Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License           11/10/2019
                    Lee & Joe Jamail Texas Swim Center                     
                        Hosted by Longhorn Aquatics                        
 
 Event 1  Girls 10 & Under 100 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Smith, Savina    10 LSAC-ST           1:12.83    1:14.08        
             34.05      1:14.08 (40.03)
  2 Gamez, Iyla      10 NTRO-ST           1:23.75    1:17.22        
             35.49      1:17.22 (41.73)
  3 Roberts, Eliza   10 WLOO-ST           1:20.82    1:20.04        
             36.73      1:20.04 (43.31)
  4 Boldrick, Isabe  10 NTRO-ST           1:23.88    1:22.28        
  5 Cui, Katherine   10 NTRO-ST           1:28.25    1:23.76        
             37.69      1:23.76 (46.07)
  6 Walker, Campbel  10 NTRO-ST           1:22.32    1:23.88        
             38.18      1:23.88 (45.70)
  7 Martin, Kirra    10 Unattached-ST     1:25.69    1:24.31        
             39.38      1:24.31 (44.93)
  8 Nguyen, Fiore    10 NTRO-ST           1:27.34    1:25.47        
             39.97      1:25.47 (45.50)
  9 Christman, Keel  10 WHAC-ST           1:25.02    1:25.89        
             38.65      1:25.89 (47.24)
 10 Cho, Haryn       10 COTA-ST           1:30.56    1:26.20        
             41.23      1:26.20 (44.97)
 11 Foertsch, Julia  10 COTA-ST           1:29.82    1:26.82        
             38.97      1:26.82 (47.85)
 12 Nguyen, Caeli    10 NTRO-ST           1:31.68    1:27.69        
             40.07      1:27.69 (47.62)
 13 Rine, Paisley     9 GOLD-ST           1:39.86    1:27.94        
             39.77      1:27.94 (48.17)
 14 Odean, Haydin    10 WLOO-ST           1:56.67    1:28.03        
             40.34      1:28.03 (47.69)
 15 Suthar, Uma      10 ASC-ST            1:30.59    1:28.37        
             41.37      1:28.37 (47.00)
 16 Cooper, Marlowe   9 AAAA-ST           1:31.88    1:29.14        
             40.97      1:29.14 (48.17)
 17 Higgins, Lauren   9 FISH-ST           1:32.32    1:29.35        
             42.18      1:29.35 (47.17)
 18 Eckert, Alexa     9 NTRO-ST           1:32.15    1:29.73        
             41.36      1:29.73 (48.37)
 19 Gupta, Nishka     9 WLOO-ST           1:30.95    1:30.42        
             46.43      1:30.42 (43.99)
 20 Zhao, Celia       9 LCA-ST            1:34.89    1:30.94        
             43.80      1:30.94 (47.14)
 20 Lowman, Renee    10 NTRO-ST           1:32.41    1:30.94        
             40.38      1:30.94 (50.56)
 22 Crawford, Kayce   9 CCSS-ST           1:34.03    1:31.15        
             40.77      1:31.15 (50.38)
 23 Hartono, Mallor  10 CCSS-ST           1:40.99    1:31.76        
             43.00      1:31.76 (48.76)
 24 Neumann, Abigai   9 COTA-ST           1:34.78    1:31.80        
             45.28      1:31.80 (46.52)
 25 Dysart, Madison  10 LCA-ST            1:31.26    1:32.93        
             42.81      1:32.93 (50.12)
 26 Hempton, Breann  10 AAAA-ST           1:34.76    1:33.89        
             47.32      1:33.89 (46.57)
 27 Coxe, Katherine   7 WLOO-ST           1:43.20    1:34.75        
             41.56      1:34.75 (53.19)
 28 Lueders, Carson   9 NTRO-ST           1:40.69    1:35.93        
             43.20      1:35.93 (52.73)
 29 Rieder, Hope      9 NTRO-ST           1:38.90    1:36.32        
             44.58      1:36.32 (51.74)
 30 Wu, Chloe        10 GOLD-ST           1:37.00    1:36.73        
             44.90      1:36.73 (51.83)
 30 Hughes, Sophia   10 AAAA-ST           1:41.44    1:36.73        
             43.81      1:36.73 (52.92)
 32 Pike, Landry      8 LCA-ST            1:36.92    1:38.21        
             45.75      1:38.21 (52.46)
 33 Bonzek, Niva      9 ASC-ST            1:35.06    1:38.62        
             44.34      1:38.62 (54.28)
 34 Higgs, Charissa   8 NTRO-ST           1:39.21    1:38.92        
             45.34      1:38.92 (53.58)
 35 Rich, Lily       10 LSAC-ST           1:42.56    1:39.31        
             47.16      1:39.31 (52.15)
 36 Barner, Kamea     9 TXLA-ST           1:46.26    1:39.44        
             45.90      1:39.44 (53.54)
 37 Loschke, Fiona   10 RUSH-ST                NT    1:39.95        
             49.40      1:39.95 (50.55)
 38 Boswell, Riley    9 ATAC-ST           1:55.11    1:40.44        
             47.40      1:40.44 (53.04)
 39 Clark, Caleigh   10 LCA-ST            1:59.99    1:41.35        
             49.89      1:41.35 (51.46)
 40 Hagen, Paige     10 LSAC-ST           1:41.60    1:41.52        
             42.91      1:41.52 (58.61)
 41 Behr, Bianca     10 WLOO-ST           1:36.36    1:42.54        
             45.21      1:42.54 (57.33)
 42 Casaubon, Ellie  10 COTA-ST                NT    1:42.79        
             48.85      1:42.79 (53.94)
 43 Peterson, Aubre  10 WLOO-ST           1:55.95    1:43.23        
             50.66      1:43.23 (52.57)
 44 Franks, Brooke    7 NTRO-ST           1:45.14    1:44.93        
             46.34      1:44.93 (58.59)
 45 Linstruth, Lucy  10 FISH-ST           1:45.58    1:44.95        
             49.63      1:44.95 (55.32)
 46 Goodwin, Violet   9 TXLA-ST           2:00.90    1:46.27        
             48.56      1:46.27 (57.71)
 47 Wood, Julia       9 NTRO-ST           1:47.27    1:46.28        
 48 Lyons, Riley      7 GOLD-ST                NT    1:46.96        
             51.92      1:46.96 (55.04)
 49 Otero, Kobi       8 TXLA-ST                NT    1:47.13        
 50 Yang, Ada         8 GOLD-ST           1:46.86    1:47.59        
             50.54      1:47.59 (57.05)
 51 Ritt, Addison    10 FISH-ST           1:44.28    1:47.81        
             47.78    1:47.81 (1:00.03)
 52 Bettis, Annie     8 WHAC-ST           2:12.34    1:48.21        
             47.19    1:48.21 (1:01.02)
 53 Ferguson, Jentr   9 TST-ST                 NT    1:49.40        
             52.05      1:49.40 (57.35)
 54 Lewis, Kait       9 TXLA-ST           1:45.91    1:51.14        
             47.63    1:51.14 (1:03.51)
 55 Steber, Alexa     7 COTA-ST           2:01.96    1:52.89        
             51.82    1:52.89 (1:01.07)
 56 Anderson, Kate   10 FISH-ST           1:55.61    1:53.71        
 57 Wang, Caileen     7 NTRO-ST           1:52.81    1:54.54        
             51.83    1:54.54 (1:02.71)
 58 Wang, Chereen     8 NTRO-ST           1:52.92    1:55.20        
             53.12    1:55.20 (1:02.08)
 59 Griser, Sydney    9 NTRO-ST           1:51.05    1:55.31        
             58.00      1:55.31 (57.31)
 60 Alexander, Kate  10 ASC-ST            1:53.52    1:57.82        
             54.73    1:57.82 (1:03.09)
 61 Henson, Morgan    7 GOLD-ST                NT    1:58.40        
             53.04    1:58.40 (1:05.36)
 62 Csizmadia, Anna   9 RUSH-ST           2:02.11    2:00.05        
           1:00.36      2:00.05 (59.69)
 63 Staggs, Gabi      7 LSAC-ST           1:56.59    2:00.52        
 64 Neuman, Breele    9 FISH-ST           2:01.03    2:03.00        
             57.62    2:03.00 (1:05.38)
 65 Alpatova, Liza    9 NTRO-ST           2:30.00    2:03.17        
             58.72    2:03.17 (1:04.45)
 66 Hill, Dylan       8 ASC-ST            2:03.69    2:04.18        
             54.50    2:04.18 (1:09.68)
 67 Saint-Cyr, Ella   8 NTRO-ST           2:08.99    2:04.44        
             59.26    2:04.44 (1:05.18)
 68 LaDuc, Emma       9 NTRO-ST           2:04.33    2:05.35        
             58.12    2:05.35 (1:07.23)
 69 Menchaca, Hanna   8 FISH-ST           2:05.89    2:05.96        
             58.41    2:05.96 (1:07.55)
 70 Quatacker, Stel   9 CCSS-ST           2:25.99    2:07.00        
             58.61    2:07.00 (1:08.39)
 71 Munkvold-Saunde  10 WHAC-ST           2:09.44    2:07.88        
           1:08.16      2:07.88 (59.72)
 72 Brady, Morgan     9 LSAC-ST                NT    2:11.31        
             56.75    2:11.31 (1:14.56)
 73 Liang, May        7 NTRO-ST           2:05.46    2:14.86        
           1:01.05    2:14.86 (1:13.81)
 74 Mendez, Angelic   7 NTRO-ST           2:12.99    2:26.81        
 -- Ramos Gonzalez,  10 WLOO-ST           2:04.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
           1:00.14           DQ (58.74)
 -- Henson, Taylor    7 GOLD-ST                NT         DQ        
      Arms past hipline - breast
             50.60         DQ (1:09.27)
 -- Chang, Emma       7 GOLD-ST           2:07.65         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
             59.89         DQ (1:12.56)
 -- McGee, Livia      8 CCSS-ST           2:09.57         DQ        
      One hand touch - breast
           1:03.16         DQ (1:00.82)
 -- Hammons, Calla    8 RUSH-ST                NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
           1:00.88         DQ (1:16.64)
 -- Otoole, Caitlyn   9 NTRO-ST           2:00.15         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Reyes, Keikilan   8 NTRO-ST           2:23.51         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
           1:13.43         DQ (1:36.16)
 -- Preocanin, Ana   10 NTRO-ST           1:39.89         DQ        
      Not towards breast off wall - breast
             51.03           DQ (59.20)
 -- Kane, Sophia      8 NTRO-ST           2:10.99         DQ        
           1:05.98         DQ (1:17.76)
 -- Brady, Rowan     10 LSAC-ST                NT         DQ        
      Not on back off wall - back
             41.06           DQ (51.16)
 -- Roy, Virginia     8 ASC-ST            2:09.21         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
             57.03         DQ (1:04.59)
 -- Simmons, Gwynna   9 COTA-ST           1:32.51         DQ        
      Not on back off wall - back
             51.17           DQ (50.67)
 -- Yahin, Sophia     9 NTRO-ST           1:50.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
             48.54           DQ (52.84)
 -- Crail, Addison   10 FISH-ST           1:53.28         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
             43.82           DQ (51.15)
 -- Dzubinski, Aspe  10 COTA-ST           1:39.03         NS        
 -- Fitzgerald, Eme  10 NTRO-ST           1:34.87         NS        
 -- Pita, Riley      10 RUSH-ST           1:58.89         NS        
 
 Event 1  Boys 10 & Under 100 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Ackerman, Colli  10 WLOO-ST           1:18.79    1:17.14        
             33.72      1:17.14 (43.42)
  2 Gopal, Suhaan     9 WLOO-ST           1:20.72    1:20.39        
             37.95      1:20.39 (42.44)
  3 Ewan, Holden     10 Unattached-ST     1:20.92    1:21.72        
             38.45      1:21.72 (43.27)
  4 Bell, Grady      10 LCA-ST            1:30.00    1:23.80        
             36.53      1:23.80 (47.27)
  5 Yaksh, Aarush     8 WLOO-ST           1:24.83    1:24.35        
             39.67      1:24.35 (44.68)
  6 Lott, Gus        10 WLOO-ST           1:27.68    1:25.44        
             39.43      1:25.44 (46.01)
  7 Childs, Parker   10 GOLD-ST           1:26.49    1:25.79        
             40.36      1:25.79 (45.43)
  8 Truelove, Adam   10 ASC-ST            1:25.09    1:26.95        
             39.04      1:26.95 (47.91)
  9 Daniel, Sawyer   10 ASC-ST            1:29.20    1:27.04        
             39.47      1:27.04 (47.57)
 10 Baek, Jordan     10 WLOO-ST           1:27.96    1:27.50        
             42.14      1:27.50 (45.36)
 11 Jackson, Aland   10 WLOO-ST           1:45.00    1:27.85        
             42.45      1:27.85 (45.40)
 12 Prokazov, Danii   8 NTRO-ST           1:32.96    1:28.00        
             42.03      1:28.00 (45.97)
 13 Bugbee, Braden   10 WLOO-ST           1:27.77    1:28.03        
             42.04      1:28.03 (45.99)
 14 Mongenel, Reed    8 ATAC-ST           1:41.42    1:28.49        
 15 Fyda, Nolan       9 LCA-ST            1:29.65    1:29.27        
             39.83      1:29.27 (49.44)
 16 Hill, Parker     10 WLOO-ST           1:45.00    1:32.64        
             40.50      1:32.64 (52.14)
 17 Coffey, Decker    9 WLOO-ST           1:34.78    1:33.12        
             44.74      1:33.12 (48.38)
 18 Hobson, Miles    10 COTA-ST           1:34.52    1:34.10        
             44.97      1:34.10 (49.13)
 19 Henson, Jett      9 RUSH-ST           1:33.01    1:34.55        
             44.02      1:34.55 (50.53)
 20 Wilkins, Liam    10 NTRO-ST           2:05.99    1:35.54        
             45.53      1:35.54 (50.01)
 21 Neubauer, Ryker   9 LCA-ST            1:35.99    1:35.98        
             45.52      1:35.98 (50.46)
 22 Chang, Asher     10 NTRO-ST           1:49.27    1:36.10        
             45.51      1:36.10 (50.59)
 23 Ozanus, Oliver    9 LCA-ST            1:35.53    1:36.40        
             45.47      1:36.40 (50.93)
 24 Grundy, Jeter     7 LSAC-ST           1:42.02    1:37.37        
             43.60      1:37.37 (53.77)
 25 Brown, Hudson     8 LCA-ST            1:41.99    1:37.45        
 26 Puska, Asher      8 GOLD-ST           2:01.28    1:37.92        
 27 Jones, Chasyn    10 YMCA-ST                NT    1:37.98        
             48.73      1:37.98 (49.25)
 28 Struck, Carson   10 NTRO-ST           1:40.22    1:38.30        
 29 Shraga, Barak    10 COTA-ST           1:39.65    1:38.48        
             46.74      1:38.48 (51.74)
 30 Barcelon, Joshu  10 AAAA-ST           1:41.88    1:38.65        
             47.76      1:38.65 (50.89)
 31 Mulligan, Kevin   9 WLOO-ST           1:44.04    1:39.87        
             46.94      1:39.87 (52.93)
 32 Copes, Braeden    8 AAAA-ST           1:42.91    1:39.95        
             47.92      1:39.95 (52.03)
 33 Beers, Noah      10 YMCA-ST           1:36.96    1:40.11        
             48.89      1:40.11 (51.22)
 34 Wilson, Zachary  10 NTRO-ST           1:52.19    1:40.57        
             46.49      1:40.57 (54.08)
 35 Eissler, Mark    10 WLOO-ST           1:45.58    1:41.10        
             49.57      1:41.10 (51.53)
 36 Rainone, Rocco    8 NTRO-ST           1:46.50    1:42.13        
             47.99      1:42.13 (54.14)
 37 Schrock, Logan    7 LCA-ST            1:59.99    1:42.31        
             48.05      1:42.31 (54.26)
 38 May, Jacob        8 NTRO-ST           1:41.35    1:42.42        
             49.71      1:42.42 (52.71)
 39 Elcock, Kaleb     8 LCA-ST            1:42.99    1:43.31        
             49.95      1:43.31 (53.36)
 40 Xue, Eric         9 NTRO-ST           1:57.00    1:43.35        
             46.86      1:43.35 (56.49)
 41 Dhawan, Aarav    10 NTRO-ST           1:37.49    1:44.54        
             48.90      1:44.54 (55.64)
 42 Ward, William     9 GOLD-ST           1:57.20    1:46.32        
             52.18      1:46.32 (54.14)
 43 Nguyen, Evan      7 NTRO-ST           1:50.10    1:47.77        
             50.64      1:47.77 (57.13)
 44 Deutsch, Nichol   8 LCA-ST            1:40.91    1:47.90        
             51.43      1:47.90 (56.47)
 45 Menchaca, Noah   10 FISH-ST           1:52.28    1:50.69        
             52.94      1:50.69 (57.75)
 46 Bao, Caton        9 NTRO-ST           2:00.99    1:51.45        
             53.62      1:51.45 (57.83)
 47 Srinivasa, Arna  10 NTRO-ST           1:55.00    1:57.59        
             55.29    1:57.59 (1:02.30)
 48 Davis, Luke      10 ASC-ST                 NT    1:58.26        
             58.02    1:58.26 (1:00.24)
 49 Deshpande, Adi   10 NTRO-ST           2:01.24    2:10.27        
           1:03.50    2:10.27 (1:06.77)
 50 Lopez, Jayce      9 AAAA-ST                NT    2:16.34        
             58.97    2:16.34 (1:17.37)
 51 Posey, Max        8 LIFE-ST                NT    2:19.92        
           1:09.26    2:19.92 (1:10.66)
 -- Casati, Adrien    8 LSAC-ST                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
             55.43         DQ (1:00.71)
 -- Deutsch, Max      7 LCA-ST            2:29.60         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Hedegore, Will   10 FISH-ST           1:41.24         DQ        
      One hand touch - fly
             50.61           DQ (53.24)
 -- Bisque, Wyatt     9 WLOO-ST           1:29.59         DQ        
      Not on back off wall - back
             41.53           DQ (46.64)
 -- Cox, Aydan       10 GOLD-ST                NT         DQ        
      One hand touch - breast
             47.44         DQ (1:03.58)
 -- Kumar, Nikhil     8 GOLD-ST                NT        XDQ        
      One hand touch - breast
           1:06.61         DQ (1:23.48)
 -- Yunker, Alex     10 NTRO-ST           1:57.65         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
             43.95           DQ (50.83)
 -- Raj, Ishaan      10 NTRO-ST           2:03.33         DQ        
      One hand touch - breast
             45.03           DQ (56.90)
 -- Estep, Ethan      8 LIFE-ST                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
             53.92         DQ (1:15.78)
 -- Jin, Johan        9 TXLA-ST           1:32.93         DQ        
      Alternating Kick - fly
             47.80           DQ (50.47)
 -- Nahidi, Charlie   7 TXLA-ST                NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
             57.48         DQ (1:05.97)
 -- Diaz, Fausto      9 ASC-ST                 NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
 -- Morrow, Bode      9 LSAC-ST           1:34.90         DQ        
      One hand touch - breast
             43.70           DQ (54.08)
 -- Lopez Corsi, Gi   8 GOLD-ST                NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
           1:02.23         DQ (1:07.14)
 -- Martin, Logan     8 LSAC-ST           1:48.83         DQ        
      One hand touch - breast
             54.97           DQ (57.57)
 -- Thompson, Wyatt   8 LSAC-ST                NT         DQ        
      One hand touch - breast
             53.46           DQ (52.57)
 -- Chen, Alex       10 NTRO-ST           2:20.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
             55.57           DQ (59.98)
 -- Kreuz, Preston    7 NTRO-ST           2:17.56         DQ        
      Double pull / kicks - breast
           1:00.64         DQ (1:08.05)
 -- Lopez, Jordan     8 AAAA-ST           2:22.31         NS        
 -- Bhakta, Jayden   10 TXLA-ST                NT         NS        
 -- Koellhofer, Hen  10 RUSH-ST           1:38.25         NS        
 -- Wells, Camden    10 COTA-ST           1:37.31         NS        
 -- Vedder, Dane      8 COTA-ST           1:36.22         NS        
 -- Dean, Tanner     10 WLOO-ST           1:56.75         NS        
 -- Tater, Harrison  10 WLOO-ST           1:13.40         NS        
 -- Sundararaman, K   9 WLOO-ST           1:51.62        SCR        
 -- Elliston, Will   10 RUSH-ST                NT        SCR