:25.76    2:30.70  
           1:12.33    2:30.70 (1:18.37)
  3 Boudreaux, Sydney E    13 ATAC-ST           2:31.37    2:34.51  
           1:12.97    2:34.51 (1:21.54)
  4 Ruan, Angela J         14 WLOO-ST           2:36.13    2:37.39  
           1:13.46    2:37.39 (1:23.93)
  5 Hoang, Trinity G       13 NTRO-ST           2:46.59    2:42.32  
           1:16.29    2:42.32 (1:26.03)
  6 Park, Jasmine P        13 NTRO-ST           2:45.52    2:42.48  
           1:16.09    2:42.48 (1:26.39)
  7 Weeks, Sonya C         14 ATAC-ST           2:48.36    2:46.15  
           1:19.01    2:46.15 (1:27.14)
  8 Tuhabonye, Grace R     13 WHAC-ST           2:45.02    2:46.46  
           1:17.11    2:46.46 (1:29.35)
  9 Gore, Shireen R        14 NTRO-ST           2:50.87    2:47.34  
           1:15.97    2:47.34 (1:31.37)
 10 Davis, Eva T           13 LCA-ST            2:38.64    2:50.52  
           1:20.90    2:50.52 (1:29.62)
 11 Selman, Audrey E       14 LCA-ST            2:49.93    2:52.52  
           1:16.34    2:52.52 (1:36.18)
 12 Davis, Maddie E        14 NTRO-ST           2:58.01    2:53.95  
           1:18.21    2:53.95 (1:35.74)
 13 Murray, Rebecca G      14 LCA-ST            2:49.04    2:57.26  
           1:21.75    2:57.26 (1:35.51)
 14 Urbina, Anavelle M     14 TXLA-ST           3:00.59    3:06.99  
           1:25.05    3:06.99 (1:41.94)
 -- Lovett, Lucia E        14 NTRO-ST           2:44.81         NS  
 -- Rawie, Sydney A        14 NTRO-ST           2:35.18         NS  
 
 Event 12  Women 15-16 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Elzhowe, Acadia R      16 GOLD-ST           2:36.82    2:30.29  
           1:11.30    2:30.29 (1:18.99)
  2 Wilson, Arrianne T     15 GOLD-ST           2:21.36    2:32.11  
           1:09.04    2:32.11 (1:23.07)
  3 Filimoehala, Trisha T  16 NTRO-ST           2:45.13    2:34.23  
           1:14.43    2:34.23 (1:19.80)
  4 Klaas, Natalie A       15 NTRO-ST           2:25.79    2:36.92  
           1:13.00    2:36.92 (1:23.92)
  5 Pfeifer, Abby R        16 LCA-ST            2:32.86    2:39.40  
           1:15.62    2:39.40 (1:23.78)
  6 Rivas, Sophia S        15 NTRO-ST           2:58.81    2:41.86  
           1:16.67    2:41.86 (1:25.19)
  7 Kristensen, Maria D    15 NTRO-ST           2:26.97    2:42.66  
           1:17.87    2:42.66 (1:24.79)
  8 Jackson, Sydney M      16 LCA-ST            2:38.98    2:52.27  
           1:20.09    2:52.27 (1:32.18)
  9 Mao, Luisa Q           15 TXLA-ST           3:04.77    2:53.45  
           1:22.13    2:53.45 (1:31.32)
 10 VanderMeer, Kylie L    15 NTRO-ST           2:34.93    2:53.48  
           1:19.13    2:53.48 (1:34.35)
 11 Digby, Kelly G         16 NTRO-ST           2:44.73    2:58.03  
           1:21.84    2:58.03 (1:36.19)
 12 Pavel, Francesca M     15 WLOO-ST           2:58.90    3:05.12  
           1:22.66    3:05.12 (1:42.46)
 -- Denison, Natalie L     15 LCA-ST            2:39.15         DQ  
           1:18.43         DQ (1:27.37)
 -- Faust, Konner M        16 TXLA-ST           2:23.95         NS  
 -- Stewart, Landry E      15 NTRO-ST           2:48.06         NS  
 
 Event 12  Women 17-18 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Myers, Elizabeth A     17 WHAC-ST           2:23.35    2:28.46  
           1:11.46    2:28.46 (1:17.00)
  2 Bowling, Kira A        18 ATAC-ST           2:36.87    2:37.64  
           1:14.73    2:37.64 (1:22.91)
  3 Ngo, Evelyn F          18 WLOO-ST           2:42.79    2:46.07  
           1:16.85    2:46.07 (1:29.22)
  4 Friesz, Matti J        17 ATAC-ST           2:37.52    3:03.24  
           1:23.97    3:03.24 (1:39.27)
 -- Pitkanen, Sabrina A    17 NTRO-ST           2:33.66         NS  
 
 Event 12  Women 19 & Over 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ritch, Grace O         20 UN-ST             2:19.15    2:23.56  
           1:08.21    2:23.56 (1:15.35)
 
 Event 12  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Walker, Logan B        14 NTRO-ST           2:22.86    2:17.84  
           1:05.21    2:17.84 (1:12.63)
  2 Schweizer, Aiydan M    13 NTRO-ST           2:32.13    2:30.63  
           1:12.10    2:30.63 (1:18.53)
  3 He, Benjamin S         14 WLOO-ST           2:33.88    2:34.57  
           1:10.98    2:34.57 (1:23.59)
  4 Bennett, Colton B      14 ATAC-ST           2:43.14    2:39.08  
           1:10.30    2:39.08 (1:28.78)
  5 Wu, Harry              14 WHAC-ST           2:44.37    2:46.33  
           1:22.70    2:46.33 (1:23.63)
 -- Bates, Seth S          14 HSC-ST            2:56.62         DQ  
           1:13.30         DQ (1:56.79)
 -- Wang, Sonny R          13 WLOO-ST           2:38.93         NS  
 
 Event 12  Men 15-16 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ribeiro, Vincent M     16 NTRO-ST           2:16.44    2:14.06  
           1:03.51    2:14.06 (1:10.55)
  2 Vargas, Camilo A       15 NTRO-ST           2:25.93    2:18.99  
           1:05.58    2:18.99 (1:13.41)
  3 Alarcon, Landon D      15 NTRO-ST           2:19.49    2:19.33  
           1:04.76    2:19.33 (1:14.57)
  4 Roberts, Justin T      15 WLOO-ST           2:27.68    2:19.35  
           1:04.32    2:19.35 (1:15.03)
  5 Olsen, Karsten E       15 NTRO-ST           2:18.90    2:24.63  
           1:06.42    2:24.63 (1:18.21)
  6 Henry, Danny R         16 TXLA-ST           2:18.94    2:25.51  
           1:08.18    2:25.51 (1:17.33)
  7 Shankar, Shreyush      16 NTRO-ST           2:19.50    2:26.44  
           1:09.67    2:26.44 (1:16.77)
  8 Nguyen, Austin H       15 WLOO-ST           2:49.60    2:40.16  
           1:19.17    2:40.16 (1:20.99)
  9 Milushev, Justin J     16 NTRO-ST           2:40.48    2:42.13  
 10 Arnold, Duncan S       16 TXLA-ST           2:32.53    2:49.75  
           1:18.49    2:49.75 (1:31.26)
 -- Hunninghake, Joseph D  16 NTRO-ST           2:48.30         NS  
 -- Jung, Alvin K          16 TXLA-ST           2:15.80         NS  
 
 Event 12  Men 17-18 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Riser, Ethan T         18 WLOO-ST           2:08.21    2:08.71  
           1:00.55    2:08.71 (1:08.16)
  2 Grieshop, Jack P       17 NTRO-ST           2:05.07    2:10.33  
           1:01.73    2:10.33 (1:08.60)
  3 Laflamme, Steven A     18 NTRO-ST           2:12.57    2:19.09  
           1:05.32    2:19.09 (1:13.77)
  4 Jones, Connor J        17 NTRO-ST           2:10.80    2:20.78  
           1:06.09    2:20.78 (1:14.69)
  5 Lee, Hunter C          18 LCA-ST            2:11.86    2:21.95  
           1:03.53    2:21.95 (1:18.42)
  6 Rollins, David E       18 NTRO-ST           2:22.16    2:24.02  
           1:07.03    2:24.02 (1:16.99)
  7 Zhang, Tai Lun L       17 WLOO-ST           2:30.55    2:25.83  
           1:09.56    2:25.83 (1:16.27)
  8 Naccarato, Thom T      18 HSC-ST            2:25.99    2:28.48  
           1:08.03    2:28.48 (1:20.45)
  9 Dowdy, Josh B          17 NTRO-ST           2:22.14    2:30.89  
           1:06.54    2:30.89 (1:24.35)
 10 Mezokh, Aleksey        17 LCA-ST            2:33.12    2:38.57  
           1:15.22    2:38.57 (1:23.35)
 11 Rosprim, Aidan J       17 COTA-ST           2:42.53    2:40.80  
           1:17.48    2:40.80 (1:23.32)
 12 McCarthy, Matthew C    17 WLOO-ST           2:44.38    2:50.96  
           1:16.06    2:50.96 (1:34.90)
 
 Event 12  Men 19 & Over 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Koustik, Andrew J      19 UN-ST             1:59.06    2:01.76  
             57.32    2:01.76 (1:04.44)
  2 Pomajevich, Sam R      20 UN-ST             1:56.28    2:02.19  
             57.82    2:02.19 (1:04.37)
  3 Shahatit, Fraih S      19 WHAC-ST           2:17.97    2:22.51  
           1:06.85    2:22.51 (1:15.66)
 -- Smith, Clark P         24 TXLA-ST           1:57.15         NS  
 -- Licon, Will A          24 TXLA-ST           2:03.46         NS