Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License           12/15/2019
        2019 ST TXLA Jingle Bell Splash - 12/13/2019 to 12/15/2019         
 
 Event 5  Boys 10 & Under 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Tater, Harrison  10 WLOO-ST           2:40.14    2:35.27        
             34.54      1:12.55 (38.01)
        2:01.99 (49.44)     2:35.27 (33.28)
  2 Carmichael, Jos  10 WLOO-ST           2:40.61    2:35.96        
             35.57      1:14.93 (39.36)
        2:02.12 (47.19)     2:35.96 (33.84)
  3 Gopal, Suhaan S  10 WLOO-ST           2:49.23    2:48.17        
             37.42      1:22.19 (44.77)
        2:09.90 (47.71)     2:48.17 (38.27)
  4 Lee, Elias J     10 TXLA-ST           2:48.96    2:51.59        
             35.00      1:19.22 (44.22)
        2:12.04 (52.82)     2:51.59 (39.55)
  5 Henson, Roger D  10 GOLD-ST           2:50.14    2:53.98        
             38.08      1:24.26 (46.18)
        2:18.59 (54.33)     2:53.98 (35.39)
  6 Yaksh, Aarush     8 WLOO-ST           3:02.23    3:05.05        
             39.30      1:27.77 (48.47)
        2:20.83 (53.06)     3:05.05 (44.22)
 
 Event 5  Boys 11-12 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Kawakami-Lynd,   12 TXLA-ST           2:16.72    2:14.81        
             29.70      1:03.27 (33.57)
        1:45.12 (41.85)     2:14.81 (29.69)
  2 Bennett, Brady   12 ATAC-ST           2:20.67    2:19.59        
             29.71      1:04.89 (35.18)
        1:49.20 (44.31)     2:19.59 (30.39)
  3 Geller, Zachary  12 DM-NT             2:22.01    2:19.68        
             32.24      1:06.97 (34.73)
        1:50.31 (43.34)     2:19.68 (29.37)
  4 Bose, Noah A     12 ATAC-ST           2:20.16    2:19.71        
             29.85      1:06.08 (36.23)
        1:49.75 (43.67)     2:19.71 (29.96)
  5 Saltsman, Parke  11 LCA-ST            2:21.08    2:20.58        
             30.58      1:05.32 (34.74)
        1:47.71 (42.39)     2:20.58 (32.87)
  6 Noel, Campbell   12 LCA-ST            2:24.15    2:21.23        
             30.75      1:06.86 (36.11)
        1:50.96 (44.10)     2:21.23 (30.27)
  8 Ayers, Travis W  12 TXLA-ST           2:31.49    2:30.96        
             30.79      1:07.74 (36.95)
        1:56.32 (48.58)     2:30.96 (34.64)
 10 Gray, Jamison A  11 TST-ST            2:32.25    2:35.07        
             31.87      1:11.38 (39.51)
        2:00.65 (49.27)     2:35.07 (34.42)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  7 Puska, Stratton  12 GOLD-ST           2:32.59    2:30.08        
             29.75      1:08.84 (39.09)
        1:57.00 (48.16)     2:30.08 (33.08)
  9 Nielsen, Nigel   12 UN-ST             2:33.12    2:32.97        
             31.38      1:10.63 (39.25)
        1:58.68 (48.05)     2:32.97 (34.29)
 11 Cabrera Cuza, D  12 GOLD-ST           2:34.59    2:37.11        
             32.41      1:12.19 (39.78)
        2:02.10 (49.91)     2:37.11 (35.01)
 12 Lewis, Liam M    11 WLOO-ST           2:37.55    2:39.83        
             35.65      1:17.67 (42.02)
        2:02.05 (44.38)     2:39.83 (37.78)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 13 Cao, Vincent     11 WLOO-ST           2:40.93                   
    r:+0.00  33.49      1:18.70 (45.21)
        2:03.11 (44.41)     2:40.93 (37.82)
 -- Schoenbeck, Dax  12 LCA-ST                DQ                    
    r:+0.00  33.53      1:14.32 (40.79)
        2:01.31 (46.99)          DQ (36.10)
 
 Event 5  Boys 13-14 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Wang, Sonny R    14 WLOO-ST           1:59.89    1:56.80        
             24.66        54.40 (29.74)
        1:29.24 (34.84)     1:56.80 (27.56)
  2 Spaulding, Aida  14 WLOO-ST           2:00.79    2:00.19        
             26.40        56.46 (30.06)
        1:32.14 (35.68)     2:00.19 (28.05)
  3 Radcliff, Grady  14 WLOO-ST           2:07.97    2:03.14        
             25.49        57.24 (31.75)
        1:34.54 (37.30)     2:03.14 (28.60)
  4 Lee, Aaron C     13 TXLA-ST           2:13.86    2:10.24        
             28.48      1:01.94 (33.46)
        1:39.56 (37.62)     2:10.24 (30.68)
  5 Gettys, Bucky B  13 GOLD-ST           2:13.66    2:10.72        
             28.50      1:02.13 (33.63)
        1:42.00 (39.87)     2:10.72 (28.72)
  6 Thomason, Nate   14 WLOO-ST           2:17.54    2:12.66        
             29.15      1:04.34 (35.19)
        1:40.17 (35.83)     2:12.66 (32.49)
  7 Leong, Ivan T    14 WLOO-ST           2:13.23    2:13.85        
             29.35      1:05.28 (35.93)
        1:42.19 (36.91)     2:13.85 (31.66)
  8 Brooks, Andres   13 TXLA-ST           2:15.73    2:14.60        
             28.50      1:03.17 (34.67)
        1:43.64 (40.47)     2:14.60 (30.96)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Duarte, Daniel   14 GOLD-ST           2:23.45    2:18.03        
             29.34      1:05.26 (35.92)
        1:46.72 (41.46)     2:18.03 (31.31)
 10 Zou, Henry       14 LSAC-ST           2:26.68    2:23.48        
             31.25      1:09.34 (38.09)
        1:50.05 (40.71)     2:23.48 (33.43)
 11 Sampson, Andrew  13 LIFE-ST           2:24.94    2:23.83        
             31.36      1:08.03 (36.67)
        1:51.38 (43.35)     2:23.83 (32.45)
 12 Lucas, Nathan J  13 WLOO-ST           2:21.83    2:24.07        
             30.86      1:08.89 (38.03)
        1:53.45 (44.56)     2:24.07 (30.62)
 13 Goh, Zach M      13 WLOO-ST           2:25.32    2:25.29        
             33.48      1:10.37 (36.89)
        1:50.91 (40.54)     2:25.29 (34.38)
 14 Neill, Mark A    14 UN-ST             2:30.43    2:28.73        
             32.47      1:10.00 (37.53)
        1:55.21 (45.21)     2:28.73 (33.52)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 10 Padurean, Rober  14 WLOO-ST           2:22.07                   
    r:+0.00  28.80      1:04.83 (36.03)
        1:46.88 (42.05)     2:22.07 (35.19)
 15 Daly, Connor P   13 LCA-ST            2:28.74                   
    r:+0.00  31.67      1:11.77 (40.10)
        1:54.97 (43.20)     2:28.74 (33.77)
 17 LaCombe, Logan   13 FISH-ST           2:32.27                   
    r:+0.00  30.93      1:09.24 (38.31)
        1:55.23 (45.99)     2:32.27 (37.04)
 -- Baxley, James T  14 WLOO-ST               DQ                    
    r:+0.00  29.36      1:06.62 (37.26)
        1:42.95 (36.33)          DQ (31.11)
 
 Event 5  Boys 15 & Over 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Early, Nathanie  17 WLOO-ST           1:58.98    1:58.42        
             25.49        54.66 (29.17)
        1:31.30 (36.64)     1:58.42 (27.12)
  2 Schaefer, Justi  17 GOLD-ST           2:01.28    1:58.75        
             26.27        55.25 (28.98)
        1:31.16 (35.91)     1:58.75 (27.59)
  3 Stephenson, Mat  15 TXLA-ST           2:02.58    2:01.31        
             26.52        57.11 (30.59)
        1:33.41 (36.30)     2:01.31 (27.90)
  4 Roberts, Justin  16 WLOO-ST           2:02.63    2:02.94        
             25.83        55.72 (29.89)
        1:34.38 (38.66)     2:02.94 (28.56)
  5 Trevino IV, Mau  17 FISH-ST           2:06.03    2:03.35        
             25.61        58.08 (32.47)
        1:35.07 (36.99)     2:03.35 (28.28)
  6 Kim, Taeyoon     16 WLOO-ST           2:04.45    2:03.39        
             26.12        58.25 (32.13)
        1:33.59 (35.34)     2:03.39 (29.80)
  8 Jones, George L  15 TXLA-ST           2:05.24    2:06.34        
             27.12      1:00.69 (33.57)
        1:36.43 (35.74)     2:06.34 (29.91)
  9 Hagenau, Dietri  16 WHAC-ST           2:07.04    2:06.59        
             26.94        57.90 (30.96)
        1:37.02 (39.12)     2:06.59 (29.57)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  7 Luttrell, Isaac  16 WLOO-ST           2:07.39    2:04.57        
             28.13        59.86 (31.73)
        1:34.89 (35.03)     2:04.57 (29.68)
 10 Cao, Kellen      15 WLOO-ST           2:08.42    2:06.94        
             28.10      1:01.36 (33.26)
        1:37.72 (36.36)     2:06.94 (29.22)
 11 Jorgenson, Devo  17 TXLA-ST           2:10.03    2:08.20        
             27.42        59.26 (31.84)
        1:38.12 (38.86)     2:08.20 (30.08)
 12 Patterson, Etha  17 LSAC-ST           2:09.63    2:08.93        
             27.45      1:00.47 (33.02)
        1:37.04 (36.57)     2:08.93 (31.89)
 13 Bennett, Colton  15 ATAC-ST           2:12.16    2:12.06        
             27.77      1:00.53 (32.76)
        1:41.84 (41.31)     2:12.06 (30.22)
 14 Hart, Jackson J  15 LCA-ST            2:11.22    2:13.12        
             28.77      1:06.05 (37.28)
        1:40.92 (34.87)     2:13.12 (32.20)
 15 Yao, Victor Z    16 TXLA-ST           2:14.14    2:15.16        
             29.41      1:05.09 (35.68)
        1:42.91 (37.82)     2:15.16 (32.25)
 16 Arnold, Duncan   17 TXLA-ST           2:10.91    2:15.32        
             28.37      1:02.98 (34.61)
        1:43.28 (40.30)     2:15.32 (32.04)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 11 Hester, Jack H   16 TXLA-ST           2:08.79                   
    r:+0.00  28.12      1:01.07 (32.95)
        1:39.96 (38.89)     2:08.79 (28.83)
 12 Jenkins, Taishi  17 TXLA-ST           2:09.54                   
    r:+0.00  28.36      1:02.58 (34.22)
        1:36.98 (34.40)     2:09.54 (32.56)
 19 Dulaney, Cade M  17 TXLA-ST           2:14.81                   
    r:+0.00  30.41      1:03.87 (33.46)
        1:43.17 (39.30)     2:14.81 (31.64)
 20 Santor, Savion   16 LSAC-ST           2:16.00                   
    r:+0.00  28.56      1:04.50 (35.94)
        1:44.51 (40.01)     2:16.00 (31.49)
 21 Crowley, Bennet  18 WLOO-ST           2:18.09                   
    r:+0.00  28.85      1:04.55 (35.70)
        1:47.40 (42.85)     2:18.09 (30.69)
 22 Jones, Devin T   17 ATAC-ST           2:18.27                   
    r:+0.00  28.07      1:02.74 (34.67)
        1:45.55 (42.81)     2:18.27 (32.72)
 23 Hoard, William   15 WHAC-ST           2:19.58                   
    r:+0.00  30.01      1:05.64 (35.63)
        1:46.32 (40.68)     2:19.58 (33.26)
 -- Sundararaman, H  15 WLOO-ST               DQ                    
    r:+0.00  27.13        59.91 (32.78)
        1:40.62 (40.71)          DQ (30.17)