Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License           11/17/2019
  2019 ST TXLA 11& Over November Unclassified - 11/15/2019 to 11/17/2019   
                  Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center                   
                        Hosted By Longhorn Aquatics                        
 
 Event 24  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Rodriguez, Morg  14 NTRO-ST           2:08.12    2:04.89        
             28.43      1:00.49 (32.06)
        1:33.13 (32.64)     2:04.89 (31.76)
  2 Cox, Jillian     14 ATAC-ST           2:09.40    2:07.61        
             27.78        59.87 (32.09)
        1:33.46 (33.59)     2:07.61 (34.15)
  3 Boudreaux, Sydn  14 ATAC-ST           2:12.08    2:09.26        
             29.21      1:02.22 (33.01)
        1:36.39 (34.17)     2:09.26 (32.87)
  4 Kanary, Karina   14 HSC-ST            2:11.91    2:10.57        
             30.22      1:03.18 (32.96)
        1:38.99 (35.81)     2:10.57 (31.58)
  5 Scott, Jada      14 AAAA-ST           2:12.50    2:10.98        
             29.77      1:03.05 (33.28)
        1:36.15 (33.10)     2:10.98 (34.83)
  6 Wu, Kaylee       14 NTRO-ST           2:14.55    2:11.45        
             30.50      1:04.01 (33.51)
        1:38.98 (34.97)     2:11.45 (32.47)
  7 Doyal, Gracie    14 LCA-ST            2:08.74    2:13.64        
             29.65      1:04.00 (34.35)
        1:38.71 (34.71)     2:13.64 (34.93)
  8 Tuhabonye, Grac  13 WHAC-ST           2:19.23    2:14.37        
             30.45      1:04.53 (34.08)
        1:38.61 (34.08)     2:14.37 (35.76)
  9 Cronk, Carli     13 AAAA-ST           2:14.17    2:19.07        
             30.86      1:06.17 (35.31)
        1:42.38 (36.21)     2:19.07 (36.69)
 10 Harris, Arwen    14 TXLA-ST           2:27.09    2:23.29        
             30.81      1:06.31 (35.50)
        1:44.02 (37.71)     2:23.29 (39.27)
 11 Luna, Surrena    13 AAAA-ST           2:20.69    2:24.62        
             32.36      1:09.96 (37.60)
        1:48.35 (38.39)     2:24.62 (36.27)
 12 Ward, Carissa    14 HSC-ST            2:25.19    2:26.20        
             30.60      1:07.65 (37.05)
        1:46.90 (39.25)     2:26.20 (39.30)
 13 Klaas, Adriana   13 NTRO-ST           2:40.61    2:26.62        
             32.67      1:09.02 (36.35)
        1:48.26 (39.24)     2:26.62 (38.36)
 14 Murray, Becca    14 LCA-ST            2:29.30    2:31.76        
             32.56      1:10.43 (37.87)
        1:50.18 (39.75)     2:31.76 (41.58)
 15 Chambers, Joy    14 GOLD-ST           2:32.97    2:34.45        
             33.70      1:12.59 (38.89)
        1:53.30 (40.71)     2:34.45 (41.15)
 16 McQuinn, Ella    13 FISH-ST           2:44.22    2:43.18        
             33.39      1:14.07 (40.68)
        1:58.81 (44.74)     2:43.18 (44.37)
 -- Weeks, Sonya     14 ATAC-ST           2:22.55         DQ        
      Non-simultaneous touch
             30.86      1:06.40 (35.54)
        1:42.53 (36.13)          DQ (35.91)
 -- Spevak, Emme     13 COTA-ST           2:22.99         NS        
 
 Event 24  Women 15-16 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Fleming, Ana     16 WHAC-ST           2:05.71    2:03.23        
             28.06        58.85 (30.79)
        1:31.00 (32.15)     2:03.23 (32.23)
  2 Hardy, Abigail   15 NTRO-ST           2:07.56    2:05.10        
             28.00        59.88 (31.88)
        1:32.25 (32.37)     2:05.10 (32.85)
  3 Gettys, Emma     15 GOLD-ST           2:06.42    2:07.53        
             28.04      1:00.08 (32.04)
        1:33.36 (33.28)     2:07.53 (34.17)
  4 Wilson, Arriann  15 GOLD-ST           2:12.31    2:09.91        
             28.31      1:00.56 (32.25)
        1:34.79 (34.23)     2:09.91 (35.12)
  5 Kristensen, Mar  16 NTRO-ST           2:09.64    2:11.19        
             29.99      1:03.39 (33.40)
        1:37.47 (34.08)     2:11.19 (33.72)
  6 Romine, Maren    15 AAAA-ST           2:12.07    2:12.00        
             30.56      1:03.91 (33.35)
        1:38.02 (34.11)     2:12.00 (33.98)
  7 Nguyen, Tam-my   15 NTRO-ST           2:11.75    2:12.21        
             29.63      1:03.25 (33.62)
        1:37.94 (34.69)     2:12.21 (34.27)
  8 Nader, Lea       15 AAAA-ST           2:12.28    2:12.28        
             30.14      1:03.36 (33.22)
        1:37.58 (34.22)     2:12.28 (34.70)
  9 VanderMeer, Kyl  16 NTRO-ST           2:12.44    2:12.47        
             29.73      1:03.02 (33.29)
        1:38.35 (35.33)     2:12.47 (34.12)
 10 Stromberger, El  15 TXLA-ST           2:20.36    2:13.69        
             30.55      1:03.28 (32.73)
        1:38.10 (34.82)     2:13.69 (35.59)
 11 Stewart, Landry  16 NTRO-ST           2:17.44    2:13.79        
             30.70      1:04.11 (33.41)
        1:38.50 (34.39)     2:13.79 (35.29)
 12 Klaas, Natalie   15 NTRO-ST           2:11.44    2:14.11        
             29.46      1:03.58 (34.12)
        1:38.89 (35.31)     2:14.11 (35.22)
 13 Rivas, Sophia    15 NTRO-ST           2:25.19    2:15.15        
             28.66      1:02.30 (33.64)
        1:38.56 (36.26)     2:15.15 (36.59)
 14 Robles, Samanth  16 AAAA-ST           2:15.00    2:15.35        
             29.28      1:03.42 (34.14)
        1:39.16 (35.74)     2:15.35 (36.19)
 15 Waiwaiole, Caro  15 NTRO-ST           2:12.12    2:15.62        
             27.97      1:00.78 (32.81)
        1:36.58 (35.80)     2:15.62 (39.04)
 16 Munoz, Andrea    16 AAAA-ST           2:24.70    2:15.94        
             30.01      1:04.57 (34.56)
        1:40.63 (36.06)     2:15.94 (35.31)
 17 Shipps, Stella   15 NTRO-ST           2:12.04    2:16.90        
             29.90      1:04.52 (34.62)
        1:40.21 (35.69)     2:16.90 (36.69)
 18 Filimoehala, Tr  16 NTRO-ST           2:18.28    2:18.64        
             30.04      1:04.76 (34.72)
        1:41.53 (36.77)     2:18.64 (37.11)
 19 Baylor, Madi     15 TXLA-ST           2:15.19    2:21.05        
             30.32      1:05.70 (35.38)
        1:42.61 (36.91)     2:21.05 (38.44)
 20 Grossman, Kayle  15 WLOO-ST           2:26.39    2:24.25        
             30.96      1:06.79 (35.83)
        1:45.83 (39.04)     2:24.25 (38.42)
 21 Calvert, Emma    16 AAAA-ST           2:23.99    2:27.65        
             16.37      1:08.52 (52.15)
        1:47.57 (39.05)     2:27.65 (40.08)
 22 Gianotti, Emily  16 AAAA-ST           2:20.00    2:31.31        
             32.13      1:10.40 (38.27)
        1:51.40 (41.00)     2:31.31 (39.91)
 23 Wells, Suzannah  15 WLOO-ST           2:35.98    2:33.15        
             31.56      1:10.17 (38.61)
        1:51.43 (41.26)     2:33.15 (41.72)
 24 Pagadala, Suchi  15 AAAA-ST           2:38.86    2:36.33        
             33.58      1:10.94 (37.36)
        1:52.50 (41.56)     2:36.33 (43.83)
 -- Planz, Liana     15 TST-ST            2:12.63         NS        
 
 Event 24  Women 17-18 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Yeager, Jess     18 NTRO-ST           2:01.21    2:02.17        
             27.30        58.12 (30.82)
        1:29.75 (31.63)     2:02.17 (32.42)
  2 Faust, Konner    17 TXLA-ST           2:07.34    2:06.29        
             28.38      1:00.94 (32.56)
        1:33.12 (32.18)     2:06.29 (33.17)
  3 Myers, Elizabet  17 WHAC-ST           2:06.78    2:07.82        
             29.84      1:02.67 (32.83)
        1:34.45 (31.78)     2:07.82 (33.37)
  4 Pitkanen, Sabri  18 NTRO-ST           2:12.61    2:16.47        
             29.41      1:03.92 (34.51)
        1:39.68 (35.76)     2:16.47 (36.79)
  5 Myers, Caroline  17 WHAC-ST           2:11.21    2:16.78        
             30.86      1:04.92 (34.06)
        1:39.96 (35.04)     2:16.78 (36.82)
  6 Ringen, Elise    18 AAAA-ST           2:08.97    2:17.09        
             30.97      1:06.12 (35.15)
        1:42.14 (36.02)     2:17.09 (34.95)
  7 Hays, Julianna   17 ATAC-ST           2:14.16    2:17.77        
             29.50      1:04.15 (34.65)
        1:40.42 (36.27)     2:17.77 (37.35)
 
 Event 24  Women 19 & Over 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Wu, Angelia      21 WHAC-ST           2:26.13    2:31.18        
             31.25      1:07.34 (36.09)
        1:47.80 (40.46)     2:31.18 (43.38)
 
 Event 24  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Radcliff, Grady  14 WLOO-ST           2:04.32    1:59.22        
             26.89        57.44 (30.55)
        1:28.73 (31.29)     1:59.22 (30.49)
  2 Brown, Anderson  14 HSC-ST            1:57.88    1:59.84        
             26.89        57.34 (30.45)
        1:28.46 (31.12)     1:59.84 (31.38)
  3 Bose, Levi       14 ATAC-ST           2:06.24    2:03.17        
             27.69        58.55 (30.86)
        1:30.64 (32.09)     2:03.17 (32.53)
  4 Manzo, Jason     13 AAAA-ST           2:16.00    2:07.39        
             28.83      1:00.59 (31.76)
        1:33.62 (33.03)     2:07.39 (33.77)
  5 Brooks, Andres   13 TXLA-ST           2:17.87    2:14.16        
             31.39      1:05.79 (34.40)
        1:40.76 (34.97)     2:14.16 (33.40)
  6 Roybal, Kai      14 AAAA-ST           2:27.01    2:17.28        
             31.02      1:06.20 (35.18)
        1:41.69 (35.49)     2:17.28 (35.59)
  7 Gordon, Aaron    13 WLOO-ST           2:21.55    2:18.81        
             29.44      1:04.72 (35.28)
        1:41.70 (36.98)     2:18.81 (37.11)
  8 Scott, Luke      14 AAAA-ST           2:22.60    2:20.94        
             30.48      1:08.11 (37.63)
        1:46.74 (38.63)     2:20.94 (34.20)
  9 Duarte, Daniel   14 GOLD-ST           2:16.74    2:22.46        
             31.56      1:07.13 (35.57)
        1:45.09 (37.96)     2:22.46 (37.37)
 10 Stewart, Colin   13 AAAA-ST           2:35.59    2:30.95        
             32.85      1:10.42 (37.57)
        1:50.07 (39.65)     2:30.95 (40.88)
 -- Breckenridge, C  14 AQSA-ST           2:34.85         NS        
 -- Thornton, Henry  14 FISH-ST           2:33.06         NS        
 -- Salinas, Isaiah  14 AAAA-ST           1:57.95        SCR        
 
 Event 24  Men 15-16 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Jung, Alvin      16 TXLA-ST           1:54.22    1:55.43        
             25.62        54.53 (28.91)
        1:24.32 (29.79)     1:55.43 (31.11)
  2 Shankar, Shreyu  16 NTRO-ST           1:59.68    1:58.96        
             25.97        55.93 (29.96)
        1:27.14 (31.21)     1:58.96 (31.82)
  3 Olsen, Karsten   15 NTRO-ST           2:01.75    2:00.63        
             26.83        57.06 (30.23)
        1:28.52 (31.46)     2:00.63 (32.11)
  4 Ray, Len         16 AAAA-ST           2:10.00    2:01.56        
             26.43        57.57 (31.14)
        1:29.18 (31.61)     2:01.56 (32.38)
  5 Sumner, Quentin  16 NTRO-ST           2:07.20    2:01.67        
             27.67        58.63 (30.96)
        1:29.87 (31.24)     2:01.67 (31.80)
  6 Roberts, Justin  16 WLOO-ST           2:02.68    2:04.51        
             26.96        57.84 (30.88)
        1:30.58 (32.74)     2:04.51 (33.93)
  7 Rodriguez Couti  16 AAAA-ST           2:05.59    2:04.95        
             27.18        58.29 (31.11)
        1:31.66 (33.37)     2:04.95 (33.29)
  8 Bennett, Colton  15 ATAC-ST           2:11.84    2:11.88        
             28.18      1:00.59 (32.41)
        1:35.82 (35.23)     2:11.88 (36.06)
  9 Vinnik, Maxim    16 NTRO-ST           2:14.61    2:11.89        
             27.75      1:01.28 (33.53)
        1:35.64 (34.36)     2:11.89 (36.25)
 10 Yetter, Monty    16 AAAA-ST           2:13.74    2:13.17        
             29.17      1:02.37 (33.20)
        1:37.77 (35.40)     2:13.17 (35.40)
 11 Woehrle, Ryan    16 AAAA-ST           2:20.00    2:14.19        
             29.17      1:02.92 (33.75)
        1:38.62 (35.70)     2:14.19 (35.57)
 12 Jones, Sage      16 TXLA-ST           2:25.00    2:20.06        
             28.14      1:02.76 (34.62)
        1:40.50 (37.74)     2:20.06 (39.56)
 13 Wu, Harry        15 WHAC-ST           2:21.59    2:24.48        
             31.16      1:09.07 (37.91)
        1:48.99 (39.92)     2:24.48 (35.49)
 
 Event 24  Men 17-18 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Furrer, Corby    17 NTRO-ST           1:57.94    1:51.76        
             25.71        54.52 (28.81)
        1:23.31 (28.79)     1:51.76 (28.45)
  2 Gilbert, Reilly  18 GOLD-ST           1:51.84    1:52.42        
             24.34        53.01 (28.67)
        1:22.41 (29.40)     1:52.42 (30.01)
  3 Walters, Christ  17 AAAA-ST           1:56.21    1:54.17        
             25.89        54.81 (28.92)
        1:24.60 (29.79)     1:54.17 (29.57)
  4 Player, Samuel   17 AAAA-ST           2:00.00    1:56.28        
             25.82        54.95 (29.13)
        1:25.29 (30.34)     1:56.28 (30.99)
  5 Early, Nathanie  17 WLOO-ST           2:01.44    1:56.81        
             25.45        54.87 (29.42)
        1:25.58 (30.71)     1:56.81 (31.23)
  6 Grieshop, Jack   18 NTRO-ST           1:50.71    1:57.39        
             26.19        55.94 (29.75)
        1:26.44 (30.50)     1:57.39 (30.95)
  7 Thomas, Nathani  18 WLOO-ST           1:59.84    1:57.60        
             26.03        55.44 (29.41)
        1:25.27 (29.83)     1:57.60 (32.33)
  8 Hoang, Alex      17 NTRO-ST           1:59.40    1:59.35        
             25.31        55.12 (29.81)
        1:26.52 (31.40)     1:59.35 (32.83)
  9 Peterson, Jacob  17 AAAA-ST           1:51.93    1:59.60        
             25.75        55.45 (29.70)
        1:27.01 (31.56)     1:59.60 (32.59)
 10 Chappelear, Jak  18 UN-ST             2:11.64    2:06.11        
             27.53        59.61 (32.08)
        1:32.55 (32.94)     2:06.11 (33.56)
 11 Wadley, Josh     17 LSAC-ST           2:06.81    2:11.29        
             28.22      1:01.45 (33.23)
        1:36.49 (35.04)     2:11.29 (34.80)
 12 Milushev, Justi  17 NTRO-ST           2:12.45    2:12.37        
             29.87      1:03.12 (33.25)
        1:37.62 (34.50)     2:12.37 (34.75)
 13 Dulaney, Cade    17 TXLA-ST           2:26.09    2:23.37        
             31.49      1:07.50 (36.01)
        1:44.44 (36.94)     2:23.37 (38.93)
 -- Hill, Carter     17 AAAA-ST           2:15.00         NS        
 -- Ribeiro, Vincen  17 NTRO-ST           1:51.54        SCR        
 -- Dowdy, Josh      17 NTRO-ST           2:01.76        SCR        
 
 Event 24  Men 19 & Over 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Shahatit, Fraih  19 WHAC-ST           1:58.84    2:03.60        
             27.26        58.74 (31.48)
        1:31.24 (32.50)     2:03.60 (32.36)