Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
2021 Western Region Speedo Sectionals- Austin - 7/15/2021 to 7/18/20
 
 Event 8  Men 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
         2:18.09  NATL
         2:18.09  SC19 Summer Champs 19O
         2:23.29  JR-A
         2:23.29  SC18 Summer Champs 18U
         2:27.19  JR-B
         2:29.09  FUTR
         2:39.68  SECT
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Nosack, Marco A  18 Tualatin Hills S  2:18.19    2:20.63 qJR-A  
           1:08.21    2:20.63 (1:12.42)
  2 Lewis, Baylor T  18 Loveland Swim Cl  2:19.54    2:21.05 qJR-A  
           1:07.56    2:21.05 (1:13.49)
  3 Jones, Gavin H   18 Bellingham Bay S  2:20.82    2:21.18 qJR-A  
           1:08.27    2:21.18 (1:12.91)
  4 Bansberg, Willi  18 Scottsdale Aquat  2:31.36    2:21.25 qJR-A  
           1:07.61    2:21.25 (1:13.64)
  5 Eccleston, Jaco  15 Loveland Swim Cl  2:19.25    2:21.29 qJR-A  
           1:08.66    2:21.29 (1:12.63)
  6 Kistler, Drew M  18 Spokane Waves Aq  2:21.55    2:22.51 qJR-A  
           1:08.54    2:22.51 (1:13.97)
  7 Nelson, Tanner   18 Utah Valley Aqua  2:23.05    2:22.67 qJR-A  
           1:07.06    2:22.67 (1:15.61)
  8 Bahti, Tate S    18 Phoenix Swim Clu  2:24.94    2:22.80 qJR-A  
           1:07.60    2:22.80 (1:15.20)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Price, Nicholas  18 Northern Lights-  2:25.87    2:22.85 qJR-A  
           1:07.71    2:22.85 (1:15.14)
 10 Blom, Alexander  20 Univ of Denver H  2:22.72    2:23.76 qJR-B  
           1:07.97    2:23.76 (1:15.79)
 11 Lynch, Alexande  19 Univ of Denver H  2:23.97    2:24.81 qJR-B  
           1:08.31    2:24.81 (1:16.50)
 12 Maestas, Noah J  18 Univ of Denver H  2:23.68    2:26.31 qJR-B  
           1:10.42    2:26.31 (1:15.89)
 13 Cosgrove, Colin  16 Tucson Ford Deal  2:24.80    2:26.87 qJR-B  
           1:09.65    2:26.87 (1:17.22)
 14 Ngan, Owen L     18 Lake Oswego Swim  2:27.07    2:26.91 qJR-B  
           1:10.33    2:26.91 (1:16.58)
 15 Corn, Joshua G   16 Foothills Swim T  2:34.34    2:26.96 qJR-B  
           1:10.51    2:26.96 (1:16.45)
 16 Huang, Andrew S  17 Lake Oswego Swim  2:26.81    2:27.21 qFUTR  
           1:09.80    2:27.21 (1:17.41)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Moore, Nathan R  18 Boise YMCA Swim-  2:29.18    2:27.66 qFUTR  
           1:08.37    2:27.66 (1:19.29)
 18 Foy, Patrick J   15 Glacier Swim Clu  2:06.00Y   2:28.25 qFUTR  
           1:10.59    2:28.25 (1:17.66)
 19 Conrad, Adam R   17 Lake Oswego Swim  2:33.22    2:28.77 qFUTR  
           1:11.00    2:28.77 (1:17.77)
 19 Pickles, Evan A  16 Swim Neptune-AZ   2:27.87    2:28.77 qFUTR  
           1:11.41    2:28.77 (1:17.36)
 21 Lehmann, Oliver  15 Scottsdale Aquat  2:36.15    2:29.29 qSECT  
           1:12.10    2:29.29 (1:17.19)
 22 Vargas, Camilo   17 Longhorn Aquatic  2:31.94    2:29.70 qSECT  
           1:11.35    2:29.70 (1:18.35)
 23 Lattanzi, Carlo  16 Swim Neptune-AZ   2:36.01    2:29.77 qSECT  
           1:11.83    2:29.77 (1:17.94)
 23 Mielke, Lance P  18 Coeur D'Alene Ar  2:07.55Y   2:29.77 qSECT  
           1:10.47    2:29.77 (1:19.30)
 -----------------------------------------------------------------
 25 Kempiak, Nathan  18 Rio Salado Swim-  2:32.77    2:29.79 qSECT  
           1:10.87    2:29.79 (1:18.92)
 26 Schuricht, Huds  15 Scottsdale Aquat  2:31.12    2:29.98 qSECT  
           1:11.71    2:29.98 (1:18.27)
 27 Kulbida, Maxwel  16 Elevation Athlet  2:30.88    2:30.00 qSECT  
           1:10.56    2:30.00 (1:19.44)
 28 Bradley, Griffi  16 Foothills Swim T  2:33.03    2:30.02 qSECT  
           1:11.99    2:30.02 (1:18.03)
 29 Lucero, Reed C   15 Gold Medal Swim-  2:27.83    2:30.38 qSECT  
           1:12.21    2:30.38 (1:18.17)
 30 Gonzales, Jaxon  18 Rio Salado Swim-  2:37.37    2:30.48 qSECT  
           1:11.50    2:30.48 (1:18.98)
 31 Ingalls, Ethan   17 Spokane Waves Aq  2:28.96    2:30.83 qSECT  
           1:10.22    2:30.83 (1:20.61)
 32 Malone, Cooper   18 Loveland Swim Cl  2:07.06Y   2:31.07 qSECT  
           1:11.00    2:31.07 (1:20.07)
 -----------------------------------------------------------------
 33 Christensen, Co  18 Fort Collins Are  2:29.74    2:31.11 SECT   
           1:10.59    2:31.11 (1:20.52)
 34 Henderson, Orio  17 Unattached-NM     2:25.37    2:31.16 SECT   
           1:10.59    2:31.16 (1:20.57)
 -----------------------------------------------------------------
 35 Bettis, Cole J   15 Charger Aquatics  2:30.38    2:31.23 SECT   
           1:12.20    2:31.23 (1:19.03)
 36 Ralston, Collin  18 Olympic Cascade-  2:27.79    2:31.39 SECT   
           1:12.72    2:31.39 (1:18.67)
 37 Reyes, Luke N    15 Rio Salado Swim-  2:34.24    2:31.40 SECT   
           1:12.44    2:31.40 (1:18.96)
 38 Ralston, Emmett  16 Olympic Cascade-  2:10.45Y   2:31.43 SECT   
           1:11.58    2:31.43 (1:19.85)
 39 Clise, Cota J    14 King Aquatic Clu  2:34.14    2:31.75 SECT   
           1:13.04    2:31.75 (1:18.71)
 40 Leblanc, Matthe  19 Scottsdale Aquat  2:25.01    2:31.80 SECT   
           1:10.53    2:31.80 (1:21.27)
 41 Hobson, Eli M    15 Pikes Peak Athle  2:34.99    2:32.28 SECT   
           1:13.18    2:32.28 (1:19.10)
 42 Skarda, Jack T   15 Wave Aquatics-PN  2:40.62    2:32.29 SECT   
           1:13.08    2:32.29 (1:19.21)
 43 Jones, Andrew E  18 Flatiron Athleti  2:31.88    2:32.61 SECT   
           1:13.24    2:32.61 (1:19.37)
 44 Kim, Leo H       16 Charger Aquatics  2:12.44Y   2:32.81 SECT   
           1:12.91    2:32.81 (1:19.90)
 45 Kershaw, James   15 Flatiron Athleti  2:37.48    2:33.27 SECT   
           1:13.29    2:33.27 (1:19.98)
 46 Sealman, Layton  15 Flatiron Athleti  2:34.98    2:33.34 SECT   
           1:11.81    2:33.34 (1:21.53)
 47 Gingras, Owen J  15 Vandal Aquatic C  2:33.14    2:33.39 SECT   
           1:12.96    2:33.39 (1:20.43)
 48 Renninger, Andr  17 King Aquatic Clu  2:31.22    2:34.08 SECT   
           1:12.19    2:34.08 (1:21.89)
 49 McNutt, Karter   16 Fort Collins Are  2:36.27    2:34.16 SECT   
           1:15.04    2:34.16 (1:19.12)
 50 Joshi, Amey P    16 West Coast Aquat  2:11.21Y   2:34.21 SECT   
           1:13.33    2:34.21 (1:20.88)
 51 Sgouros, Jonath  15 Scottsdale Aquat  2:36.49    2:34.37 SECT   
           1:13.65    2:34.37 (1:20.72)
 52 Kunz, Tallin G   16 Utah Valley Aqua  2:31.76    2:34.52 SECT   
           1:14.39    2:34.52 (1:20.13)
 53 La Fond, Christ  21 Lake Oswego Swim  2:29.05    2:34.56 SECT   
           1:14.58    2:34.56 (1:19.98)
 54 Khurmi, Jai D    15 Life Time  Arizo  2:37.33    2:34.61 SECT   
           1:12.37    2:34.61 (1:22.24)
 55 Stahl, Ryan A    16 Una Love-CO       2:38.16    2:34.64 SECT   
           1:11.92    2:34.64 (1:22.72)
 56 Clarke, Krishna  16 Beast Aquatics-N  2:37.51    2:34.69 SECT   
           1:13.28    2:34.69 (1:21.41)
 57 Yang, Beri       17 Scottsdale Aquat  2:28.07    2:34.84 SECT   
           1:12.92    2:34.84 (1:21.92)
 58 Liu, Evan        16 Olympic Cascade-  2:38.20    2:35.18 SECT   
           1:13.45    2:35.18 (1:21.73)
 59 Hassert, Connor  18 Elevation Athlet  2:36.13    2:35.32 SECT   
           1:14.15    2:35.32 (1:21.17)
 60 Gordon, Soren M  17 Gold's Aquatics-  2:37.93    2:35.65 SECT   
           1:11.88    2:35.65 (1:23.77)
 61 Lee, Andrew J    17 Tualatin Hills S  2:34.64    2:35.78 SECT   
           1:14.75    2:35.78 (1:21.03)
 62 Trichler, Rio J  17 Scottsdale Aquat  2:11.40Y   2:36.45 SECT   
           1:13.05    2:36.45 (1:23.40)
 63 Serrano, David   17 Phoenix Swim Clu  2:28.16    2:36.70 SECT   
           1:11.26    2:36.70 (1:25.44)
 64 Gomez, Felix S   17 Cougar Aquatics-  2:38.81    2:36.79 SECT   
           1:14.01    2:36.79 (1:22.78)
 65 Brisbois, Alexa  19 Lake Oswego Swim  2:32.16    2:37.14 SECT   
           1:14.04    2:37.14 (1:23.10)
 66 Choi, Jaiyoun    17 Tualatin Hills S  2:39.55    2:37.39 SECT   
           1:15.54    2:37.39 (1:21.85)
 67 Vo, Patrick M    16 Elevation Athlet  2:36.58    2:37.44 SECT   
           1:14.04    2:37.44 (1:23.40)
 68 Miller, William  15 Cougar Aquatics-  2:38.18    2:38.02 SECT   
           1:15.03    2:38.02 (1:22.99)
 68 Johnson, Matthe  16 Tucson Ford Deal  2:37.79    2:38.02 SECT   
           1:12.97    2:38.02 (1:25.05)
 70 Chen, Nathan Z   17 Bellingham Bay S  2:37.74    2:38.61 SECT   
           1:15.42    2:38.61 (1:23.19)
 71 Kim, Dohyun      17 Lake Oswego Swim  2:43.66    2:38.71 SECT   
           1:17.41    2:38.71 (1:21.30)
 72 Witty, Thomas R  16 Bainbridge Islan  2:38.03    2:39.29 SECT   
           1:13.78    2:39.29 (1:25.51)
 73 Martin, Bryce T  17 Fort Collins Are  2:36.82    2:39.48 SECT   
           1:16.01    2:39.48 (1:23.47)
 74 Schreiber, Gabr  15 Lake Oswego Swim  2:32.78    2:41.30        
           1:15.60    2:41.30 (1:25.70)
 75 Salisbury, Aida  17 Wasatch Front Fi  2:39.58    2:41.37        
           1:12.76    2:41.37 (1:28.61)
 76 Corson, Luke P   15 5280 Swim Team-C  2:38.38    2:42.49        
           1:16.06    2:42.49 (1:26.43)
 77 Faser, Brodin D  17 YMCA Westside Si  2:38.02    2:42.71        
           1:16.39    2:42.71 (1:26.32)
 78 Martin, Aaron T  15 Swim Neptune-AZ   2:37.79    2:42.82        
           1:16.24    2:42.82 (1:26.58)
 79 Bednarz, Patric  17 YMCA Westside Si  2:41.90    2:43.59        
           1:16.43    2:43.59 (1:27.16)
 80 Pennington, Rya  16 Univ of Denver H  2:37.01    2:43.69        
           1:16.46    2:43.69 (1:27.23)
 81 Yun, Zuriahn C   17 Olympic Cascade-  2:12.35Y   2:44.38        
           1:17.24    2:44.38 (1:27.14)
 82 Humphreys, Cale  16 Phoenix Swim Clu  2:42.51    2:44.99        
           1:18.66    2:44.99 (1:26.33)
 83 Jantzi, Ethan P  15 Yuma Aquatics-AZ  2:51.07    2:47.77        
           1:18.40    2:47.77 (1:29.37)
 84 Timblick, Jake   17 Pikes Peak Athle  2:27.71Y   2:50.49        
           1:19.60    2:50.49 (1:30.89)
 -- Brooking, Cedri  17 Rio Salado Swim-  2:34.32      DQ DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Foord, Luca J    18 Tualatin Hills S  2:29.10        DFS        
      Declared false start
 -- Zaplatar, Izak   18 Longhorn Aquatic  2:25.71        DFS        
      Declared false start
 -- Lambert, Andrew  18 Spokane Waves Aq  2:28.14        SCR