Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License           11/17/2019
  2019 ST TXLA 11& Over November Unclassified - 11/15/2019 to 11/17/2019   
                  Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center                   
                        Hosted By Longhorn Aquatics                        
 
 Event 1  Girls 11-12 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Mongenel, Ella   12 ATAC-ST           2:21.91    2:18.10        
             31.20      1:08.16 (36.96)
        1:47.90 (39.74)     2:18.10 (30.20)
  2 Deykin, Kate     12 UN-ST             2:21.84    2:18.88        
             31.51      1:06.78 (35.27)
        1:47.01 (40.23)     2:18.88 (31.87)
  3 Duarte, Anna     12 GOLD-ST           2:23.68    2:24.53        
             31.59      1:08.98 (37.39)
        1:51.89 (42.91)     2:24.53 (32.64)
  4 Mandacina, Park  12 AAAA-ST           2:28.42    2:24.96        
             30.75      1:08.43 (37.68)
        1:51.50 (43.07)     2:24.96 (33.46)
  5 Wiegert, Stella  12 WLOO-ST           2:32.17    2:31.79        
             33.93      1:10.36 (36.43)
        1:56.84 (46.48)     2:31.79 (34.95)
  6 Merkin, Izzie    12 WLOO-ST           2:37.56    2:35.45        
             32.43      1:11.47 (39.04)
        2:00.07 (48.60)     2:35.45 (35.38)
  7 Cummins, Riley   12 TXLA-ST           2:50.53    2:35.58        
             33.39      1:15.64 (42.25)
        2:01.57 (45.93)     2:35.58 (34.01)
  8 Boutin, Hayley   12 AAAA-ST           2:36.49    2:36.01        
             32.76      1:12.73 (39.97)
        2:02.44 (49.71)     2:36.01 (33.57)
  9 McGlathery, Han  12 GOLD-ST           2:40.39    2:39.04        
             34.98      1:14.96 (39.98)
        2:04.53 (49.57)     2:39.04 (34.51)
 10 Allison, Lilly   11 LCA-ST            2:44.75    2:40.73        
             32.53      1:15.53 (43.00)
        2:03.50 (47.97)     2:40.73 (37.23)
 11 Guan, Anna       12 LCA-ST            2:42.98    2:40.90        
             34.01      1:17.80 (43.79)
        2:04.00 (46.20)     2:40.90 (36.90)
 12 Sierra, Sofia    12 GOLD-ST           2:41.52    2:41.53        
             35.80      1:16.39 (40.59)
        2:05.86 (49.47)     2:41.53 (35.67)
 13 Nahidi, Bella    12 TXLA-ST           2:52.19    2:42.02        
             33.39      1:15.79 (42.40)
        2:04.66 (48.87)     2:42.02 (37.36)
 14 Black, Kate      12 AAAA-ST           2:50.27    2:42.88        
             36.48      1:17.77 (41.29)
        2:06.15 (48.38)     2:42.88 (36.73)
 15 Angie, Karis     11 WLOO-ST           2:54.99    2:49.54        
             38.03      1:21.91 (43.88)
        2:11.79 (49.88)     2:49.54 (37.75)
 16 Stromberger, Mo  11 TXLA-ST           2:57.19    2:53.16        
             38.41      1:21.01 (42.60)
        2:14.09 (53.08)     2:53.16 (39.07)
 
 Event 1  Girls 13-14 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Vaishnani, Soni  14 AAAA-ST           2:05.78    2:04.92        
             27.42        58.93 (31.51)
        1:35.68 (36.75)     2:04.92 (29.24)
  2 Dauletau, Sasha  14 NTRO-ST           2:08.91    2:08.00        
             28.11        59.83 (31.72)
        1:38.37 (38.54)     2:08.00 (29.63)
  3 Rauteneva, Juli  14 NTRO-ST           2:14.94    2:12.48        
             29.64      1:04.32 (34.68)
        1:42.19 (37.87)     2:12.48 (30.29)
  4 Wu, Kaylee       14 NTRO-ST           2:11.71    2:12.57        
             28.50      1:03.76 (35.26)
        1:43.55 (39.79)     2:12.57 (29.02)
  5 Koltz, Michaela  14 NTRO-ST           2:14.96    2:14.02        
             30.07      1:05.22 (35.15)
        1:42.43 (37.21)     2:14.02 (31.59)
  6 Nutter, Sophie   14 LCA-ST            2:22.03    2:16.90        
             29.17      1:03.51 (34.34)
        1:47.20 (43.69)     2:16.90 (29.70)
  7 Kanary, Karina   14 HSC-ST            2:14.58    2:18.87        
             29.81      1:06.33 (36.52)
        1:47.10 (40.77)     2:18.87 (31.77)
  8 Luna, Surrena    13 AAAA-ST           2:16.67    2:19.14        
             30.03      1:05.90 (35.87)
        1:46.31 (40.41)     2:19.14 (32.83)
  9 Perucca, Haley   14 HSC-ST            2:20.86    2:19.55        
             28.58      1:03.53 (34.95)
        1:47.23 (43.70)     2:19.55 (32.32)
 10 Davis, Eva       14 LCA-ST            2:19.52    2:23.02        
             30.41      1:06.15 (35.74)
        1:49.28 (43.13)     2:23.02 (33.74)
 10 Boutin, Gala     14 AAAA-ST           2:23.68    2:23.02        
             31.06      1:08.00 (36.94)
        1:50.23 (42.23)     2:23.02 (32.79)
 12 Grim, Charlotte  13 TXLA-ST           2:27.41    2:24.56        
             31.16      1:10.08 (38.92)
        1:52.73 (42.65)     2:24.56 (31.83)
 13 Harris, Arwen    14 TXLA-ST           2:26.91    2:25.12        
             31.27      1:08.34 (37.07)
        1:51.32 (42.98)     2:25.12 (33.80)
 14 Bruner, Sienna   13 LCA-ST            2:30.87    2:26.73        
             29.15      1:07.13 (37.98)
        1:54.55 (47.42)     2:26.73 (32.18)
 15 Rychlikova, Nat  14 WLOO-ST           2:32.99    2:28.46        
             32.39      1:10.62 (38.23)
        1:54.33 (43.71)     2:28.46 (34.13)
 16 Tolar, Sarah     14 AQSA-ST           2:48.28    2:29.83        
             31.76      1:11.80 (40.04)
        1:55.28 (43.48)     2:29.83 (34.55)
 17 LI, Irena        14 TXLA-ST           2:28.07    2:29.89        
             32.38      1:10.05 (37.67)
        1:53.89 (43.84)     2:29.89 (36.00)
 18 Mieskoski, Ava   14 WLOO-ST           2:32.40    2:30.45        
             31.88      1:08.86 (36.98)
        1:55.28 (46.42)     2:30.45 (35.17)
 19 Castillo, Kylie  13 LIFE-ST           2:30.30    2:32.45        
             33.88      1:13.16 (39.28)
        1:57.67 (44.51)     2:32.45 (34.78)
 20 Jenkins, Sora    13 TXLA-ST           2:30.70    2:32.98        
             32.51      1:09.92 (37.41)
        1:57.65 (47.73)     2:32.98 (35.33)
 21 Samosorn, Raina  13 UN-ST             2:35.60    2:33.02        
             32.22      1:11.87 (39.65)
        1:59.85 (47.98)     2:33.02 (33.17)
 22 Smith, Kate      13 GOLD-ST           2:37.15    2:35.76        
             33.85      1:12.31 (38.46)
        2:04.63 (52.32)     2:35.76 (31.13)
 23 Rose, Kathryn    13 ATAC-ST           2:35.28    2:36.36        
             33.90      1:14.22 (40.32)
        2:00.81 (46.59)     2:36.36 (35.55)
 24 Stogner, Macken  13 COTA-ST           2:35.25    2:36.87        
             34.31      1:14.90 (40.59)
        2:02.84 (47.94)     2:36.87 (34.03)
 25 Blinchevsky, Ne  13 WLOO-ST           2:33.73    2:37.02        
             32.36      1:13.58 (41.22)
        1:58.61 (45.03)     2:37.02 (38.41)
 26 Whatley, Abi     13 UN-ST             2:37.40    2:38.43        
             33.99      1:15.90 (41.91)
        2:03.63 (47.73)     2:38.43 (34.80)
 27 Mings, Ella      13 WLOO-ST           2:34.84    2:39.15        
             32.72      1:14.40 (41.68)
        2:02.25 (47.85)     2:39.15 (36.90)
 28 Loschke, Zoe     13 RUSH-ST           2:43.27    2:39.44        
             35.09      1:14.62 (39.53)
        2:03.02 (48.40)     2:39.44 (36.42)
 29 Fisher, Addie    13 WLOO-ST           2:39.56    2:39.56        
             32.63      1:13.80 (41.17)
        2:02.88 (49.08)     2:39.56 (36.68)
 30 Larsen, Briton   14 LSAC-ST           2:37.42    2:40.82        
             33.68      1:16.20 (42.52)
        2:04.27 (48.07)     2:40.82 (36.55)
 31 Choi, Boyeon     13 AAAA-ST           2:47.99    2:46.46        
             35.88      1:19.43 (43.55)
        2:08.85 (49.42)     2:46.46 (37.61)
 32 Rimel, Maddie    14 TXLA-ST           2:42.38    2:49.99        
             36.66      1:21.57 (44.91)
        2:12.30 (50.73)     2:49.99 (37.69)
 33 Pass, Izzy       14 TXLA-ST           2:50.19    2:59.71        
             39.00      1:24.48 (45.48)
        2:17.39 (52.91)     2:59.71 (42.32)
 -- Spevak, Emme     13 COTA-ST           2:29.34         NS        
 -- Weeks, Sonya     14 ATAC-ST           2:28.48         NS        
 -- Linton, Sarah    13 WLOO-ST           2:47.64         NS        
 -- Crosnoe, Caroli  13 TXLA-ST           2:51.34        SCR        
 
 Event 1  Women 15-16 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Garrison, Sophi  16 ATAC-ST           2:03.41    2:05.11        
             26.61        58.31 (31.70)
        1:34.83 (36.52)     2:05.11 (30.28)
  2 Runeman, Sadie   16 TXLA-ST           2:04.66    2:05.70        
             27.92        59.04 (31.12)
        1:35.98 (36.94)     2:05.70 (29.72)
  3 Rawie, Sydney    15 NTRO-ST           2:08.17    2:07.51        
             27.29      1:00.17 (32.88)
        1:38.05 (37.88)     2:07.51 (29.46)
  4 Fleming, Ana     16 WHAC-ST           2:11.33    2:08.95        
             27.89      1:01.86 (33.97)
        1:40.22 (38.36)     2:08.95 (28.73)
  5 Bagnal, Shannon  16 NTRO-ST           2:13.60    2:12.01        
             29.03      1:01.12 (32.09)
        1:41.96 (40.84)     2:12.01 (30.05)
  6 Schield, Morgan  16 AQSA-ST           2:10.69    2:12.03        
             27.26        58.54 (31.28)
        1:39.82 (41.28)     2:12.03 (32.21)
  7 Coffey, Kaylee   15 AAAA-ST           2:12.54    2:12.54        
             28.25      1:02.54 (34.29)
        1:41.72 (39.18)     2:12.54 (30.82)
  8 Sahota, Riya     16 AAAA-ST           2:15.08    2:12.94        
             30.71      1:04.65 (33.94)
        1:42.94 (38.29)     2:12.94 (30.00)
  9 Stewart, Landry  16 NTRO-ST           2:11.47    2:13.17        
             29.19      1:02.48 (33.29)
        1:42.21 (39.73)     2:13.17 (30.96)
 10 Waiwaiole, Caro  15 NTRO-ST           2:20.10    2:14.41        
             27.54      1:00.96 (33.42)
        1:43.81 (42.85)     2:14.41 (30.60)
 11 Hardy, Abigail   15 NTRO-ST           2:16.35    2:17.05        
             28.76      1:01.92 (33.16)
        1:45.26 (43.34)     2:17.05 (31.79)
 12 Copes, Jenna     15 AAAA-ST           2:21.47    2:17.16        
             28.77      1:03.85 (35.08)
        1:46.90 (43.05)     2:17.16 (30.26)
 13 lin, Erin        16 WHAC-ST           2:17.59    2:20.11        
             30.84      1:07.39 (36.55)
        1:47.12 (39.73)     2:20.11 (32.99)
 14 Digby, Kelly     16 NTRO-ST           2:12.80    2:20.37        
             30.41      1:06.66 (36.25)
        1:48.97 (42.31)     2:20.37 (31.40)
 15 Sullivan, Carol  15 TXLA-ST           2:18.39    2:20.74        
             32.09      1:07.35 (35.26)
        1:48.48 (41.13)     2:20.74 (32.26)
 16 Brehmer, Peyton  15 AQSA-ST           2:22.12    2:20.92        
             29.62      1:06.49 (36.87)
        1:48.75 (42.26)     2:20.92 (32.17)
 17 DuBose, Jaylin   15 NTRO-ST           2:13.84    2:21.53        
             30.45      1:06.41 (35.96)
        1:47.30 (40.89)     2:21.53 (34.23)
 18 Lampert, Brynn   15 TXLA-ST           2:24.08    2:22.14        
             31.21      1:08.46 (37.25)
        1:49.50 (41.04)     2:22.14 (32.64)
 19 Bahr, Kaylee     15 AAAA-ST           2:20.75    2:22.22        
             30.96      1:06.52 (35.56)
        1:50.12 (43.60)     2:22.22 (32.10)
 20 Barley, Ariel    16 ATAC-ST           2:23.05    2:22.51        
             29.95      1:08.12 (38.17)
        1:50.34 (42.22)     2:22.51 (32.17)
 21 Mao, Luisa       15 TXLA-ST           2:23.09    2:23.09        
             30.70      1:06.91 (36.21)
        1:50.50 (43.59)     2:23.09 (32.59)
 22 Daize, Autumn    16 TXLA-ST           2:18.47    2:23.58        
           1:06.24      1:50.93 (44.69)
        2:23.58 (32.65)                    
 23 Shen, Kelinda    16 TXLA-ST           2:26.19    2:23.81        
             29.99      1:09.12 (39.13)
        1:49.86 (40.74)     2:23.81 (33.95)
 24 Wells, Suzannah  15 WLOO-ST           2:31.72    2:24.24        
             30.32      1:07.15 (36.83)
        1:51.80 (44.65)     2:24.24 (32.44)
 25 Cornwell, Megan  16 NTRO-ST           2:21.80    2:26.02        
             31.85      1:10.45 (38.60)
        1:50.89 (40.44)     2:26.02 (35.13)
 26 Baylor, Madi     15 TXLA-ST           2:26.95    2:27.52        
             29.53      1:08.42 (38.89)
        1:55.74 (47.32)     2:27.52 (31.78)
 27 Bui, Jenny       15 NTRO-ST           2:19.37    2:27.72        
             32.01      1:09.27 (37.26)
        1:51.45 (42.18)     2:27.72 (36.27)
 28 Pagadala, Suchi  15 AAAA-ST           2:27.02    2:29.36        
             31.68      1:08.71 (37.03)
        1:54.83 (46.12)     2:29.36 (34.53)
 29 Urbina, Anavell  15 TXLA-ST           2:27.35    2:30.49        
             32.63      1:12.18 (39.55)
        1:55.83 (43.65)     2:30.49 (34.66)
 30 Gates, Hannah    15 TXLA-ST           2:35.20    2:35.78        
             32.60      1:11.35 (38.75)
        1:57.72 (46.37)     2:35.78 (38.06)
 31 Scott, Daeni     15 AQTX-ST           2:39.72    2:41.86        
             33.40      1:13.42 (40.02)
        2:04.81 (51.39)     2:41.86 (37.05)
 -- Tadlock, Gabby   16 UN-ST             2:26.77         NS        
 -- Siddapureddy, M  15 WHAC-ST           2:18.64         NS        
 -- Siddapureddy, N  15 WHAC-ST           2:30.30         NS        
 -- Planz, Liana     15 TST-ST            2:21.77         NS        
 
 Event 1  Women 17-18 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Yeager, Jess     18 NTRO-ST           2:01.21    2:03.42        
             27.05        58.44 (31.39)
        1:33.91 (35.47)     2:03.42 (29.51)
  2 Longi, Ava       17 WHAC-ST           2:12.09    2:08.21        
             27.05        58.95 (31.90)
        1:38.40 (39.45)     2:08.21 (29.81)
  3 Myers, Elizabet  17 WHAC-ST           2:11.12    2:10.76        
             28.13      1:02.01 (33.88)
        1:39.74 (37.73)     2:10.76 (31.02)
  4 Murphy, Caitlin  17 NTRO-ST           2:15.29    2:13.43        
             28.50      1:01.17 (32.67)
        1:41.96 (40.79)     2:13.43 (31.47)
  5 Weeks, Cassondr  17 ATAC-ST           2:14.70    2:14.10        
             29.59      1:04.55 (34.96)
        1:43.87 (39.32)     2:14.10 (30.23)
  6 Myers, Caroline  17 WHAC-ST           2:18.19    2:14.68        
             28.44      1:03.06 (34.62)
        1:42.45 (39.39)     2:14.68 (32.23)
  7 Lelinski, Danie  17 LCA-ST            2:18.46    2:17.30        
             29.20      1:04.59 (35.39)
        1:43.73 (39.14)     2:17.30 (33.57)
  8 Pitkanen, Sabri  18 NTRO-ST           2:20.03    2:18.18        
             28.52      1:04.59 (36.07)
        1:45.38 (40.79)     2:18.18 (32.80)
  9 Richardson, Ell  18 AAAA-ST           2:27.95    2:18.73        
             28.89      1:05.06 (36.17)
        1:46.40 (41.34)     2:18.73 (32.33)
 10 Hays, Julianna   17 ATAC-ST           2:16.10    2:20.57        
             28.56      1:03.51 (34.95)
        1:48.81 (45.30)     2:20.57 (31.76)
 11 Cates, Tyler     17 ATAC-ST           2:15.01    2:21.57        
             29.26      1:03.74 (34.48)
        1:50.20 (46.46)     2:21.57 (31.37)
 12 Langdon, Charlo  17 WLOO-ST           2:33.70    2:27.93        
             29.42      1:06.90 (37.48)
        1:53.33 (46.43)     2:27.93 (34.60)
 -- Garcia, Elena    17 AAAA-ST           2:22.87         NS        
 
 Event 1  Women 19 & Over 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Wu, Angelia      21 WHAC-ST           2:30.65    2:30.39        
             30.32      1:07.91 (37.59)
        1:56.01 (48.10)     2:30.39 (34.38)
 
 Event 1  Boys 11-12 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Maldonado, Patr  12 AAAA-ST           2:14.31    2:12.05        
             28.44      1:02.09 (33.65)
        1:43.30 (41.21)     2:12.05 (28.75)
  2 Kawakami-Lynd,   12 TXLA-ST           2:14.70    2:13.42        
             29.59      1:03.98 (34.39)
        1:44.80 (40.82)     2:13.42 (28.62)
  3 Bennett, Brady   12 ATAC-ST           2:22.16    2:20.94        
             17.38      1:05.86 (48.48)
        1:50.12 (44.26)     2:20.94 (30.82)
  4 Bose, Noah       11 ATAC-ST           2:23.43    2:22.24        
             30.67      1:07.54 (36.87)
        1:52.14 (44.60)     2:22.24 (30.10)
  5 McCain, Tristan  12 LCA-ST            2:29.67    2:24.18        
             31.55      1:07.56 (36.01)
        1:52.84 (45.28)     2:24.18 (31.34)
  6 Noel, Campbell   12 LCA-ST            2:31.61    2:28.07        
             31.57      1:08.46 (36.89)
      2:28.20 (1:19.74)         2:28.07 ( )
  7 Garcia, Sabasti  12 AAAA-ST           2:32.14    2:28.57        
             31.59      1:08.24 (36.65)
        1:54.19 (45.95)     2:28.57 (34.38)
  8 Brown, Brian     12 TXLA-ST           2:50.19    2:29.08        
             32.34      1:10.95 (38.61)
        1:56.51 (45.56)     2:29.08 (32.57)
  9 Brown, Coleman   12 HSC-ST            2:32.95    2:29.56        
             32.27      1:12.71 (40.44)
        1:56.00 (43.29)     2:29.56 (33.56)
 10 Lowenborg, Case  12 AAAA-ST           2:33.33    2:29.94        
             32.09      1:11.52 (39.43)
        1:56.52 (45.00)     2:29.94 (33.42)
 11 Schrock, Dylan   12 LCA-ST            2:38.88    2:31.57        
             33.07      1:11.46 (38.39)
        1:59.77 (48.31)     2:31.57 (31.80)
 12 Altermatt, Owen  12 AAAA-ST           2:23.87    2:31.60        
             33.52      1:10.66 (37.14)
        1:57.11 (46.45)     2:31.60 (34.49)
 13 Gray, Jamison    11 TST-ST            2:46.36    2:33.73        
             31.94      1:11.94 (40.00)
        1:59.46 (47.52)     2:33.73 (34.27)
 14 Puska, Stratton  12 GOLD-ST           2:49.99    2:34.39        
             29.95      1:10.50 (40.55)
        1:59.81 (49.31)     2:34.39 (34.58)
 15 Cao, Vincent     11 WLOO-ST           2:40.12    2:35.49        
             33.95      1:15.85 (41.90)
        2:00.28 (44.43)     2:35.49 (35.21)
 16 Schoenbeck, Dax  12 LCA-ST            2:44.12    2:37.24        
             33.16      1:14.56 (41.40)
        2:01.13 (46.57)     2:37.24 (36.11)
 17 Ramos Fraticell  12 AAAA-ST           2:46.51    2:37.89        
             34.38      1:14.52 (40.14)
        2:03.15 (48.63)     2:37.89 (34.74)
 18 Cabrera Cuza, D  12 GOLD-ST           2:45.42    2:38.03        
             33.96      1:14.13 (40.17)
        2:00.63 (46.50)     2:38.03 (37.40)
 19 Bomba, Daniel    11 TXLA-ST           2:57.23    2:47.62        
             39.06      1:22.33 (43.27)
        2:10.83 (48.50)     2:47.62 (36.79)
 -- Saltsman, Parke  11 LCA-ST            2:28.24         DQ        
      False start - Misc
             31.32      1:07.67 (36.35)
        1:49.97 (42.30)          DQ (34.49)
 -- Nielsen, Nigel   12 UN-ST             2:30.71         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
             31.42      1:12.82 (41.40)
        2:01.18 (48.36)          DQ (34.98)
 -- Robbins Jr., Au  12 AAAA-ST           2:36.73         NS        
 -- Skaistis, Levi   11 LCA-ST            2:22.01        SCR        
 
 Event 1  Boys 13-14 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Kelly, Jeremy    13 NTRO-ST           1:59.22    1:57.48        
             25.77        56.10 (30.33)
        1:30.49 (34.39)     1:57.48 (26.99)
  2 Spaulding, Aida  14 WLOO-ST           2:07.82    2:04.71        
             27.19        57.76 (30.57)
        1:35.22 (37.46)     2:04.71 (29.49)
  3 Mandacina, Bray  14 AAAA-ST           2:07.33    2:07.45        
             27.09      1:01.21 (34.12)
        1:37.36 (36.15)     2:07.45 (30.09)
  4 Teeters, Stefen  14 NTRO-ST           2:10.26    2:11.11        
             28.13      1:01.24 (33.11)
        1:40.99 (39.75)     2:11.11 (30.12)
  5 Lee, Aaron       13 TXLA-ST           2:13.48    2:11.29        
             28.49      1:02.75 (34.26)
        1:41.32 (38.57)     2:11.29 (29.97)
  6 Baxley, James    14 WLOO-ST           2:16.14    2:13.76        
             28.79      1:03.99 (35.20)
        1:40.72 (36.73)     2:13.76 (33.04)
  7 Taylor, Michael  14 NTRO-ST           2:15.89    2:14.69        
             28.23      1:02.79 (34.56)
        1:41.71 (38.92)     2:14.69 (32.98)
  8 Gordon, Aaron    13 WLOO-ST           2:19.08    2:16.63        
             29.91      1:04.06 (34.15)
        1:45.51 (41.45)     2:16.63 (31.12)
  9 Gettys, Bucky    13 GOLD-ST           2:16.35    2:17.47        
             30.02      1:06.56 (36.54)
        1:46.85 (40.29)     2:17.47 (30.62)
 10 Brooks, Andres   13 TXLA-ST           2:18.14    2:18.09        
             29.53      1:05.18 (35.65)
        1:46.54 (41.36)     2:18.09 (31.55)
 11 Lain, Max        14 COTA-ST           2:20.88    2:18.65        
             30.52      1:07.57 (37.05)
        1:46.18 (38.61)     2:18.65 (32.47)
 12 Elbert, Alex     14 WHAC-ST           2:22.73    2:20.86        
             30.86      1:10.33 (39.47)
        1:48.79 (38.46)     2:20.86 (32.07)
 13 Daly, Connor     13 LCA-ST            2:31.38    2:24.93        
             31.59      1:08.58 (36.99)
        1:53.48 (44.90)     2:24.93 (31.45)
 14 Postelnicu, Dav  14 WLOO-ST           2:31.87    2:25.01        
             30.59      1:08.71 (38.12)
        1:49.87 (41.16)     2:25.01 (35.14)
 15 Sampson, Andrew  13 LIFE-ST           2:23.66    2:25.23        
             32.16      1:09.56 (37.40)
        1:53.88 (44.32)     2:25.23 (31.35)
 16 Propst, Preston  13 TXLA-ST           2:23.28    2:25.35        
             32.87      1:09.33 (36.46)
        1:52.10 (42.77)     2:25.35 (33.25)
 17 Goh, Zach        13 WLOO-ST           2:27.43    2:25.78        
             34.14      1:11.26 (37.12)
        1:51.85 (40.59)     2:25.78 (33.93)
 18 Nelms, Josh      14 AAAA-ST           2:31.77    2:27.14        
             32.65      1:10.00 (37.35)
        1:53.98 (43.98)     2:27.14 (33.16)
 19 Makwana, Sohan   14 WLOO-ST           2:25.31    2:27.56        
             32.26      1:12.77 (40.51)
        1:53.75 (40.98)     2:27.56 (33.81)
 20 Shen, Kevin      13 TXLA-ST           2:29.96    2:29.39        
             34.76      1:13.71 (38.95)
        1:56.04 (42.33)     2:29.39 (33.35)
 21 Gonzalez, Natha  13 TXLA-ST           2:38.19    2:32.56        
             35.37      1:15.47 (40.10)
        1:57.11 (41.64)     2:32.56 (35.45)
 22 Maguire, Cayden  14 FISH-ST           2:31.79    2:36.32        
             32.50      1:16.09 (43.59)
        2:00.96 (44.87)     2:36.32 (35.36)
 -- Ortiz Carrion,   13 AAAA-ST           2:21.49         NS        
 -- England, Dylan   14 COTA-ST           2:18.16         NS        
 -- Radcliff, Grady  14 WLOO-ST           2:06.59         NS        
 -- Fohn, Jacob      14 TXLA-ST           2:38.19        SCR        
 
 Event 1  Men 15-16 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Alarcon, Landon  16 NTRO-ST           1:53.85    1:53.97        
             24.73        54.10 (29.37)
        1:26.56 (32.46)     1:53.97 (27.41)
  2 Yung, Julian     16 NTRO-ST           1:55.87    1:55.76        
             25.25        55.25 (30.00)
        1:29.35 (34.10)     1:55.76 (26.41)
  3 Burns, Shane     15 TXLA-ST           1:57.89    1:56.30        
             24.95        53.50 (28.55)
        1:28.34 (34.84)     1:56.30 (27.96)
  4 Pineiro, Danny   16 NTRO-ST           2:06.00    1:56.62        
             24.32        53.06 (28.74)
        1:28.97 (35.91)     1:56.62 (27.65)
  5 Jung, Alvin      16 TXLA-ST           2:01.62    2:02.72        
             25.46        57.31 (31.85)
        1:34.40 (37.09)     2:02.72 (28.32)
  6 Olsen, Karsten   15 NTRO-ST           2:03.47    2:02.88        
             25.90        55.34 (29.44)
        1:33.31 (37.97)     2:02.88 (29.57)
  7 Pereira, Sergio  15 NTRO-ST           2:00.39    2:03.80        
             26.39        57.76 (31.37)
        1:34.54 (36.78)     2:03.80 (29.26)
  8 Singletary, Joh  15 NTRO-ST           2:03.58    2:03.89        
             26.41        58.13 (31.72)
        1:36.54 (38.41)     2:03.89 (27.35)
  9 Lamberg, Viktor  15 NTRO-ST           2:10.38    2:05.78        
             27.54        59.41 (31.87)
        1:36.39 (36.98)     2:05.78 (29.39)
 10 Cao, Kellen      15 WLOO-ST           2:07.22    2:07.65        
             27.15      1:01.80 (34.65)
        1:38.45 (36.65)     2:07.65 (29.20)
 11 Sumner, Quentin  16 NTRO-ST           2:10.87    2:07.81        
             27.94      1:01.96 (34.02)
        1:39.98 (38.02)     2:07.81 (27.83)
 12 Vinnik, Maxim    16 NTRO-ST           2:08.72    2:08.10        
             27.11        59.66 (32.55)
        1:39.01 (39.35)     2:08.10 (29.09)
 13 Vinnik, Daniel   16 NTRO-ST           2:07.80    2:08.66        
             27.52        59.43 (31.91)
        1:38.01 (38.58)     2:08.66 (30.65)
 14 Dullea, Ryan     16 AAAA-ST           2:05.78    2:09.43        
             28.08      1:03.29 (35.21)
        1:38.23 (34.94)     2:09.43 (31.20)
 15 Jeffery, Andrew  16 AQSA-ST           2:21.41    2:09.56        
             27.69      1:01.43 (33.74)
        1:40.12 (38.69)     2:09.56 (29.44)
 16 Hawkins, Gabe    15 AQSA-ST           2:14.70    2:11.32        
             26.87      1:00.51 (33.64)
        1:39.51 (39.00)     2:11.32 (31.81)
 17 Bennett, Colton  15 ATAC-ST           2:15.38    2:11.73        
             27.37      1:00.40 (33.03)
        1:41.51 (41.11)     2:11.73 (30.22)
 18 Jones, George    15 TXLA-ST           2:12.05    2:11.84        
             28.48      1:03.35 (34.87)
        1:40.46 (37.11)     2:11.84 (31.38)
 19 Blackman, Thoma  16 LCA-ST            2:14.26    2:12.17        
             26.48      1:01.49 (35.01)
        1:41.89 (40.40)     2:12.17 (30.28)
 20 Robertson, Mich  15 AAAA-ST           2:11.54    2:12.81        
             27.74      1:02.18 (34.44)
        1:42.73 (40.55)     2:12.81 (30.08)
 21 Sabuda, Matthew  15 NTRO-ST           2:11.21    2:15.03        
             27.04      1:03.01 (35.97)
        1:43.32 (40.31)     2:15.03 (31.71)
 22 Yao, Victor      16 TXLA-ST           2:18.06    2:15.36        
             28.37      1:05.13 (36.76)
        1:43.45 (38.32)     2:15.36 (31.91)
 23 Hart, Jackson    15 LCA-ST            2:15.44    2:18.84        
             30.09      1:07.59 (37.50)
        1:43.74 (36.15)     2:18.84 (35.10)
 24 Jones, Devin     16 ATAC-ST           2:17.78    2:22.49        
             30.24      1:06.52 (36.28)
        1:49.28 (42.76)     2:22.49 (33.21)
 25 Larson, Kyle     16 TXLA-ST           2:20.00    2:23.30        
             30.22      1:02.51 (32.29)
        1:51.31 (48.80)     2:23.30 (31.99)
 26 Butler, Keegan   15 UN-ST             2:24.43    2:24.41        
             29.16      1:07.06 (37.90)
        1:51.36 (44.30)     2:24.41 (33.05)
 27 Puska, Manning   15 GOLD-ST           2:32.07    2:27.48        
             30.92      1:10.20 (39.28)
        1:52.72 (42.52)     2:27.48 (34.76)
 -- Gordon, Luke     15 TXLA-ST           2:23.55         NS        
 -- Nwaeze, Ejike    16 AAAA-ST           2:25.06         NS        
 -- Hester, Jack     16 TXLA-ST           2:11.75         NS        
 -- Bates, Seth      15 HSC-ST            2:25.84         NS        
 -- Gutierrez, Luke  16 LCA-ST            2:21.27         NS        
 -- Mauck, Quinn     16 NTRO-ST           2:05.22        SCR        
 
 Event 1  Men 17-18 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Player, Samuel   17 AAAA-ST           1:52.13    1:55.30        
             25.38        56.11 (30.73)
        1:28.60 (32.49)     1:55.30 (26.70)
  2 Bann, Zach       17 NTRO-ST           1:56.54    1:56.63        
             25.43        54.92 (29.49)
        1:29.27 (34.35)     1:56.63 (27.36)
  3 Lynch, Alex      18 TXLA-ST           1:55.24    1:58.80        
             26.02        57.58 (31.56)
        1:31.49 (33.91)     1:58.80 (27.31)
  4 Peterson, Jacob  17 AAAA-ST           1:55.39    1:58.99        
             25.19        56.61 (31.42)
        1:31.06 (34.45)     1:58.99 (27.93)
  5 Kennedy, Jackso  17 AAAA-ST           2:00.16    1:59.51        
             23.98        53.21 (29.23)
        1:31.60 (38.39)     1:59.51 (27.91)
  6 Schaefer, Justi  17 GOLD-ST           1:59.32    2:02.23        
             27.33        57.63 (30.30)
        1:34.13 (36.50)     2:02.23 (28.10)
  7 Liew, Vincent    17 GOLD-ST           2:03.82    2:05.53        
             26.53        59.44 (32.91)
        1:35.97 (36.53)     2:05.53 (29.56)
  8 Guillet, Garret  17 AAAA-ST           2:11.78    2:07.99        
             27.42      1:00.89 (33.47)
        1:38.50 (37.61)     2:07.99 (29.49)
  9 Wong, Brandon    17 NTRO-ST           2:11.08    2:09.04        
             26.24      1:02.14 (35.90)
        1:38.80 (36.66)     2:09.04 (30.24)
 10 Nassar, Salem    17 NTRO-ST           2:17.43    2:10.49        
             27.52      1:02.41 (34.89)
        1:40.79 (38.38)     2:10.49 (29.70)
 11 Easterbrooks, K  17 GOLD-ST           2:19.99    2:11.27        
             25.44        59.85 (34.41)
        1:41.81 (41.96)     2:11.27 (29.46)
 12 Dulaney, Cade    17 TXLA-ST           2:13.87    2:13.07        
           1:03.53    2:13.07 (1:09.54)
 13 Arnold, Duncan   17 TXLA-ST           2:11.76    2:17.80        
             29.30      1:04.71 (35.41)
        1:44.50 (39.79)     2:17.80 (33.30)
 14 Clarke, Gregory  17 TXLA-ST           2:28.19    2:24.38        
             32.21      1:09.03 (36.82)
        1:51.46 (42.43)     2:24.38 (32.92)
 15 Trimyer, Jordan  18 TXLA-ST           2:20.00    2:26.02        
             31.90      1:10.67 (38.77)
        1:52.61 (41.94)     2:26.02 (33.41)
 16 Gruver, Michael  17 TXLA-ST           2:23.18    2:27.55        
             32.86      1:13.96 (41.10)
        1:54.85 (40.89)     2:27.55 (32.70)
 -- Rosprim, Aidan   17 COTA-ST           2:15.81         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
             29.91      1:07.49 (37.58)
        1:51.97 (44.48)          DQ (32.57)
 -- Warren, Alex     17 NTRO-ST           2:03.73         NS        
 -- Cheng, Paul      17 TXLA-ST           2:22.41         NS        
 -- Kershner, Cole   17 TXLA-ST           2:15.00         NS        
 -- Shenouda, Mark   18 AAAA-ST           2:12.00         NS        
 -- Nwaeze, Amechi   17 AAAA-ST           2:12.17         NS        
 -- Farris, Caleb    17 WHAC-ST           2:14.60         NS        
 
 Event 1  Men 19 & Over 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Wasson, Jordan   22 TXLA-ST           1:57.27    2:00.27        
             25.80        54.92 (29.12)
        1:31.65 (36.73)     2:00.27 (28.62)
  2 Shahatit, Fraih  19 WHAC-ST           2:02.54    2:05.63        
             26.08        57.74 (31.66)
        1:35.13 (37.39)     2:05.63 (30.50)