Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License           11/10/2019
                    Lee & Joe Jamail Texas Swim Center                     
                        Hosted by Longhorn Aquatics                        
 
 Event 5  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Gamez, Iyla      10 NTRO-ST           1:24.28    1:17.89        
             38.19      1:17.89 (39.70)
  2 Wiegert, Gwen    10 WLOO-ST           1:22.12    1:21.33        
             39.06      1:21.33 (42.27)
  3 Carpenter, Anna  10 NTRO-ST           1:26.45    1:27.27        
             42.04      1:27.27 (45.23)
  4 Higgins, Lauren   9 FISH-ST           1:30.74    1:28.42        
             43.41      1:28.42 (45.01)
  5 Foertsch, Julia  10 COTA-ST           1:33.92    1:29.15        
             42.94      1:29.15 (46.21)
  6 Timm, Emily       8 WLOO-ST           1:35.28    1:31.32        
             43.31      1:31.32 (48.01)
  7 Simmons, Gwynna   9 COTA-ST           1:35.67    1:31.95        
             45.02      1:31.95 (46.93)
  8 Ram, Sarika      10 WLOO-ST           1:33.48    1:32.59        
             45.95      1:32.59 (46.64)
  9 Mitchell, Ella   10 WHAC-ST           1:33.56    1:33.17        
             44.59      1:33.17 (48.58)
 10 Zhang, Alice      9 WLOO-ST           1:32.71    1:33.36        
             44.44      1:33.36 (48.92)
 11 Marti, Eleanor    9 TXLA-ST                NT    1:34.92        
             46.29      1:34.92 (48.63)
 12 Brady, Rowan     10 LSAC-ST           1:32.28    1:34.98        
             45.96      1:34.98 (49.02)
 13 Sitter, GG        8 NTRO-ST           1:48.39    1:36.85        
             48.56      1:36.85 (48.29)
 14 Kekuna, Katie    10 WLOO-ST           1:39.95    1:36.90        
             44.57      1:36.90 (52.33)
 15 Ferguson, Jentr   9 TST-ST                 NT    1:39.55        
             49.39      1:39.55 (50.16)
 16 Lewis, Kait       9 TXLA-ST           1:50.82    1:39.71        
             47.67      1:39.71 (52.04)
 17 Glynn, Aubrey    10 NTRO-ST           1:59.99    1:40.11        
             48.68      1:40.11 (51.43)
 18 Bynum, Fairlane   9 WHAC-ST           1:44.42    1:44.04        
             51.34      1:44.04 (52.70)
 19 Rathnasingham,   10 TXLA-ST                NT    1:44.20        
             50.07      1:44.20 (54.13)
 20 Wang, Chereen     8 NTRO-ST           1:54.77    1:51.34        
             54.23      1:51.34 (57.11)
 21 Goodwin, Violet   9 TXLA-ST                NT    1:51.49        
             52.52      1:51.49 (58.97)
 22 Wang, Caileen     7 NTRO-ST           1:55.00    1:52.47        
             54.82      1:52.47 (57.65)
 23 Bearden, Hallie   8 LCA-ST            1:50.48    1:52.92        
             53.40      1:52.92 (59.52)
 24 Lyons, Riley      7 GOLD-ST                NT    1:52.99        
             55.21      1:52.99 (57.78)
 25 Henson, Taylor    7 GOLD-ST                NT    1:54.66        
             55.22      1:54.66 (59.44)
 26 Brady, Morgan     9 LSAC-ST                NT    1:57.67        
             55.65    1:57.67 (1:02.02)
 27 Nelson-Cook, Al   9 NTRO-ST           2:29.99    1:58.81        
             59.06      1:58.81 (59.75)
 28 Tripp, Piper      8 FISH-ST                NT    1:59.37        
             53.49    1:59.37 (1:05.88)
 29 Anderson, Kate   10 FISH-ST                NT    1:59.48        
 30 Kakani, Mocha     9 GOLD-ST                NT    2:00.63        
 31 Henson, Morgan    7 GOLD-ST                NT    2:05.43        
             57.45    2:05.43 (1:07.98)
 32 Liang, May        7 NTRO-ST           2:04.00    2:07.84        
           1:02.23    2:07.84 (1:05.61)
 33 Hill, Dylan       8 ASC-ST            2:13.74    2:10.15        
           1:04.52    2:10.15 (1:05.63)
 -- Wenglar, Reagan   8 NTRO-ST           1:50.00         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Wood, Julia       9 NTRO-ST           1:43.23         DQ        
      Re-Submerged
             50.89           DQ (55.36)
 -- Tat, Angie        8 NTRO-ST           2:01.15         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
             50.67           DQ (58.66)
 -- Dzubinski, Aspe  10 COTA-ST           1:29.99         NS        
 -- Fitzgerald, Eme  10 NTRO-ST           1:35.15         NS        
 
 Event 5  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Bell, Grady      10 LCA-ST            1:24.53    1:22.05        
             38.51      1:22.05 (43.54)
  2 Kang, Elijah     10 NTRO-ST           1:24.04    1:22.06        
             41.04      1:22.06 (41.02)
  3 Lee, Elias       10 TXLA-ST           1:36.51    1:22.22        
             40.35      1:22.22 (41.87)
  4 Noel, Gear        8 LCA-ST            1:25.58    1:22.61        
             39.18      1:22.61 (43.43)
  5 Daniel, Sawyer   10 ASC-ST            1:30.72    1:23.80        
             40.91      1:23.80 (42.89)
  6 Borel, Truett    10 NTRO-ST           1:27.14    1:24.38        
             40.66      1:24.38 (43.72)
  7 Anand, Atharva   10 Unattached-ST     1:25.47    1:24.40        
             41.47      1:24.40 (42.93)
  8 Bennett, Winsto   8 ATAC-ST           1:26.16    1:25.09        
             41.19      1:25.09 (43.90)
  9 Fyda, Nolan       9 LCA-ST            1:32.67    1:25.61        
             40.82      1:25.61 (44.79)
 10 Yeager, Dylan    10 WLOO-ST           1:22.66    1:25.76        
             41.44      1:25.76 (44.32)
 11 Naveen, Adarsh   10 NTRO-ST           1:27.97    1:26.07        
             42.80      1:26.07 (43.27)
 12 Coffey, Decker    9 WLOO-ST           1:26.51    1:26.43        
             42.57      1:26.43 (43.86)
 13 Jackson, Aland   10 WLOO-ST           1:39.75    1:28.16        
             43.34      1:28.16 (44.82)
 14 Wei, Derek        9 NTRO-ST           1:32.13    1:33.31        
             44.90      1:33.31 (48.41)
 15 Hobson, Miles    10 COTA-ST           1:45.99    1:33.89        
             45.54      1:33.89 (48.35)
 16 Williams, Linco  10 LCA-ST            1:42.35    1:35.07        
             45.95      1:35.07 (49.12)
 17 Mulligan, Kevin   9 WLOO-ST           1:47.23    1:35.21        
 18 Chang, Asher     10 NTRO-ST           1:36.00    1:35.37        
             46.29      1:35.37 (49.08)
 19 Magee, Odin       8 NTRO-ST           2:17.56    1:35.72        
             46.95      1:35.72 (48.77)
 20 Garrett, Ryan    10 NTRO-ST           1:40.72    1:35.97        
             46.17      1:35.97 (49.80)
 21 Libersat, Mathi  10 ASC-ST            1:37.26    1:36.05        
             45.43      1:36.05 (50.62)
 22 Neubauer, Ryker   9 LCA-ST            1:41.99    1:37.20        
             44.96      1:37.20 (52.24)
 23 Wenglar, Liam     9 NTRO-ST           1:38.51    1:39.06        
             49.08      1:39.06 (49.98)
 24 Marti, Carl       9 TXLA-ST                NT    1:39.28        
             47.97      1:39.28 (51.31)
 25 Koester, Jake    10 NTRO-ST           1:52.27    1:40.29        
 26 Hempton, Braden   8 AAAA-ST           1:35.65    1:40.66        
             50.31      1:40.66 (50.35)
 27 Wilson, Zachary  10 NTRO-ST           2:00.00    1:41.72        
             47.29      1:41.72 (54.43)
 28 Roan, Brennan    10 COTA-ST           1:56.04    1:46.94        
             51.49      1:46.94 (55.45)
 29 Raj, Ishaan      10 NTRO-ST           2:00.00    1:50.42        
             53.64      1:50.42 (56.78)
 30 Kerr, Jack        9 WHAC-ST           1:56.78    1:52.81        
             55.19      1:52.81 (57.62)
 31 Dev, Akul        10 NTRO-ST           1:59.73    1:55.10        
 32 Jones, Oliver     7 TXLA-ST           2:08.98    1:59.05        
             56.82    1:59.05 (1:02.23)
 33 Lopez, Jayce      9 AAAA-ST           1:45.60    1:59.20        
 34 Hobson, Joe       8 COTA-ST           2:15.99    1:59.28        
             58.59    1:59.28 (1:00.69)
 35 Menchaca, Noah   10 FISH-ST                NT    2:01.61        
             58.54    2:01.61 (1:03.07)
 36 Senthil, Lukshm   8 LSAC-ST                NT    2:11.52        
           1:06.64    2:11.52 (1:04.88)
 -- Boone, Robert    10 LCA-ST            1:34.59         DQ        
      Delay initiating turn
             46.37           DQ (47.41)
 -- Florea, Conner   10 TST-ST                 NT         DQ        
      Multiple strokes
             48.43           DQ (51.66)
 -- Nall, Will       10 LSAC-ST           2:01.24         DQ        
      No touch at turn
             54.56           DQ (57.39)
 -- Benardete, Jame  10 LCA-ST            1:40.99         DQ        
      Delay initiating turn
             47.09           DQ (48.45)
 -- Greene, Sutton    9 YMCA-ST                NT         DQ        
      Multiple strokes
             55.99           DQ (57.24)
 -- Nealis, Parker   10 FISH-ST           1:52.32         NS        
 -- Sanchez, Marcus   9 NTRO-ST           2:08.30         NS        
 -- Neubauer, Talan  10 LCA-ST            1:39.99         NS        
 -- Wells, Camden    10 COTA-ST           1:23.83         NS        
 -- Nealis, Colton   10 FISH-ST           1:47.94         NS        
 -- Sundararaman, K   9 WLOO-ST           1:37.04         NS        
 -- MacIntyre, Tyle   9 GOLD-ST                NT         NS