Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License     26-May-19
2019 ST TXLA 11& Over End of School Splash - 24-May-19 to 26-May-19 
 
 Event 25  Girls 13-14 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kanary, Karina M       13 HSC-ST            5:34.65    5:17.04  
             32.43      1:11.03 (38.60)
        1:54.72 (43.69)     2:36.40 (41.68)
        3:19.20 (42.80)     4:03.16 (43.96)
        4:40.52 (37.36)     5:17.04 (36.52)
  2 O'Leary, Hannah K      13 AQTX-ST           5:23.76    5:22.13  
                            1:13.35 ( )
                                2:35.95 ( )
                                4:10.49 ( )
      5:22.13 (1:11.64)                    
  3 Gettys, Emma A         14 GOLD-ST           5:24.25    5:22.45  
                            1:09.73 ( )
                                2:34.09 ( )
                                4:11.51 ( )
      5:22.45 (1:10.94)                    
  4 Mills, Ryan W          14 AQTX-ST           5:34.36    5:30.16  
             33.37      1:12.29 (38.92)
        1:54.49 (42.20)     2:36.90 (42.41)
        3:25.12 (48.22)     4:14.60 (49.48)
        4:52.40 (37.80)     5:30.16 (37.76)
  5 Doyal, Gracie J        14 LCA-ST            5:28.62    5:31.32  
             34.18      1:11.72 (37.54)
        1:53.69 (41.97)     2:37.10 (43.41)
        3:28.94 (51.84)     4:20.06 (51.12)
        4:55.58 (35.52)     5:31.32 (35.74)
  6 Scott, Jada A          14 AAAA-ST           5:25.61    5:36.81  
                            1:11.55 ( )
                                2:36.82 ( )
                                4:18.23 ( )
      5:36.81 (1:18.58)                    
  7 Nutter, Sophie N       14 LCA-ST            5:54.70    5:41.57  
             35.48      1:16.94 (41.46)
        2:00.32 (43.38)     2:41.20 (40.88)
        3:34.88 (53.68)     4:27.07 (52.19)
        5:04.86 (37.79)     5:41.57 (36.71)
  8 Burns, Jemma A         13 TXLA-ST           5:32.19    5:41.65  
             36.10      1:18.86 (42.76)
        2:01.01 (42.15)     2:43.98 (42.97)
        3:35.05 (51.07)     4:27.85 (52.80)
        5:04.65 (36.80)     5:41.65 (37.00)
  9 Chambers, Joy C        13 GOLD-ST           5:48.77    5:42.56  
             36.85      1:19.78 (42.93)
        2:05.01 (45.23)     2:49.86 (44.85)
        3:37.06 (47.20)     4:28.51 (51.45)
        5:06.17 (37.66)     5:42.56 (36.39)
 10 Howard, Melaina K      13 LCA-ST            5:41.61    5:45.17  
             37.00      1:21.56 (44.56)
        2:05.74 (44.18)     2:50.67 (44.93)
        3:39.41 (48.74)     4:29.97 (50.56)
        5:08.11 (38.14)     5:45.17 (37.06)
 11 Ward, Carissa M        13 HSC-ST            5:41.26    5:47.29  
             35.84      1:19.61 (43.77)
        2:03.74 (44.13)     2:47.27 (43.53)
        3:38.39 (51.12)     4:29.67 (51.28)
        5:09.19 (39.52)     5:47.29 (38.10)
 12 Boutin, Gala E         13 AAAA-ST           5:51.31    5:47.54  
             36.17      1:19.07 (42.90)
        2:05.33 (46.26)     2:48.58 (43.25)
        3:38.48 (49.90)     4:28.79 (50.31)
        5:08.92 (40.13)     5:47.54 (38.62)
 13 Harris, Arwen M        13 GOLD-ST           6:07.08    5:49.58  
             36.11      1:17.18 (41.07)
        2:02.71 (45.53)     2:47.70 (44.99)
        3:39.01 (51.31)     4:30.98 (51.97)
        5:10.11 (39.13)     5:49.58 (39.47)
 14 Moffett, Lexi D        14 GOLD-ST           6:07.28    5:55.17  
             39.75      1:26.74 (46.99)
        2:12.66 (45.92)     2:57.23 (44.57)
        3:47.75 (50.52)     4:39.02 (51.27)
        5:17.62 (38.60)     5:55.17 (37.55)
 15 Salas Gomez, Xaviera   13 AAAA-ST           5:55.82    5:59.88  
             36.50      1:22.81 (46.31)
        2:05.87 (43.06)     2:49.69 (43.82)
        3:41.57 (51.88)     4:36.18 (54.61)
        5:18.43 (42.25)     5:59.88 (41.45)
 16 Lilly, Caroline L      14 AAAA-ST           6:16.78    6:13.33  
             39.35      1:26.52 (47.17)
        2:16.33 (49.81)     3:06.16 (49.83)
        3:57.69 (51.53)     4:52.25 (54.56)
        5:33.23 (40.98)     6:13.33 (40.10)
 17 Lilly, Paige E         14 AAAA-ST           6:37.64    6:31.56  
             42.17      1:33.14 (50.97)
        2:22.42 (49.28)     3:10.57 (48.15)
        4:06.98 (56.41)     5:03.20 (56.22)
        5:48.19 (44.99)     6:31.56 (43.37)
 18 Drummond, Olivia G     13 FISH-ST           7:00.23    7:01.13  
             41.95      1:34.24 (52.29)
        2:25.35 (51.11)     3:16.92 (51.57)
      4:23.62 (1:06.70)   5:33.14 (1:09.52)
        6:18.45 (45.31)     7:01.13 (42.68)
 -- Davis, Eva T           13 LCA-ST            5:53.43        SCR  
 -- Rose, Katie A          13 TST-ST            6:10.60        SCR  
 
 Event 25  Women 15-16 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hajduk, Erika L        16 AAAA-ST           5:23.74    5:21.05  
                            1:09.51 ( )
                                2:34.23 ( )
                                4:12.01 ( )
      5:21.05 (1:09.04)                    
  2 Lynch, Zoe B           15 TXLA-ST           5:28.68    5:27.03  
             33.24      1:13.35 (40.11)
        1:56.78 (43.43)     2:39.12 (42.34)
        3:23.95 (44.83)     4:10.00 (46.05)
        4:50.23 (40.23)     5:27.03 (36.80)
  3 Elzhowe, Acadia R      16 GOLD-ST           5:30.11    5:27.42  
             34.26      1:13.06 (38.80)
        1:55.20 (42.14)     2:36.30 (41.10)
        3:26.10 (49.80)     4:15.56 (49.46)
        4:52.67 (37.11)     5:27.42 (34.75)
  4 Mauldin, Gabby P       15 AAAA-ST           5:40.59    5:38.15  
             38.10      1:23.24 (45.14)
        2:04.02 (40.78)     2:45.08 (41.06)
        3:33.48 (48.40)     4:22.24 (48.76)
        5:00.31 (38.07)     5:38.15 (37.84)
  5 Quadrato, Anna Mei (A  15 AAAA-ST           5:51.97    5:38.34  
                            1:16.96 ( )
        2:00.85 (43.89)     2:44.47 (43.62)
        3:32.31 (47.84)     4:22.84 (50.53)
        5:01.37 (38.53)     5:38.34 (36.97)
  6 Jackson, Sydney M      16 LCA-ST            5:49.02    5:38.51  
             34.44      1:15.78 (41.34)
        2:01.02 (45.24)     2:45.27 (44.25)
        3:30.96 (45.69)     4:19.06 (48.10)
        4:59.54 (40.48)     5:38.51 (38.97)
  7 Rudik, Ella M          15 AAAA-ST           5:36.75    5:42.20  
             34.70      1:15.30 (40.60)
        2:02.05 (46.75)     2:47.26 (45.21)
        3:33.55 (46.29)     4:21.85 (48.30)
        5:03.43 (41.58)     5:42.20 (38.77)
  8 Gonzalez, LeAni R      15 ATAC-ST           5:47.85    5:42.94  
             34.73      1:16.96 (42.23)
        2:03.42 (46.46)     2:48.64 (45.22)
        3:37.59 (48.95)     4:27.30 (49.71)
        5:06.25 (38.95)     5:42.94 (36.69)
  9 Robles Basalo, Natali  15 AAAA-ST           6:14.73    5:48.84  
             34.99      1:18.99 (44.00)
        2:04.58 (45.59)     2:48.27 (43.69)
        3:38.43 (50.16)     4:30.07 (51.64)
        5:09.81 (39.74)     5:48.84 (39.03)
 10 Graves, Fiona C        15 AQTX-ST           6:00.87    5:51.18  
             35.15      1:16.74 (41.59)
        2:01.54 (44.80)     2:46.70 (45.16)
        3:38.58 (51.88)     4:31.51 (52.93)
        5:11.98 (40.47)     5:51.18 (39.20)
 11 Mao, Luisa Q           15 TXLA-ST           6:02.31    5:52.40  
             37.52      1:20.34 (42.82)
        2:06.23 (45.89)     2:51.18 (44.95)
        3:42.46 (51.28)     4:33.55 (51.09)
        5:13.59 (40.04)     5:52.40 (38.81)
 12 Barley, Ariel B        15 ATAC-ST           6:05.81    5:55.31  
             35.86      1:17.90 (42.04)
        2:07.47 (49.57)     2:56.14 (48.67)
        3:46.92 (50.78)     4:39.59 (52.67)
        5:18.68 (39.09)     5:55.31 (36.63)
 -- Skrobanek, Laney K     15 AAAA-ST           5:23.06        SCR  
 
 Event 25  Women 17-18 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Sadlier, Camryn L      17 ATAC-ST           6:09.26        SCR  
 
 Event 25  Boys 13-14 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stewart, Ian P         14 AAAA-ST           5:07.68    5:06.29  
                            1:05.90 ( )
                                2:23.86 ( )
                                3:54.77 ( )
      5:06.29 (1:11.52)                    
  2 Mandacina, Brayden J   14 AAAA-ST           5:26.78    5:17.73  
             32.79      1:12.10 (39.31)
        1:54.04 (41.94)     2:36.16 (42.12)
        3:19.01 (42.85)     4:04.73 (45.72)
        4:41.25 (36.52)     5:17.73 (36.48)
  3 Bose, Levi N           14 ATAC-ST           5:57.46    5:18.24  
             31.02      1:06.99 (35.97)
        1:50.29 (43.30)     2:32.72 (42.43)
        3:18.05 (45.33)     4:04.69 (46.64)
        4:41.56 (36.87)     5:18.24 (36.68)
  4 Bennett, Colton B      14 ATAC-ST           5:30.55    5:28.92  
             33.10      1:12.06 (38.96)
        1:55.75 (43.69)     2:38.39 (42.64)
        3:27.72 (49.33)     4:17.84 (50.12)
        4:54.50 (36.66)     5:28.92 (34.42)
  5 Scott, Luke L          14 AAAA-ST           5:25.53    5:34.34  
                            1:14.95 ( )
                                2:39.33 ( )
                                4:16.47 ( )
      5:34.34 (1:17.87)                    
  6 Roybal, Kai K          14 AAAA-ST           5:48.51    5:35.00  
             33.77      1:15.76 (41.99)
        1:57.49 (41.73)     2:38.83 (41.34)
        3:27.50 (48.67)     4:17.68 (50.18)
        4:55.82 (38.14)     5:35.00 (39.18)
  7 Duarte, Daniel A       14 GOLD-ST           6:20.07    5:42.93  
             36.21      1:17.49 (41.28)
        2:03.89 (46.40)     2:48.06 (44.17)
        3:38.14 (50.08)     4:26.95 (48.81)
        5:05.14 (38.19)     5:42.93 (37.79)
  8 Goldreyer, Elijah A    13 LCA-ST            6:05.29    5:46.23  
             34.50      1:15.58 (41.08)
        2:01.00 (45.42)     2:46.38 (45.38)
        3:38.04 (51.66)     4:30.65 (52.61)
        5:08.71 (38.06)     5:46.23 (37.52)
  9 Barron, Antonio J      14 TXLA-ST           5:46.19    5:48.73  
             36.56      1:21.37 (44.81)
        2:08.78 (47.41)     2:53.87 (45.09)
        3:44.05 (50.18)     4:33.30 (49.25)
        5:11.98 (38.68)     5:48.73 (36.75)
 10 Stewart, Colin A       13 AAAA-ST           6:01.77    5:50.11  
             36.74      1:19.31 (42.57)
        2:03.05 (43.74)     2:47.62 (44.57)
        3:37.18 (49.56)     4:29.73 (52.55)
        5:09.79 (40.06)     5:50.11 (40.32)
 11 Ott, Noah W            13 AAAA-ST           6:05.23    5:56.64  
             36.17      1:19.44 (43.27)
        2:05.05 (45.61)     2:50.49 (45.44)
        3:44.00 (53.51)     4:38.78 (54.78)
        5:18.12 (39.34)     5:56.64 (38.52)
 12 Hussain, Charlie C     14 TXLA-ST           5:45.19    6:02.10  
             35.52      1:23.11 (47.59)
        2:09.00 (45.89)     2:54.65 (45.65)
        3:47.01 (52.36)     4:40.14 (53.13)
        5:21.82 (41.68)     6:02.10 (40.28)
 
 Event 25  Men 15-16 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Burns, Shane C         15 TXLA-ST           4:51.76    4:53.02  
                            1:07.62 ( )
                                2:21.78 ( )
                                3:47.33 ( )
      4:53.02 (1:05.69)                    
  2 Olstad, Tristan V      16 AQTX-ST           4:39.44    4:59.33  
                            1:07.18 ( )
                                2:22.23 ( )
                                3:50.51 ( )
      4:59.33 (1:08.82)                    
  3 Cai, Kevin             15 AAAA-ST           5:18.00    5:02.87  
                            1:06.80 ( )
                                2:29.95 ( )
                                3:54.61 ( )
      5:02.87 (1:08.26)                    
  4 Dulaney, Cade M        16 TXLA-ST           5:28.83    5:20.67  
             35.50      1:14.25 (38.75)
        1:54.25 (40.00)     2:32.68 (38.43)
        3:19.69 (47.01)     4:05.12 (45.43)
        4:43.13 (38.01)     5:20.67 (37.54)
  5 Spradling, Riley M     15 AAAA-ST           5:32.62    5:23.46  
             34.60      1:13.89 (39.29)
        1:56.65 (42.76)     2:37.91 (41.26)
        3:23.21 (45.30)     4:09.71 (46.50)
        4:46.98 (37.27)     5:23.46 (36.48)
  6 Jorgenson, Devon W     16 TXLA-ST           5:20.54    5:35.59  
                            1:14.74 ( )
                                2:35.65 ( )
                                4:17.33 ( )
      5:35.59 (1:18.26)                    
  7 Woehrle, Ryan C        16 AAAA-ST           5:05.47    5:38.72  
                            1:16.62 ( )
                                2:41.33 ( )
                                4:23.15 ( )
      5:38.72 (1:15.57)                    
  8 Schwartz, Zach G       15 HSC-ST            5:40.10    5:41.44  
             33.80      1:13.97 (40.17)
        1:58.82 (44.85)     2:43.43 (44.61)
        3:31.87 (48.44)     4:20.92 (49.05)
        5:01.63 (40.71)     5:41.44 (39.81)
 -- Ceresa, Juan E         16 TXLA-ST           4:12.95        SCR  
 -- Arnold, Duncan S       16 TXLA-ST           5:25.53        SCR  
 -- Spooner, Cameron C     15 FISH-ST           5:59.30        SCR  
 
 Event 25  Men 17-18 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lynch, Alex C          17 TXLA-ST           4:50.49    4:56.21  
                            1:06.24 ( )
                                2:26.60 ( )
                                3:48.17 ( )
      4:56.21 (1:08.04)                    
  2 Schaefer, Justin C     17 GOLD-ST           4:46.56    4:59.26  
                            1:08.98 ( )
                                2:24.13 ( )
                                3:54.52 ( )
      4:59.26 (1:04.74)                    
  3 Henry, Danny R         17 TXLA-ST           4:54.03    5:00.90  
                            1:07.09 ( )
                                2:25.09 ( )
                                3:54.29 ( )
      5:00.90 (1:06.61)                    
  4 Haig, Adam B           17 AQTX-ST           5:00.55    5:02.70  
                            1:07.09 ( )
                                2:22.80 ( )
                                3:49.75 ( )
      5:02.70 (1:12.95)                    
 
 Event 25  Men 19 & Over 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Shahatit, Fraih S      19 WHAC-ST           4:59.02    5:09.40  
                            1:07.54 ( )
                                2:30.45 ( )
                                3:58.75 ( )
      5:09.40 (1:10.65)                    
 -- Carman, Colter J       20 TXLA-ST           4:26.91        SCR