Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
    2019 ST TXLA 11& Over Long Course Kick Off - 26-Apr-19 to 28-Apr-19    
 
 Event 14  Girls 13-14 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Gettys, Emma A         14 GOLD-ST           5:08.32    5:24.53  
           1:09.49    2:33.85 (1:24.36)
      4:12.49 (1:38.64)   5:24.53 (1:12.04)
  2 Ruan, Angela J         14 WLOO-ST           5:25.82    5:28.28  
           1:12.88    2:38.89 (1:26.01)
      4:15.13 (1:36.24)   5:28.28 (1:13.15)
  3 Doyal, Gracie J        14 LCA-ST            5:25.99    5:28.62  
           1:09.89    2:34.71 (1:24.82)
      4:17.19 (1:42.48)   5:28.62 (1:11.43)
  4 Nobles, Mia M          13 NTRO-ST           5:36.22    5:32.68  
                            2:42.60 ( )
      4:19.30 (1:36.70)   5:32.68 (1:13.38)
  5 Lofland, Maya R        14 GOLD-ST           5:18.43    5:33.10  
           1:16.73    2:41.77 (1:25.04)
      4:20.65 (1:38.88)   5:33.10 (1:12.45)
  6 Stromberger, Elizabet  14 TXLA-ST           5:38.50    5:35.73  
           1:10.39    2:37.75 (1:27.36)
      4:20.66 (1:42.91)   5:35.73 (1:15.07)
  7 Boudreaux, Sydney E    13 ATAC-ST           5:50.54    5:36.63  
           1:15.01    2:41.52 (1:26.51)
      4:25.26 (1:43.74)   5:36.63 (1:11.37)
  8 Blake, Lindsey E       14 NTRO-ST           5:36.74    5:38.49  
           1:16.84    2:41.98 (1:25.14)
      4:20.97 (1:38.99)   5:38.49 (1:17.52)
  9 Baker, Kira A          14 NTRO-ST           5:58.49    5:40.25  
           1:17.90    2:45.06 (1:27.16)
      4:23.48 (1:38.42)   5:40.25 (1:16.77)
 10 Ward, Carissa M        13 HSC-ST            5:36.66    5:41.26  
           1:19.36    2:46.48 (1:27.12)
      4:26.34 (1:39.86)   5:41.26 (1:14.92)
 11 Howard, Melaina K      13 LCA-ST            5:25.99    5:41.61  
           1:18.62    2:48.42 (1:29.80)
      4:25.89 (1:37.47)   5:41.61 (1:15.72)
 12 Koltz, Michaela        14 NTRO-ST           5:36.12    5:43.25  
           1:20.45    2:49.08 (1:28.63)
      4:22.00 (1:32.92)   5:43.25 (1:21.25)
 13 Chambers, Joy C        13 GOLD-ST           5:48.97    5:48.77  
           1:23.11    2:55.66 (1:32.55)
      4:35.42 (1:39.76)   5:48.77 (1:13.35)
 14 Siddapureddy, Megha R  14 NTRO-ST           5:42.90    5:49.04  
           1:13.82    2:38.79 (1:24.97)
      4:29.22 (1:50.43)   5:49.04 (1:19.82)
 15 Forgey, Autumn E       13 NTRO-ST           5:45.62    5:50.43  
           1:23.14    2:52.01 (1:28.87)
      4:33.84 (1:41.83)   5:50.43 (1:16.59)
 16 Mueller, Beth M        14 HSC-ST            6:00.46    5:52.31  
           1:25.31    2:53.80 (1:28.49)
      4:33.31 (1:39.51)   5:52.31 (1:19.00)
 17 Bina, Tory G           14 NTRO-ST           5:59.88    5:52.87  
           1:21.47    2:46.25 (1:24.78)
      4:35.81 (1:49.56)   5:52.87 (1:17.06)
 18 Davis, Eva T           13 LCA-ST            5:35.99    5:53.43  
           1:21.88    2:50.78 (1:28.90)
      4:33.69 (1:42.91)   5:53.43 (1:19.74)
 19 Perucca, Haley J       14 HSC-ST            5:53.86    5:55.93  
           1:24.83    2:52.76 (1:27.93)
      4:38.92 (1:46.16)   5:55.93 (1:17.01)
 20 Michalski, Leah G      14 NTRO-ST           5:59.16    5:56.62  
           1:20.82    2:49.14 (1:28.32)
      4:40.33 (1:51.19)   5:56.62 (1:16.29)
 21 Selman, Audrey E       14 LCA-ST            5:50.87    5:56.69  
           1:18.82    2:55.18 (1:36.36)
      4:39.43 (1:44.25)   5:56.69 (1:17.26)
 22 Moffett, Lexi D        13 GOLD-ST           5:48.99    6:07.28  
           1:32.20    3:07.97 (1:35.77)
      4:49.55 (1:41.58)   6:07.28 (1:17.73)
 23 Stivers, Abigail E     14 LCA-ST            6:00.07    6:13.64  
           1:27.26    3:03.12 (1:35.86)
      4:51.02 (1:47.90)   6:13.64 (1:22.62)
 24 Alt, Delaney M         13 WLOO-ST           6:16.39    6:20.91  
           1:29.25    3:08.46 (1:39.21)
      4:59.69 (1:51.23)   6:20.91 (1:21.22)
 25 Gonce, Victoria M      13 LCA-ST            6:42.99    6:21.97  
           1:21.67    3:00.00 (1:38.33)
      4:59.38 (1:59.38)   6:21.97 (1:22.59)
 
 Event 14  Women 15-16 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Herceg, Ana            15 NTRO-ST           4:56.53    5:14.55  
           1:10.89    2:28.19 (1:17.30)
      4:06.07 (1:37.88)   5:14.55 (1:08.48)
  2 Garrison, Sophia J     16 ATAC-ST           5:08.52    5:23.52  
           1:13.01    2:36.80 (1:23.79)
      4:09.25 (1:32.45)   5:23.52 (1:14.27)
  3 Lynch, Zoe B           15 TXLA-ST           5:31.59    5:28.68  
           1:14.65    2:43.36 (1:28.71)
      4:14.62 (1:31.26)   5:28.68 (1:14.06)
  4 Elzhowe, Acadia R      16 GOLD-ST           5:37.35    5:30.11  
           1:12.69    2:38.52 (1:25.83)
      4:19.25 (1:40.73)   5:30.11 (1:10.86)
  5 Pfeifer, Abby R        16 LCA-ST            5:25.99    5:33.36  
           1:15.56    2:34.88 (1:19.32)
      4:20.32 (1:45.44)   5:33.36 (1:13.04)
  6 Yin, Karen             16 ATAC-ST           5:18.07    5:37.72  
           1:16.96    2:45.88 (1:28.92)
      4:22.99 (1:37.11)   5:37.72 (1:14.73)
  7 Burchett, Emily R      15 ATAC-ST           5:57.70    5:41.94  
           1:12.53    2:40.52 (1:27.99)
      4:29.09 (1:48.57)   5:41.94 (1:12.85)
  8 Filimoehala, Trisha T  16 NTRO-ST           5:37.39    5:48.11  
           1:15.26    2:46.43 (1:31.17)
      4:34.00 (1:47.57)   5:48.11 (1:14.11)
  9 Jackson, Sydney M      16 LCA-ST            5:48.23    5:49.02  
           1:19.72    2:52.89 (1:33.17)
      4:29.80 (1:36.91)   5:49.02 (1:19.22)
 10 Cates, Tyler K         16 ATAC-ST           5:50.48    5:50.67  
           1:19.90    2:45.42 (1:25.52)
      4:37.27 (1:51.85)   5:50.67 (1:13.40)
 11 Hinds, Abbi H          15 ATAC-ST           6:42.56    6:13.60  
           1:27.63    3:07.31 (1:39.68)
      4:49.91 (1:42.60)   6:13.60 (1:23.69)
 12 Gomez, Gabriela E      15 NTRO-ST           6:16.17    6:29.49  
           1:30.43    3:07.32 (1:36.89)
      5:04.15 (1:56.83)   6:29.49 (1:25.34)
 
 Event 14  Women 17-18 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Bowling, Kira A        18 ATAC-ST           5:15.44    5:30.38  
           1:16.04    2:42.66 (1:26.62)
      4:19.97 (1:37.31)   5:30.38 (1:10.41)
  2 Ross, Alexis N         17 LCA-ST            6:10.02    6:35.88  
           1:27.96    3:09.58 (1:41.62)
      5:06.47 (1:56.89)   6:35.88 (1:29.41)
  3 Krits, Elinor          17 WLOO-ST           6:30.45    6:40.26  
           1:25.55    3:07.63 (1:42.08)
      5:13.70 (2:06.07)   6:40.26 (1:26.56)
 
 Event 14  Women 19 & Over 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Pfeifer, Evie M        20 UN-ST             4:38.68    4:46.67  
           1:03.43    2:16.40 (1:12.97)
      3:39.37 (1:22.97)   4:46.67 (1:07.30)
 
 Event 14  Boys 13-14 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Brown, Anderson C      13 HSC-ST            5:03.13    4:59.86  
           1:06.75    2:25.32 (1:18.57)
      3:52.66 (1:27.34)   4:59.86 (1:07.20)
  2 Roberts, Evan C        13 WLOO-ST           5:17.87    5:01.43  
           1:02.85    2:22.98 (1:20.13)
      3:53.37 (1:30.39)   5:01.43 (1:08.06)
  3 Kelly, Jeremy S        13 NTRO-ST           5:26.23    5:11.46  
           1:10.34    2:29.15 (1:18.81)
      3:57.55 (1:28.40)   5:11.46 (1:13.91)
  4 Petersen, Kole M       14 TXLA-ST           5:16.25    5:14.31  
           1:13.40    2:35.67 (1:22.27)
      4:00.27 (1:24.60)   5:14.31 (1:14.04)
  5 Stephenson, Matthew A  14 TXLA-ST           5:27.76    5:15.11  
           1:11.70    2:31.04 (1:19.34)
      4:04.77 (1:33.73)   5:15.11 (1:10.34)
  6 Flynn, Kelson M        14 NTRO-ST           6:16.42    5:21.63  
           1:07.34    2:30.99 (1:23.65)
      4:09.28 (1:38.29)   5:21.63 (1:12.35)
  7 Schweizer, Aiydan M    13 NTRO-ST           5:47.73    5:28.92  
           1:11.11    2:36.40 (1:25.29)
      4:15.68 (1:39.28)   5:28.92 (1:13.24)
  8 Ho, Evan H             14 LCA-ST            5:35.67    5:29.31  
           1:15.11    2:43.30 (1:28.19)
      4:16.41 (1:33.11)   5:29.31 (1:12.90)
  9 Bennett, Colton B      14 ATAC-ST           5:39.37    5:30.55  
           1:10.87    2:37.98 (1:27.11)
      4:18.65 (1:40.67)   5:30.55 (1:11.90)
 10 Teeters, Stefen S      13 NTRO-ST           5:31.79    5:32.60  
           1:12.44    2:36.34 (1:23.90)
      4:16.65 (1:40.31)   5:32.60 (1:15.95)
 11 Baxley, James T        14 WLOO-ST           5:54.78    5:43.53  
           1:18.74    2:51.74 (1:33.00)
      4:26.66 (1:34.92)   5:43.53 (1:16.87)
 12 Gupta, Arsh            14 WLOO-ST           5:44.51    5:48.90  
           1:18.98    2:45.26 (1:26.28)
      4:27.55 (1:42.29)   5:48.90 (1:21.35)
 13 Hart, Jackson J        14 LCA-ST            5:58.37    5:56.89  
           1:23.88    3:02.10 (1:38.22)
      4:32.97 (1:30.87)   5:56.89 (1:23.92)
 
 Event 14  Men 15-16 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Vargas, Camilo A       15 NTRO-ST           4:59.24    4:56.47  
           1:05.46    2:23.22 (1:17.76)
      3:49.54 (1:26.32)   4:56.47 (1:06.93)
  2 Bann, Zach J           16 NTRO-ST           5:04.63    5:06.08  
           1:08.66    2:25.71 (1:17.05)
      3:53.09 (1:27.38)   5:06.08 (1:12.99)
  3 Cullicott, Ian N       15 NTRO-ST           5:22.50    5:09.89  
           1:09.58    2:31.08 (1:21.50)
      3:59.36 (1:28.28)   5:09.89 (1:10.53)
  4 Singletary, John Mars  15 NTRO-ST           4:56.41    5:10.59  
           1:07.87    2:27.15 (1:19.28)
      4:02.17 (1:35.02)   5:10.59 (1:08.42)
  5 Gillett, Joe A         16 NTRO-ST           4:58.00    5:10.68  
           1:08.53    2:26.95 (1:18.42)
      4:00.56 (1:33.61)   5:10.68 (1:10.12)
  6 Early, Nathaniel K     16 WLOO-ST           5:05.00    5:10.78  
           1:06.98    2:27.10 (1:20.12)
      4:03.63 (1:36.53)   5:10.78 (1:07.15)
  7 Mauck, Quinn E         16 NTRO-ST           5:54.15    5:15.21  
           1:14.13    2:33.60 (1:19.47)
      4:05.39 (1:31.79)   5:15.21 (1:09.82)
  8 Olsen, Karsten E       15 NTRO-ST           5:05.91    5:16.19  
           1:08.59    2:27.07 (1:18.48)
      4:04.43 (1:37.36)   5:16.19 (1:11.76)
  9 Li, Eric Z             16 NTRO-ST           5:20.63    5:17.51  
           1:08.08    2:36.56 (1:28.48)
      4:10.13 (1:33.57)   5:17.51 (1:07.38)
 10 Sumner, Quentin R      15 NTRO-ST           5:25.01    5:18.56  
           1:09.66    2:36.60 (1:26.94)
      4:11.08 (1:34.48)   5:18.56 (1:07.48)
 11 Kim, Taeyoon           15 WLOO-ST           5:15.00    5:19.68  
           1:09.37    2:35.30 (1:25.93)
      4:07.09 (1:31.79)   5:19.68 (1:12.59)
 12 Liew, Vincent J        16 GOLD-ST           5:06.30    5:21.23  
           1:10.32    2:34.44 (1:24.12)
      4:09.98 (1:35.54)   5:21.23 (1:11.25)
 13 Ho, Avery N            16 LCA-ST            5:30.44    5:23.69  
           1:10.34    2:36.88 (1:26.54)
      4:08.92 (1:32.04)   5:23.69 (1:14.77)
 14 Vinnik, Maxim A        15 NTRO-ST           5:16.79    5:23.74  
           1:11.56    2:35.09 (1:23.53)
      4:11.74 (1:36.65)   5:23.74 (1:12.00)
 15 Jones, George L        15 TXLA-ST           5:52.55    5:24.36  
           1:15.82    2:42.25 (1:26.43)
      4:10.13 (1:27.88)   5:24.36 (1:14.23)
 16 McCusker, Aidan D      16 WLOO-ST           5:11.73    5:27.02  
           1:17.85    2:37.46 (1:19.61)
      4:19.85 (1:42.39)   5:27.02 (1:07.17)
 17 Dulaney, Cade M        16 TXLA-ST           5:35.69    5:28.83  
           1:14.78    2:36.13 (1:21.35)
      4:10.46 (1:34.33)   5:28.83 (1:18.37)
 18 Blackman, Thomas C     15 LCA-ST            5:29.04    5:32.51  
           1:16.10    2:41.67 (1:25.57)
      4:18.44 (1:36.77)   5:32.51 (1:14.07)
 19 Shay, David A          15 NTRO-ST           5:26.55    5:37.19  
           1:17.49    2:44.47 (1:26.98)
      4:24.70 (1:40.23)   5:37.19 (1:12.49)
 
 Event 14  Men 17-18 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Shay, Michael A        18 NTRO-ST           4:36.17    4:45.04  
           1:03.37    2:16.53 (1:13.16)
      3:38.05 (1:21.52)   4:45.04 (1:06.99)
  2 Rollins, David E       18 NTRO-ST           4:46.94    4:59.76  
           1:06.25    2:24.42 (1:18.17)
      3:53.65 (1:29.23)   4:59.76 (1:06.11)
  3 Bowling, Colin T       18 ATAC-ST           4:41.44    5:03.15  
           1:08.42    2:29.46 (1:21.04)
      3:56.97 (1:27.51)   5:03.15 (1:06.18)
  4 Player, Beau A         17 NTRO-ST           5:09.56    5:03.82  
           1:09.60    2:29.58 (1:19.98)
      3:54.35 (1:24.77)   5:03.82 (1:09.47)
  5 Louie, Joshua S        17 WLOO-ST           5:09.81    5:06.53  
           1:03.12    2:23.59 (1:20.47)
      3:52.46 (1:28.87)   5:06.53 (1:14.07)
  6 Clennan, Ian L         17 LSAC-ST           5:19.74    5:10.37  
           1:06.28    2:24.47 (1:18.19)
      4:01.77 (1:37.30)   5:10.37 (1:08.60)
  7 Anwar, Samir A         17 WLOO-ST           5:10.00    5:19.27  
           1:11.91    2:38.73 (1:26.82)
      4:09.02 (1:30.29)   5:19.27 (1:10.25)
  8 Nassar, Salem R        17 NTRO-ST           5:38.19    5:39.52  
           1:15.49    2:44.68 (1:29.19)
      4:24.31 (1:39.63)   5:39.52 (1:15.21)
 -- Reyes, Michael C       17 HSC-ST            5:39.58         DQ  
           1:10.71    2:38.58 (1:27.87)
      4:22.62 (1:44.04)        DQ (1:15.72)
 -- Wadley, Josh X         17 WLOO-ST           5:26.57         DQ  
           1:11.53    2:37.48 (1:25.95)
      4:25.09 (1:47.61)        DQ (1:11.93)