Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License           11/17/2019
  2019 ST TXLA 11& Over November Unclassified - 11/15/2019 to 11/17/2019   
                  Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center                   
                        Hosted By Longhorn Aquatics                        
 
 Event 8  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Mauldin, Carly   12 AAAA-ST           1:00.34    1:00.95        
             29.09      1:00.95 (31.86)
  2 Kimball, Dru     12 LSAC-ST           1:10.83    1:07.59        
             32.72      1:07.59 (34.87)
  3 Olivo, Audrey    12 AQSA-ST           1:06.85    1:09.07        
             32.76      1:09.07 (36.31)
  4 Nader, Cloe      12 AAAA-ST           1:10.83    1:10.18        
             33.44      1:10.18 (36.74)
  5 Merkin, Izzie    12 WLOO-ST           1:10.36    1:10.75        
             34.05      1:10.75 (36.70)
  6 Brusseau, Charl  12 LSAC-ST           1:08.76    1:10.91        
             31.82      1:10.91 (39.09)
  7 Pemberton, Siri  11 WLOO-ST           1:09.06    1:11.07        
             33.86      1:11.07 (37.21)
  8 Gutierrez, Meag  12 AAAA-ST           1:15.21    1:12.81        
             32.85      1:12.81 (39.96)
  9 Wiegert, Stella  12 WLOO-ST           1:14.58    1:13.99        
             34.21      1:13.99 (39.78)
 10 McGlathery, Han  12 GOLD-ST           1:23.58    1:14.69        
             33.82      1:14.69 (40.87)
 11 Escobar, Rhea    12 AAAA-ST           1:17.56    1:15.18        
             35.31      1:15.18 (39.87)
 12 Harris, Audri    11 HSC-ST            1:12.95    1:15.33        
             33.79      1:15.33 (41.54)
 13 Allison, Lilly   11 LCA-ST            1:25.59    1:15.61        
             33.23      1:15.61 (42.38)
 14 Cummins, Riley   12 TXLA-ST           1:22.29    1:15.65        
             34.61      1:15.65 (41.04)
 15 Zelinski, Abby   11 COTA-ST           1:13.88    1:15.73        
             34.47      1:15.73 (41.26)
 16 Phillips-Duncan  12 HSC-ST            1:17.83    1:16.41        
             34.65      1:16.41 (41.76)
 17 Massey, Claire   12 WLOO-ST           1:21.12    1:16.57        
             35.66      1:16.57 (40.91)
 18 Derdeyn, Audrey  12 WLOO-ST           1:59.00    1:18.79        
             36.01      1:18.79 (42.78)
 19 Hutchinson, Ale  11 AAAA-ST           1:24.25    1:22.54        
             39.56      1:22.54 (42.98)
 20 Padilla, Madely  12 GOLD-ST           1:20.76    1:24.29        
             38.34      1:24.29 (45.95)
 21 Eldredge, Beth   12 AAAA-ST           1:29.06    1:26.67        
             38.05      1:26.67 (48.62)
 22 Anderson, Isabe  12 HSC-ST            1:31.29    1:27.20        
             38.33      1:27.20 (48.87)
 23 Dreher, Lilly    11 AAAA-ST           1:45.21    1:28.62        
             43.09      1:28.62 (45.53)
 24 Castro, Daniela  12 HSC-ST            1:31.18    1:30.26        
             41.32      1:30.26 (48.94)
 25 Callihan, Cassi  12 AAAA-ST           1:39.87    1:34.28        
             43.01      1:34.28 (51.27)
 -- Crosby, Coco     11 WHAC-ST           1:11.20         NS        
 -- Hofkamp, Daphne  11 LSAC-ST           1:20.36         NS        
 -- Livingston, Zoe  11 HSC-ST            1:23.13         NS        
 -- Tallent, Olivia  12 AAAA-ST           1:42.19        SCR        
 -- Stromberger, Mo  11 TXLA-ST           1:44.11        SCR        
 
 Event 8  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Eklund, Cruz     12 AQTX-ST           1:03.69    1:01.68        
             28.81      1:01.68 (32.87)
  2 Maldonado, Patr  12 AAAA-ST           1:01.37    1:02.18        
             29.21      1:02.18 (32.97)
  3 Bennett, Brady   12 ATAC-ST           1:04.08    1:03.87        
             29.91      1:03.87 (33.96)
  4 Bose, Noah       11 ATAC-ST           1:06.87    1:05.18        
             30.35      1:05.18 (34.83)
  5 Nielsen, Nigel   12 UN-ST             1:07.32    1:06.21        
             31.31      1:06.21 (34.90)
  6 Puska, Stratton  12 GOLD-ST           1:10.82    1:07.79        
             31.08      1:07.79 (36.71)
  7 McCain, Tristan  12 LCA-ST            1:12.05    1:07.91        
             31.62      1:07.91 (36.29)
  8 Noel, Campbell   12 LCA-ST            1:11.04    1:08.04        
             32.09      1:08.04 (35.95)
  9 Ayers, Travis    12 TXLA-ST           1:13.19    1:09.94        
             31.08      1:09.94 (38.86)
 10 Robbins Jr., Au  12 AAAA-ST           1:25.48    1:10.97        
             30.56      1:10.97 (40.41)
 11 Gass, Wyatt      12 AQTX-ST           1:15.18    1:13.81        
             35.43      1:13.81 (38.38)
 12 Zhang, Vincent   12 WLOO-ST           1:23.93    1:15.09        
             33.47      1:15.09 (41.62)
 13 Wagner, RC       11 AAAA-ST           1:25.17    1:20.16        
             35.54      1:20.16 (44.62)
 14 Smith, Evan      12 CCSS-ST           1:28.71    1:20.97        
             36.56      1:20.97 (44.41)
 15 Gaona, Darryl    12 AAAA-ST           1:19.19    1:21.77        
             37.26      1:21.77 (44.51)
 16 Arguello, Nova   12 TST-ST            1:28.17    1:22.85        
             35.78      1:22.85 (47.07)
 17 Boothe, Slaton   12 WHAC-ST           1:21.23    1:28.22        
             39.89      1:28.22 (48.33)
 18 Bordelon, Trevo  12 AAAA-ST           1:34.64    1:28.27        
             40.45      1:28.27 (47.82)
 19 Martin, Duncan   11 LSAC-ST           1:30.94    1:32.08        
             42.74      1:32.08 (49.34)
 20 Urban, Elias     12 GOLD-ST                NT    1:43.63        
             47.26      1:43.63 (56.37)
 21 Anderson, Luke   12 FISH-ST                NT    1:59.57        
             51.29    1:59.57 (1:08.28)
 -- Colegrove, Adle  12 GOLD-ST           1:42.62         DQ        
      Alternating Kick
             43.68           DQ (57.74)
 -- Wallace III, Vi  12 FISH-ST           1:37.43         DQ        
      Non-simultaneous arms
             42.17           DQ (55.61)
 -- Moeller, Tyler   12 AAAA-ST           1:27.66        SCR