Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License     26-May-19
2019 ST TXLA 11& Over End of School Splash - 24-May-19 to 26-May-19 
 
 Event 3  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Purtell, Grace E       12 AAAA-ST           5:05.98    4:59.87  
           1:13.10    2:29.26 (1:16.16)
      3:45.49 (1:16.23)   4:59.87 (1:14.38)
  2 Mongenel, Ella N       12 ATAC-ST           6:01.09    5:05.70  
           1:11.80    2:30.15 (1:18.35)
      3:48.24 (1:18.09)   5:05.70 (1:17.46)
  3 Luna, Surrena R        12 AAAA-ST           5:17.43    5:06.94  
           1:12.42    2:30.90 (1:18.48)
      3:49.18 (1:18.28)   5:06.94 (1:17.76)
  4 Duarte, Anna L         12 GOLD-ST           5:14.41    5:12.44  
           1:15.15    2:34.22 (1:19.07)
      3:54.14 (1:19.92)   5:12.44 (1:18.30)
  5 Word, Cameron S        11 UN-GU             5:12.56    5:15.76  
           1:15.73    2:37.84 (1:22.11)
      3:59.05 (1:21.21)   5:15.76 (1:16.71)
  6 Daigneault, Juliette   11 AAAA-ST           5:21.35    5:16.16  
           1:16.07    2:37.66 (1:21.59)
      3:58.03 (1:20.37)   5:16.16 (1:18.13)
  7 Oiesen, Stephanie S    12 TXLA-ST           5:13.49    5:17.14  
           1:14.54    2:36.58 (1:22.04)
      3:59.19 (1:22.61)   5:17.14 (1:17.95)
  8 Mandacina, Parker R    12 AAAA-ST           5:31.75    5:19.75  
           1:16.33    2:38.91 (1:22.58)
      5:19.75 (2:40.84)                    
  9 Nader, Cloe A          11 AAAA-ST           5:40.69    5:21.51  
           1:14.64    2:36.42 (1:21.78)
      4:00.93 (1:24.51)   5:21.51 (1:20.58)
 10 Donofrio, Madison D    12 AAAA-ST           5:37.34    5:26.45  
           1:18.77    2:41.42 (1:22.65)
      4:04.17 (1:22.75)   5:26.45 (1:22.28)
 11 Boutin, Hayley M       12 AAAA-ST           6:01.26    5:27.56  
           1:15.45    2:39.90 (1:24.45)
      4:04.48 (1:24.58)   5:27.56 (1:23.08)
 12 Phillips-Duncan, Cass  11 HSC-ST            5:36.45    5:33.75  
           1:20.01    2:47.02 (1:27.01)
      4:13.53 (1:26.51)   5:33.75 (1:20.22)
 13 McGlathery, Hannah J   11 GOLD-ST           5:44.02    5:33.96  
           1:19.14    2:45.49 (1:26.35)
      4:10.88 (1:25.39)   5:33.96 (1:23.08)
 14 Castillo, Kylie E      12 LIFE-ST           5:42.68    5:34.40  
           1:17.31    2:43.80 (1:26.49)
      4:10.35 (1:26.55)   5:34.40 (1:24.05)
 15 Sierra, Sofia T        11 GOLD-ST           6:01.17    5:42.31  
           1:20.88    2:48.20 (1:27.32)
      4:15.37 (1:27.17)   5:42.31 (1:26.94)
 -- Saldana, Zoe C         12 AAAA-ST           5:41.55        DNF  
      Did not finish
 
 Event 3  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lofland, Maya R        14 GOLD-ST           4:39.08    4:39.06  
           1:07.34    2:18.18 (1:10.84)
      3:29.15 (1:10.97)   4:39.06 (1:09.91)
  2 Boudreaux, Sydney E    13 ATAC-ST           4:49.55    4:42.23  
           1:07.34    2:20.05 (1:12.71)
      3:32.99 (1:12.94)   4:42.23 (1:09.24)
  3 Gettys, Emma A         14 GOLD-ST           4:40.29    4:42.52  
           1:06.75    2:18.12 (1:11.37)
      3:30.28 (1:12.16)   4:42.52 (1:12.24)
  4 Doyal, Gracie J        14 LCA-ST            4:43.58    4:44.33  
           1:07.41    2:20.13 (1:12.72)
      3:32.27 (1:12.14)   4:44.33 (1:12.06)
  5 Nader, Lea A           14 AAAA-ST           4:43.07    4:44.39  
           1:07.36    2:19.12 (1:11.76)
      3:31.90 (1:12.78)   4:44.39 (1:12.49)
  6 Burns, Jemma A         13 TXLA-ST           4:38.61    4:45.20  
           1:07.55    2:18.72 (1:11.17)
      3:32.03 (1:13.31)   4:45.20 (1:13.17)
  7 Howard, Melaina K      13 LCA-ST            4:40.73    4:46.06  
           1:08.17    2:20.71 (1:12.54)
      3:33.52 (1:12.81)   4:46.06 (1:12.54)
  8 Scott, Jada A          14 AAAA-ST           4:56.73    4:49.94  
           1:07.99    2:20.69 (1:12.70)
      3:36.04 (1:15.35)   4:49.94 (1:13.90)
  9 Romine, Maren K        14 AAAA-ST           4:46.51    4:51.03  
           1:08.08    2:21.46 (1:13.38)
      3:36.70 (1:15.24)   4:51.03 (1:14.33)
 10 Rimel, Hanna S         14 TXLA-ST           5:01.64    4:51.49  
           1:09.40    2:23.89 (1:14.49)
      3:38.70 (1:14.81)   4:51.49 (1:12.79)
 11 Kanary, Karina M       13 HSC-ST            4:48.62    4:54.03  
           1:08.67    2:23.42 (1:14.75)
      3:39.63 (1:16.21)   4:54.03 (1:14.40)
 12 Tuhabonye, Grace R     13 WHAC-ST           5:01.23    4:55.90  
           1:10.49    2:25.71 (1:15.22)
      3:40.19 (1:14.48)   4:55.90 (1:15.71)
 13 Chambers, Joy C        13 GOLD-ST           5:04.80    4:56.15  
           1:10.85    2:26.19 (1:15.34)
      3:41.59 (1:15.40)   4:56.15 (1:14.56)
 14 Moffett, Lexi D        14 GOLD-ST           5:05.04    4:59.45  
           1:10.59    2:26.47 (1:15.88)
      3:43.32 (1:16.85)   4:59.45 (1:16.13)
 15 Benke, Bella A         13 ATAC-ST           4:57.69    5:02.41  
           1:11.74    2:29.00 (1:17.26)
      3:47.26 (1:18.26)   5:02.41 (1:15.15)
 16 Perucca, Haley J       14 HSC-ST            4:58.55    5:03.64  
           1:13.04    2:30.00 (1:16.96)
      3:48.84 (1:18.84)   5:03.64 (1:14.80)
 17 Smith, Kate G          13 GOLD-ST           5:05.88    5:06.54  
           1:13.61    2:33.08 (1:19.47)
      3:50.87 (1:17.79)   5:06.54 (1:15.67)
 18 Harris, Arwen M        13 GOLD-ST           5:24.03    5:12.90  
           1:13.92    2:34.09 (1:20.17)
      3:53.87 (1:19.78)   5:12.90 (1:19.03)
 19 Alexander, Norah E     14 AQTX-ST           5:19.16    5:14.67  
                            2:35.99 ( )
      5:14.67 (2:38.68)                    
 20 Urbina, Anavelle M     14 TXLA-ST           5:07.87    5:16.33  
           1:13.94    2:34.45 (1:20.51)
      3:55.65 (1:21.20)   5:16.33 (1:20.68)
 21 Delk, Sarah K          13 HEAT-ST           5:18.12    5:20.21  
           1:14.86    2:36.84 (1:21.98)
      4:00.04 (1:23.20)   5:20.21 (1:20.17)
 22 Mueller, Beth M        14 HSC-ST            5:17.31    5:20.36  
           1:16.59    2:37.98 (1:21.39)
      3:59.09 (1:21.11)   5:20.36 (1:21.27)
 23 Mueller, Riley B       14 HSC-ST            5:31.55    5:26.68  
           1:17.38    2:39.14 (1:21.76)
      4:02.84 (1:23.70)   5:26.68 (1:23.84)
 24 Capitani, Tatum L      14 TXLA-ST           5:29.53    5:32.49  
           1:18.76    2:42.51 (1:23.75)
      4:08.60 (1:26.09)   5:32.49 (1:23.89)
 25 Rose, Katie A          13 TST-ST            5:40.55    5:33.64  
           1:20.13    2:45.15 (1:25.02)
      4:10.31 (1:25.16)   5:33.64 (1:23.33)
 26 Grim, Charlotte A      13 TXLA-ST           5:33.51    5:37.02  
           1:19.04    2:44.24 (1:25.20)
      4:11.32 (1:27.08)   5:37.02 (1:25.70)
 -- Hernandez, Olivia C    14 AAAA-ST           5:25.40         DQ  
      False start
           1:16.78    2:39.42 (1:22.64)
      4:01.38 (1:21.96)        DQ (1:18.87)
 -- Miller, Maria G        14 TST-ST            5:39.64        SCR  
 -- Drummond, Olivia G     13 FISH-ST           5:48.25        SCR  
 
 Event 3  Women 15-16 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Watson, Alex R         15 TXLA-ST           4:45.02    4:35.85  
           1:04.45    2:14.90 (1:10.45)
      3:26.37 (1:11.47)   4:35.85 (1:09.48)
  2 Burchett, Emily R      16 ATAC-ST           4:36.30    4:38.48  
           1:06.42    2:17.83 (1:11.41)
      3:28.86 (1:11.03)   4:38.48 (1:09.62)
  3 Elzhowe, Acadia R      16 GOLD-ST           4:42.05    4:40.37  
           1:07.26    2:18.45 (1:11.19)
      3:30.12 (1:11.67)   4:40.37 (1:10.25)
  4 Hardy, Abigail         15 ATAC-ST           4:52.53    4:49.08  
           1:07.13    2:21.42 (1:14.29)
      3:35.97 (1:14.55)   4:49.08 (1:13.11)
  5 Cates, Tyler K         16 ATAC-ST           4:57.27    4:56.21  
           1:09.93    2:25.21 (1:15.28)
      3:41.05 (1:15.84)   4:56.21 (1:15.16)
  5 Vacula, Madeline R     15 TST-ST            4:51.44    4:56.21  
           1:10.92    2:26.74 (1:15.82)
      3:42.66 (1:15.92)   4:56.21 (1:13.55)
  7 Garcia, Elena E        16 AAAA-ST           5:05.66    4:59.38  
           1:08.60    2:25.02 (1:16.42)
      3:42.35 (1:17.33)   4:59.38 (1:17.03)
  8 Hays, Julianna K       16 ATAC-ST           4:54.91    5:02.33  
           1:09.36    2:25.68 (1:16.32)
      3:43.98 (1:18.30)   5:02.33 (1:18.35)
  9 Barley, Ariel B        15 ATAC-ST           4:58.91    5:03.19  
           1:11.77    2:28.95 (1:17.18)
      3:47.98 (1:19.03)   5:03.19 (1:15.21)
 10 Daize, Autumn N        16 TXLA-ST           4:49.02    5:04.31  
           1:11.43    2:29.33 (1:17.90)
      3:46.64 (1:17.31)   5:04.31 (1:17.67)
 11 Carr, Norah C          15 LCA-ST            5:03.10    5:05.46  
           1:11.32    2:29.49 (1:18.17)
      3:47.86 (1:18.37)   5:05.46 (1:17.60)
 12 Graves, Fiona C        15 AQTX-ST           5:19.45    5:05.49  
           1:12.59    2:30.34 (1:17.75)
      3:48.46 (1:18.12)   5:05.49 (1:17.03)
 13 Wyman, Carlea G        16 TXLA-ST           4:56.00    5:11.64  
           1:13.29    2:32.87 (1:19.58)
      3:52.37 (1:19.50)   5:11.64 (1:19.27)
 14 Perucca, Hannah G      15 HSC-ST            5:16.26    5:22.60  
           1:14.99    2:37.13 (1:22.14)
      4:00.99 (1:23.86)   5:22.60 (1:21.61)
 -- Silva, Marissa D       15 WHAC-ST           4:51.68        SCR  
 -- Longi, Ava K           16 WHAC-ST           4:57.06        SCR  
 -- Dibrell, Lundon B      16 HSC-ST            5:32.18        SCR  
 
 Event 3  Women 17-18 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Shields, Kendall M     18 TXLA-ST           4:28.01    4:27.33  
           1:03.32    2:11.17 (1:07.85)
      3:19.38 (1:08.21)   4:27.33 (1:07.95)
  2 Schaedler, Quinn K     17 TXLA-ST           4:20.72    4:33.33  
           1:04.65    2:13.48 (1:08.83)
      3:23.72 (1:10.24)   4:33.33 (1:09.61)
  3 Myers, Elizabeth A     17 WHAC-ST           4:38.76    4:43.90  
           1:08.13    2:20.61 (1:12.48)
      3:32.21 (1:11.60)   4:43.90 (1:11.69)
  4 Lancaster, Thea A      17 UN-ST             4:45.91    4:49.79  
           1:07.14    2:21.27 (1:14.13)
      3:35.56 (1:14.29)   4:49.79 (1:14.23)
  5 Rivers, Becca          17 GOLD-ST           4:33.29    4:54.83  
           1:09.74    2:24.86 (1:15.12)
      3:40.87 (1:16.01)   4:54.83 (1:13.96)
  6 Sansano, Rachel B      18 AAAA-ST           5:12.34    5:11.45  
           1:13.09    2:32.14 (1:19.05)
      3:52.02 (1:19.88)   5:11.45 (1:19.43)
 -- Hallum, Jade A         17 ATAC-ST           4:31.94        DNF  
      Did not finish
             58.79    2:54.93 (1:56.14)
 
 Event 3  Women 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Tierney, Ella C        20 TXLA-ST           4:17.89    4:24.12  
           1:03.56    2:10.31 (1:06.75)
      3:17.40 (1:07.09)   4:24.12 (1:06.72)
  2 Shiller, Logan M       19 TXLA-ST           4:17.56    4:25.31  
           1:03.73    2:11.39 (1:07.66)
      3:18.58 (1:07.19)   4:25.31 (1:06.73)
  3 Quattlebaum, Peyton R  19 TXLA-ST           4:30.40    4:30.33  
           1:05.22    2:13.64 (1:08.42)
      3:22.44 (1:08.80)   4:30.33 (1:07.89)
  4 Ritch, Grace O         20 TXLA-ST           4:24.99    4:31.84  
           1:04.98    2:13.88 (1:08.90)
      3:23.11 (1:09.23)   4:31.84 (1:08.73)
 
 Event 3  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gettys, Bucky B        12 GOLD-ST           4:43.62    4:41.11  
           1:06.29    2:18.16 (1:11.87)
      3:30.69 (1:12.53)   4:41.11 (1:10.42)
  2 Lee, Aaron C           12 TXLA-ST           4:50.81    4:47.69  
           1:06.04    2:18.24 (1:12.20)
      3:32.99 (1:14.75)   4:47.69 (1:14.70)
  3 McCain, Tristan C      11 LCA-ST            4:55.88    4:52.79  
           1:08.92    2:23.43 (1:14.51)
      3:38.74 (1:15.31)   4:52.79 (1:14.05)
  4 Bennett, Brady M       11 ATAC-ST           4:52.57    4:53.66  
           1:07.87    2:23.26 (1:15.39)
      3:39.42 (1:16.16)   4:53.66 (1:14.24)
  5 Hardy, Cooper D        12 ATAC-ST           4:57.71    5:00.38  
           1:10.18    2:25.98 (1:15.80)
      3:43.51 (1:17.53)   5:00.38 (1:16.87)
  6 Bose, Noah A           11 UN-ST             6:10.01    5:08.11  
           1:14.33    2:33.77 (1:19.44)
      3:52.85 (1:19.08)   5:08.11 (1:15.26)
  7 Scott, Lionel D        12 AAAA-ST           5:19.03    5:13.64  
           1:15.83    2:36.35 (1:20.52)
      3:56.64 (1:20.29)   5:13.64 (1:17.00)
  8 Nielsen, Nigel L       11 ATAC-ST           5:13.03    5:14.66  
           1:15.84    2:36.82 (1:20.98)
      3:57.41 (1:20.59)   5:14.66 (1:17.25)
  9 Gray, Jamison A        11 TST-ST            5:36.42    5:31.59  
           1:18.87    2:44.35 (1:25.48)
      4:10.07 (1:25.72)   5:31.59 (1:21.52)
 10 Cabrera Cuza, Denzel   11 GOLD-ST           5:57.05    5:32.17  
           1:22.30    2:47.56 (1:25.26)
      4:11.10 (1:23.54)   5:32.17 (1:21.07)
 11 Brown, Brian J         12 TXLA-ST           5:37.81    5:33.42  
           1:21.29    2:46.80 (1:25.51)
      4:13.29 (1:26.49)   5:33.42 (1:20.13)
 12 Smith, Christopher J   11 AAAA-ST           6:02.74    5:46.61  
           1:23.28    2:53.42 (1:30.14)
      4:21.89 (1:28.47)   5:46.61 (1:24.72)
 13 Pollack, Jake M        12 AAAA-ST           6:03.42    5:46.84  
           1:21.33    2:52.33 (1:31.00)
      4:21.23 (1:28.90)   5:46.84 (1:25.61)
 14 Smith, Benjamin C      12 AAAA-ST           5:39.95    5:47.78  
           1:23.91    2:52.09 (1:28.18)
      4:19.51 (1:27.42)   5:47.78 (1:28.27)
 -- Brown, Coleman T       12 HSC-ST            6:10.95        SCR  
 
 Event 3  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stephenson, Matthew A  14 TXLA-ST           4:29.08    4:28.91  
           1:03.55    2:11.98 (1:08.43)
      3:21.26 (1:09.28)   4:28.91 (1:07.65)
  2 Mandacina, Brayden J   14 AAAA-ST           4:40.91    4:38.46  
           1:05.81    2:17.01 (1:11.20)
      3:29.04 (1:12.03)   4:38.46 (1:09.42)
  3 Petersen, Kole M       14 TXLA-ST           4:39.27    4:40.36  
           1:06.09    2:16.61 (1:10.52)
      3:28.43 (1:11.82)   4:40.36 (1:11.93)
  4 Bennett, Colton B      14 ATAC-ST           4:40.82    4:40.95  
           1:04.96    2:16.30 (1:11.34)
      3:29.80 (1:13.50)   4:40.95 (1:11.15)
  5 Peterson, Luke B       13 AAAA-ST           4:48.53    4:42.44  
           1:05.85    2:18.38 (1:12.53)
      3:31.68 (1:13.30)   4:42.44 (1:10.76)
  6 Hays, Chase A          14 ATAC-ST           4:44.10    4:42.84  
           1:06.31    2:18.93 (1:12.62)
      3:32.48 (1:13.55)   4:42.84 (1:10.36)
  7 Bose, Levi N           14 ATAC-ST           5:17.72    4:48.32  
           1:08.77    2:22.03 (1:13.26)
      3:35.53 (1:13.50)   4:48.32 (1:12.79)
  8 Roybal, Kai K          14 AAAA-ST           4:53.02    4:51.89  
           1:07.63    2:22.48 (1:14.85)
      3:38.28 (1:15.80)   4:51.89 (1:13.61)
  9 Trout, Gabriel G       13 ATAC-ST           4:55.87    4:53.06  
           1:07.34    2:21.91 (1:14.57)
      3:37.90 (1:15.99)   4:53.06 (1:15.16)
 10 Scott, Luke L          14 AAAA-ST           4:58.81    4:59.02  
           1:12.26    2:30.30 (1:18.04)
      3:47.14 (1:16.84)   4:59.02 (1:11.88)
 11 Cox, Connor M          13 TXLA-ST           5:01.34    4:59.43  
           1:10.18    2:26.19 (1:16.01)
      3:43.04 (1:16.85)   4:59.43 (1:16.39)
 12 Goldreyer, Elijah A    13 LCA-ST            4:53.67    5:00.52  
           1:10.28    2:27.93 (1:17.65)
      5:00.52 (2:32.59)                    
 13 Duarte, Daniel A       14 GOLD-ST           5:06.25    5:05.25  
           1:09.83    2:26.88 (1:17.05)
      3:45.58 (1:18.70)   5:05.25 (1:19.67)
 14 Propst, Pierce W       13 TXLA-ST           5:23.87    5:08.06  
           1:11.85    2:29.88 (1:18.03)
      3:49.68 (1:19.80)   5:08.06 (1:18.38)
 15 Robles Basalo, Santi   13 AAAA-ST           5:40.33    5:11.06  
           1:13.97    2:33.93 (1:19.96)
      3:53.75 (1:19.82)   5:11.06 (1:17.31)
 16 Pollack, Ethan C       14 AAAA-ST           5:33.59    5:11.48  
           1:11.73    2:30.84 (1:19.11)
      3:50.94 (1:20.10)   5:11.48 (1:20.54)
 17 Wu, Harry              14 WHAC-ST           5:32.16    5:14.57  
           1:14.87    2:36.87 (1:22.00)
      3:58.63 (1:21.76)   5:14.57 (1:15.94)
 18 Propst, Preston C      13 TXLA-ST           5:29.23    5:16.49  
           1:17.04    2:40.29 (1:23.25)
      4:00.78 (1:20.49)   5:16.49 (1:15.71)
 19 Ott, Noah W            13 AAAA-ST           5:21.97    5:16.63  
           1:14.74    2:35.71 (1:20.97)
      3:56.93 (1:21.22)   5:16.63 (1:19.70)
 20 Hussain, Charlie C     14 TXLA-ST           5:10.06    5:22.22  
           1:15.14    2:38.18 (1:23.04)
      4:00.16 (1:21.98)   5:22.22 (1:22.06)
 21 Chappelear, Cale S     13 LCA-ST            5:44.57    5:40.61  
           1:21.95    2:49.03 (1:27.08)
      4:15.70 (1:26.67)   5:40.61 (1:24.91)
 22 Orgeldinger, Sam F     13 LCA-ST            5:40.00    5:46.13  
           1:21.49    2:50.08 (1:28.59)
      4:20.40 (1:30.32)   5:46.13 (1:25.73)
 23 George, Holden R       13 HEAT-ST           5:43.68    5:52.86  
           1:23.42    2:54.69 (1:31.27)
      4:26.08 (1:31.39)   5:52.86 (1:26.78)
 
 Event 3  Men 15-16 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ceresa, Juan E         16 TXLA-ST           4:07.79    4:19.29  
           1:00.94    2:06.38 (1:05.44)
      3:13.21 (1:06.83)   4:19.29 (1:06.08)
  2 Burns, Shane C         15 TXLA-ST           4:19.28    4:30.68  
           1:04.41    2:11.43 (1:07.02)
      3:20.07 (1:08.64)   4:30.68 (1:10.61)
  3 Jones, George L        15 TXLA-ST           4:41.82    4:39.90  
           1:05.28    2:16.55 (1:11.27)
      3:29.80 (1:13.25)   4:39.90 (1:10.10)
  4 Thomas, Caleb D        16 AAAA-ST           4:52.75    4:41.37  
           1:06.43    2:18.47 (1:12.04)
      3:30.99 (1:12.52)   4:41.37 (1:10.38)
  5 Gordon, Gage P         16 LCA-ST            4:40.68    4:41.82  
           1:06.64    4:41.82 (3:35.18)
  6 Spradling, Riley M     15 AAAA-ST           4:38.64    4:46.44  
           1:08.00    2:21.40 (1:13.40)
      3:34.55 (1:13.15)   4:46.44 (1:11.89)
  7 Prins, Ethan J         15 TXLA-ST           5:00.90    4:51.53  
           1:07.77    2:23.90 (1:16.13)
      3:40.18 (1:16.28)   4:51.53 (1:11.35)
  8 Trevino, Andros        15 AAAA-ST           5:20.74    4:54.20  
           1:07.00    2:22.15 (1:15.15)
      3:38.44 (1:16.29)   4:54.20 (1:15.76)
  9 Gutierrez, Luke M      15 LCA-ST            4:45.30    5:01.10  
           1:09.59    2:26.56 (1:16.97)
      3:45.03 (1:18.47)   5:01.10 (1:16.07)
 10 Silva, Connor M        15 FISH-ST           5:09.98    5:08.29  
           1:11.13    2:31.05 (1:19.92)
      5:08.29 (2:37.24)                    
 11 Arnold, Duncan S       16 TXLA-ST           4:49.45    5:11.10  
           1:11.81    2:30.95 (1:19.14)
      3:51.29 (1:20.34)   5:11.10 (1:19.81)
 12 Kincaid, Wesley A      15 TST-ST            5:33.69    6:04.94  
            4:36.35 ( )   6:04.94 (1:28.59)
 -- Hester, Jack H         15 TXLA-ST           4:53.82        SCR  
 -- Larson, Kyle M         15 TXLA-ST           5:19.02        SCR  
 
 Event 3  Men 17-18 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Henry, Danny R         17 TXLA-ST           4:11.89    4:21.11  
             59.12    2:05.21 (1:06.09)
      3:13.13 (1:07.92)   4:21.11 (1:07.98)
  2 Schaefer, Justin C     17 GOLD-ST           4:32.80    4:27.89  
           1:03.44    2:11.37 (1:07.93)
      3:19.98 (1:08.61)   4:27.89 (1:07.91)
  3 Lynch, Alex C          17 TXLA-ST           4:13.35    4:30.13  
           1:03.01    2:11.24 (1:08.23)
      3:21.47 (1:10.23)   4:30.13 (1:08.66)
  4 Mezokh, Aleksey        17 LCA-ST            4:40.52    4:33.68  
           1:03.75    2:13.16 (1:09.41)
      3:23.81 (1:10.65)   4:33.68 (1:09.87)
  5 Chappelear, Jake D     17 TXLA-ST           4:22.60    4:34.68  
           1:04.96    2:14.70 (1:09.74)
      3:25.45 (1:10.75)   4:34.68 (1:09.23)
  6 Vujosevic, Marko S     17 AQTX-ST           4:27.93    4:40.48  
           1:03.53    2:13.89 (1:10.36)
      3:27.36 (1:13.47)   4:40.48 (1:13.12)
  7 Shraga, Gal Z          17 COTA-ST           4:46.08    4:41.18  
           1:06.80    2:18.65 (1:11.85)
      3:30.62 (1:11.97)   4:41.18 (1:10.56)
  8 Trimyer, Jordan P      17 TXLA-ST           4:58.23    5:02.85  
           1:11.49    2:29.97 (1:18.48)
      3:46.68 (1:16.71)   5:02.85 (1:16.17)
 -- Clennan, Ian L         17 LSAC-ST           4:33.30        SCR  
 
 Event 3  Men 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Smith, Clark P         24 TXLA-ST           3:45.74    3:53.25  
             55.87      1:54.99 (59.12)
        2:54.84 (59.85)     3:53.25 (58.41)
  2 Yeadon, Zach S         19 IA-IN             3:49.09    3:55.12  
             56.24      1:55.44 (59.20)
        2:55.36 (59.92)     3:55.12 (59.76)
  3 Zettle, Alex S         19 UN-ST             3:51.44    3:57.21  
             56.81      1:56.57 (59.76)
      2:57.33 (1:00.76)     3:57.21 (59.88)
  4 Kibler, Drew P         19 UN-ST             3:54.49    3:57.79  
             56.34      1:55.84 (59.50)
      2:56.48 (1:00.64)   3:57.79 (1:01.31)
  5 Newkirk, Jeff D        22 TXLA-ST           4:00.71    4:03.74  
             57.62    1:58.18 (1:00.56)
      3:00.06 (1:01.88)   4:03.74 (1:03.68)
  6 Larson, JohnThomas S   20 UN-ST             3:57.77    4:06.04  
             58.62    2:00.71 (1:02.09)
      3:03.12 (1:02.41)   4:06.04 (1:02.92)
  7 Shahatit, Fraih S      19 WHAC-ST           4:26.51    4:26.04  
           1:04.65    2:13.37 (1:08.72)
      3:20.87 (1:07.50)   4:26.04 (1:05.17)
  8 Licon, Will A          24 TXLA-ST           4:40.17    4:38.66  
           1:06.63    2:18.00 (1:11.37)
      3:29.44 (1:11.44)   4:38.66 (1:09.22)
  9 Daniels, Joseph R      24 TXLA-ST           4:40.19    5:17.09  
           1:12.53    2:32.27 (1:19.74)
      3:54.23 (1:21.96)   5:17.09 (1:22.86)