Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License           11/10/2019
                    Lee & Joe Jamail Texas Swim Center                     
                        Hosted by Longhorn Aquatics                        
 
 Event 6  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Kirschner, Mazi  10 LCA-ST              33.93      34.88        
  2 DeHay, Charlott  10 LCA-ST              34.50      34.98        
  3 Walker, Campbel  10 NTRO-ST             37.28      35.14        
  4 Doughty, Nora    10 NTRO-ST             32.56      35.55        
  5 Christman, Keel  10 WHAC-ST             34.47      35.79        
  6 Nahidi, Ari       9 TXLA-ST             36.36      35.86        
  7 Rine, Paisley     9 GOLD-ST             37.01      35.94        
  8 Brown, Lucienne  10 NTRO-ST             35.23      35.96        
  9 Rodriguez, Aria  10 NTRO-ST             37.14      36.06        
 10 Gutierrez Pared   9 Unattached-ST       37.55      36.78        
 11 Shields, Phylli  10 COTA-ST             38.26      37.01        
 12 Nguyen, Fiore    10 NTRO-ST             38.54      37.83        
 13 Desireddi, Reen   9 LCA-ST              42.43      38.28        
 14 Steber, Gretche  10 COTA-ST             36.58      38.45        
 15 Crail, Addison   10 FISH-ST             40.74      38.86        
 16 Boldrick, Isabe  10 NTRO-ST             37.95      39.29        
 17 Mize, Kaylinn    10 NTRO-ST             45.29      39.49        
 18 Cui, Katherine   10 NTRO-ST             39.71      40.02        
 19 Lowman, Renee    10 NTRO-ST             39.22      40.22        
 20 Zhu, Dawn        10 WLOO-ST             44.97      40.34        
 21 Suthar, Uma      10 ASC-ST              43.00      41.62        
 22 Lueders, Carson   9 NTRO-ST             43.81      42.42        
 23 Ferron, Araiya    8 LCA-ST              42.58      42.85        
 24 Mitchell, Ella   10 WHAC-ST             43.60      43.65        
 25 Zhang, Alice      9 WLOO-ST             49.74      43.80        
 26 Carpenter, Anna  10 NTRO-ST             44.76      43.92        
 27 Xia, Emma        10 WLOO-ST             47.24      44.09        
 28 Gardner, Charlo   9 COTA-ST             49.12      44.13        
 29 Banister, Charl   9 COTA-ST           1:00.99      44.32        
 30 Wu, Chloe        10 GOLD-ST                NT      44.33        
 31 Hagen, Paige     10 LSAC-ST             42.27      44.37        
 32 Bettis, Nora     10 WHAC-ST             43.45      44.70        
 33 Leibowitz, Sutt   9 LCA-ST              45.00      45.25        
 34 Bonzek, Niva      9 ASC-ST              42.02      45.34        
 35 Coxe, Katherine   7 WLOO-ST             48.62      45.65        
 36 Timm, Emily       8 WLOO-ST             42.89      45.84        
 37 Tat, Angie        8 NTRO-ST             51.36      45.98        
 38 Odean, Haydin    10 WLOO-ST             55.00      46.37        
 39 Franks, Brooke    7 NTRO-ST             47.35      47.16        
 40 Rich, Lily       10 LSAC-ST             47.92      47.61        
 41 Kristo-Reinking   8 LSAC-ST                NT      47.66        
 42 Sierra-Notarian   7 LSAC-ST             45.17      47.72        
 43 Ramanathan, Esh  10 WLOO-ST             43.82      47.92        
 44 May, Kylie       10 NTRO-ST             47.36      48.01        
 45 Behr, Bianca     10 WLOO-ST             46.95      48.18        
 46 Suthar, Esha     10 ASC-ST              50.72      48.73        
 47 Bigon, Brynnan    8 WLOO-ST             53.71      48.79        
 48 Sears, Sophia     8 WLOO-ST             59.00      49.97        
 49 Yahin, Sophia     9 NTRO-ST             58.99      50.30        
 50 Martinsson, Ida   9 LCA-ST              44.99      50.65        
 51 Ritt, Addison    10 FISH-ST             52.69      50.69        
 52 Peterson, Aubre  10 WLOO-ST             49.76      50.85        
 53 Hempton, Breann  10 AAAA-ST             48.40      50.92        
 54 Bray, Cassidy    10 WWW-ST              51.61      51.33        
 55 Heald, Brooke     8 YMCA-ST                NT      51.71        
 56 Reed, Jozy        9 NTRO-ST             48.99      51.86        
 57 Goodwin, Violet   9 TXLA-ST             56.47      52.38        
 58 Jugmans, Imogen   8 LCA-ST              53.29      52.39        
 59 Liu, Mila         7 WLOO-ST           1:02.00      53.17        
 60 Broadwell, Anna  10 LCA-ST              59.58      53.28        
 61 Choy, Karina     10 NTRO-ST           1:08.99      54.84        
 62 Dela Torre, Ara   9 WLOO-ST             52.18      55.37        
 63 Gray, Ivy         9 TST-ST              59.97      56.33        
 64 Linton, Norah    10 WLOO-ST             56.54      56.66        
 65 Henson, Taylor    7 GOLD-ST                NT      56.81        
 66 Rich, Bentley     8 LSAC-ST             59.91      58.06        
 67 Ma, Ruozhen       8 WLOO-ST           1:01.00      58.11        
 68 Milosavljevic,    8 NTRO-ST             54.05      58.68        
 69 Quatacker, Stel   9 CCSS-ST             59.99      58.73        
 70 Raorane, Anshu    8 CCSS-ST           1:02.37    1:00.04        
 71 Henson, Morgan    7 GOLD-ST                NT    1:00.55        
 72 Struck, CC        6 NTRO-ST             54.22    1:01.15        
 73 Menchaca, Hanna   8 FISH-ST           1:00.12    1:01.81        
 74 Hardie, Isabell  10 NTRO-ST           1:01.32    1:02.64        
 75 Hardie, Grace    10 NTRO-ST           1:10.99    1:03.51        
 76 Bury, Helaina     7 FISH-ST           1:04.50    1:04.23        
 77 Bishop, Emily     9 RUSH-ST           1:22.01    1:04.81        
 78 Ritt, Annabelle   7 FISH-ST           1:07.12    1:05.21        
 79 Gaither, Nora     7 FISH-ST                NT    1:05.30        
 80 Wenglar, Reagan   8 NTRO-ST             55.09    1:05.37        
 81 Walz, Nora        8 LCA-ST            1:09.99    1:05.90        
 82 Hill, Adelyn      7 WLOO-ST           1:04.26    1:08.39        
 83 Smith, Tessa      8 ASC-ST                 NT    1:12.08        
 84 Chang, Emma       7 GOLD-ST                NT    1:13.29        
 85 Flores, Haylee    9 NTRO-ST           1:18.99    1:13.56        
 86 Lenfest, Elodie   7 COTA-ST                NT    1:17.46        
 87 Reyes, Keikilan   8 NTRO-ST           1:19.99    1:20.12        
 88 Jaruzel, Mia      8 NTRO-ST           1:05.00    1:28.93        
 89 Puska, Coralynn   6 GOLD-ST                NT    1:33.19        
 -- Higgins, Taylor   6 FISH-ST                NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Alexander, Kate  10 ASC-ST              46.94         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Espinosa, Lina    9 NTRO-ST           1:08.65         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- De La Sierra Ll   8 RUSH-ST             58.93         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Cleveland, Lee    8 CCSS-ST           1:19.99         DQ        
      Alternating Kick
 -- Holland, Sophia  10 LCA-ST              46.48         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Joe, AJ           8 ASC-ST                 NT         DQ        
      One hand touch
 -- Puska, Marley     7 GOLD-ST                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kumar, Manasvi    9 NTRO-ST             56.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Stacey, Maddie    8 LCA-ST              58.66         DQ        
      False start
 -- Zhan, Tianyu      6 NTRO-ST             39.54         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Huntsinger, Ali   7 YMCA-ST                NT         DQ        
      One hand touch
 -- Stevens, Caroli   7 LCA-ST            1:15.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Bonneau, Phoebe   8 WHAC-ST             53.75         NS        
 -- Montanez, Brynn   8 ASC-ST            1:04.70         NS        
 -- Bettis, Annie     8 WHAC-ST             52.34         NS        
 -- Nawara, Ashlin    7 GOLD-ST                NT         NS        
 -- Mendez, Angelic   7 NTRO-ST           1:14.99         NS        
 -- Smith, Savina    10 LSAC-ST             32.95         NS        
 -- Lloyd, Brynn     10 WWW-ST              48.30         NS        
 -- Buchman, Emery    9 LCA-ST            1:01.99         NS        
 -- Gutierrez Pared   6 Unattached-ST          NT         NS        
 -- Mahesh, Swasthi  10 NTRO-ST           1:17.99         NS        
 
 Event 6  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Ackerman, Colli  10 WLOO-ST             40.87      34.93        
  2 Kang, Elijah     10 NTRO-ST             35.23      35.47        
  3 Henson, Roger    10 GOLD-ST             38.56      35.87        
  4 Gopal, Suhaan     9 WLOO-ST             36.31      35.98        
  5 Bell, Grady      10 LCA-ST              38.40      36.27        
  6 Lott, Gus        10 WLOO-ST             39.51      37.43        
  7 Sefcik, Eli       9 NTRO-ST             42.11      38.53        
  8 Daniel, Sawyer   10 ASC-ST              36.98      38.85        
  9 Ewan, Holden     10 Unattached-ST       36.20      38.90        
 10 Bisque, Wyatt     9 WLOO-ST             41.51      39.19        
 11 Liu, Kai          9 WLOO-ST             39.57      39.23        
 12 Sevilla Ruiz, J  10 WLOO-ST             37.70      39.57        
 13 Schliebs, Vince   9 LCA-ST              41.63      39.94        
 14 Zhang, Barry      7 Unattached-ST       42.17      40.23        
 15 Childs, Parker   10 GOLD-ST             38.84      40.24        
 16 Truelove, Adam   10 ASC-ST              39.14      40.33        
 17 Zhang, Benjee     9 Unattached-ST       37.40      40.52        
 18 Pemberton, Will   9 WLOO-ST             43.09      40.83        
 19 Wei, Derek        9 NTRO-ST             44.06      40.89        
 20 Fyda, Nolan       9 LCA-ST              41.23      41.48        
 21 Prokazov, Danii   8 NTRO-ST             56.91      42.31        
 22 Orozco, Marco     8 WLOO-ST             41.05      42.42        
 23 Heller, August   10 LCA-ST              42.99      42.54        
 24 Kim, Kaden       10 NTRO-ST             45.99      42.55        
 25 Jackson, Aland   10 WLOO-ST             55.00      42.88        
 26 Nguyen, Kyan      9 NTRO-ST             43.53      43.32        
 27 Hill, Parker     10 WLOO-ST             43.99      43.45        
 28 Grundy, Jeter     7 LSAC-ST             44.59      43.68        
 29 Brown, Hudson     8 LCA-ST              48.25      44.01        
 30 Qian, Marvin      8 WLOO-ST             41.54      44.17        
 31 Henson, Jett      9 RUSH-ST             42.70      44.60        
 32 Noel, Gear        8 LCA-ST            1:01.20      44.81        
 33 Struck, Carson   10 NTRO-ST             41.45      45.82        
 34 Gurijala, Prati  10 NTRO-ST             59.31      46.64        
 35 Hedegore, Will   10 FISH-ST                NT      47.18        
 36 Utama, Zecharia  10 NTRO-ST             49.96      47.53        
 37 Xu, Mujun        10 WLOO-ST             55.00      47.61        
 38 Boone, Chandler  10 AAAA-ST                NT      47.79        
 39 Eissler, Mark    10 WLOO-ST             48.60      48.38        
 40 Marti, Carl       9 TXLA-ST                NT      48.54        
 41 Shraga, Barak    10 COTA-ST           1:02.39      48.73        
 42 Sanjeliwala, Mu   9 WLOO-ST             55.00      48.87        
 43 Magee, Odin       8 NTRO-ST           1:00.00      49.34        
 44 Chow, Jonathan   10 WLOO-ST             55.00      49.89        
 45 Lee, Ryan        10 YMCA-ST                NT      50.23        
 46 Ruxer, Phoenix    9 LIFE-ST             59.57      51.46        
 47 Copes, Braeden    8 AAAA-ST             48.57      51.80        
 48 Cummings, Ty      9 WLOO-ST             47.19      52.03        
 49 Cox, Aydan       10 GOLD-ST                NT      52.13        
 50 Friedman, Joshu  10 NTRO-ST           1:07.11      52.36        
 51 Deutsch, Nichol   8 LCA-ST            1:03.29      53.14        
 52 Jin, Johan        9 TXLA-ST             46.98      54.02        
 53 Vashisht, Arnav   9 NTRO-ST             54.63      55.03        
 54 Ward, William     9 GOLD-ST           1:11.21      55.17        
 55 Heller III, Ric   9 LCA-ST              59.99      55.47        
 56 Rainone, Rocco    8 NTRO-ST             50.15      55.83        
 57 Crawford IV, Le   7 CCSS-ST             56.92      56.57        
 58 Thompson, Wyatt   8 LSAC-ST                NT      57.00        
 59 Moses, Miles      8 LSAC-ST             52.99      57.49        
 60 Estep, Ethan      8 LIFE-ST             53.93      57.77        
 61 McLaughlin, Gre   9 NTRO-ST             59.57      58.29        
 62 Martin, Logan     8 LSAC-ST           1:02.43      59.61        
 63 Durham, Colin    10 FISH-ST           1:09.93    1:00.43        
 64 Hwang, Joshua     8 NTRO-ST           1:18.99    1:03.23        
 65 Murphy, William   9 LSAC-ST           1:05.99    1:04.14        
 66 Bhadra, Neel      9 NTRO-ST           1:06.88    1:06.30        
 67 Dev, Akul        10 NTRO-ST           1:09.78    1:08.75        
 68 Ozanus, Alex      7 LCA-ST            1:04.27    1:08.85        
 69 Martin, Porter    7 LSAC-ST                NT    1:16.72        
 70 Collishaw, Jami   9 LSAC-ST                NT    1:22.15        
 -- Lopez, Iker       9 TXLA-ST             52.47         DQ        
      Alternating Kick
 -- Colegrove, Kenl  10 Unattached-ST       48.37         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Bae, Isaiah      10 LSAC-ST                NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Kent, Camden      9 ASC-ST            1:35.02         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Lenfest, Ezra    10 COTA-ST             55.87         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Garner, Jordan   10 LIFE-ST                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Roan, Brennan    10 COTA-ST             49.75         DQ        
      Not toward the breast off wall
 -- Khanna, Ryan      8 NTRO-ST           1:05.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Herrera, Adrian  10 NTRO-ST           1:15.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Chen, Alex       10 NTRO-ST           1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Dulaney, Liam    10 TXLA-ST             53.56         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Joe, Grant        7 ASC-ST                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kumar, Nikhil     8 GOLD-ST                NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Dean, Tanner     10 WLOO-ST             53.00         NS        
 -- Culp, Gavin      10 WLOO-ST             55.00         NS        
 -- Jardeleza, Luke   8 ASC-ST                 NT         NS        
 -- Koellhofer, Cal  10 RUSH-ST             53.27         NS        
 -- Wells, Camden    10 COTA-ST             37.79         NS        
 -- Bhakta, Jayden   10 TXLA-ST                NT         NS        
 -- Vedder, Dane      8 COTA-ST             47.00         NS        
 -- Elliston, Will   10 RUSH-ST                NT        SCR