Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
              2022 ST TXLA 12&U Sprint Cup - 6/18/2022              
 
 Event 6  Girls 6-10 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Morris, Camdan   10 TXLA-ST           1:23.65    1:20.52        
             39.87      1:20.52 (40.65)
  2 Koeppel, Ridgle  10 NTRO-ST           1:25.79    1:23.15        
             40.13      1:23.15 (43.02)
  3 Gunn, Pepper A   10 NTRO-ST           1:21.91    1:24.21        
             41.34      1:24.21 (42.87)
  4 Wenglar, Reagan  10 NTRO-ST           1:29.46    1:25.72        
             42.07      1:25.72 (43.65)
  5 Minear, Abigail  10 UN-ST             1:26.94    1:26.57        
             41.90      1:26.57 (44.67)
  6 Jakhangirova, A  10 NTRO-ST           1:32.68    1:27.01        
             42.72      1:27.01 (44.29)
  7 Chang, Emma       9 GOLD-ST           1:28.41    1:28.78        
             43.19      1:28.78 (45.59)
  8 Campbell, Savan  10 CAA-ST            1:34.77    1:32.53        
             45.92      1:32.53 (46.61)
  9 Yun, Grace M     10 NTRO-ST           1:30.32    1:33.72        
             46.63      1:33.72 (47.09)
 10 Deaton, Emilie   10 NTRO-ST           1:33.75    1:34.02        
             45.98      1:34.02 (48.04)
 11 Sutherland, Cha  10 NTRO-ST           1:42.29    1:36.48        
             48.95      1:36.48 (47.53)
 12 Lee, Josie P      9 LSAC-ST           1:36.50    1:37.69        
             47.74      1:37.69 (49.95)
 13 Frushour, Ashle   9 NTRO-ST           1:42.92    1:41.65        
             48.02      1:41.65 (53.63)
 14 Buscaglio, Mika  10 TXLA-ST           1:40.46    1:42.88        
             50.27      1:42.88 (52.61)
 15 Fenton, Eliza H  10 COTA-ST           1:38.99    1:44.00        
 16 Lee, Rachel Z     9 NTRO-ST           1:41.29    1:44.59        
             51.12      1:44.59 (53.47)
 17 Mohan, Mira N    10 NTRO-ST           2:10.00    1:48.61        
             53.03      1:48.61 (55.58)
 18 Halevy, Alice S  10 TXLA-ST           1:52.10    1:48.63        
             51.56      1:48.63 (57.07)
 19 Guan, Claire Y   10 NTRO-ST           1:59.56    1:51.31        
             52.73      1:51.31 (58.58)
 20 Pham, Rose Y     10 NTRO-ST           1:52.37    1:51.47        
             55.31      1:51.47 (56.16)
 21 Mortimer, Scarl   9 YMCA-ST           1:50.21    1:52.06        
             52.23      1:52.06 (59.83)
 22 Solominsky, All   9 NTRO-ST           1:54.15    1:53.49        
             55.59      1:53.49 (57.90)
 23 Gunn, Ruby E      7 NTRO-ST           2:10.00    1:53.98        
             56.30      1:53.98 (57.68)
 24 Ozanus, Penelop   8 NTRO-ST           1:58.74    1:54.09        
             55.34      1:54.09 (58.75)
 25 Herboth, Lainie   9 PLAT-ST           1:53.87    1:56.33        
             55.35    1:56.33 (1:00.98)
 26 Huskins, Kinley  10 NTRO-ST           2:19.99    1:59.12        
             59.11    1:59.12 (1:00.01)
 27 Krachey, Lucind  10 YMCA-ST           2:28.14    2:00.05        
             59.84    2:00.05 (1:00.21)
 28 Gauthier, Edie    9 TXLA-ST           2:10.22    2:00.61        
             58.40    2:00.61 (1:02.21)
 29 Das, Annika      10 NTRO-ST           2:09.99    2:01.06        
 30 Louderback, Lay   9 TXLA-ST           2:01.05    2:02.12        
 31 Lewis, Carmela    9 WLOO-ST           2:02.97    2:02.14        
 32 Thomas, Makenzi  10 LSAC-ST           1:54.55    2:05.48        
             57.35    2:05.48 (1:08.13)
 33 Yu, Ina A         9 WLOO-ST           1:59.75    2:06.26        
 34 Grabowski, Pepp   9 TXLA-ST           2:10.22    2:06.98        
           1:03.06    2:06.98 (1:03.92)
 35 Julien, Cora E    9 TXLA-ST           2:00.22    2:09.26        
           1:02.54    2:09.26 (1:06.72)
 36 Boldrick, Stell   9 NTRO-ST           2:36.49    2:09.74        
           1:06.39    2:09.74 (1:03.35)
 37 Boldrick, Augus   9 NTRO-ST           2:32.49    2:09.80        
           1:04.82    2:09.80 (1:04.98)
 38 Gerber, Phemie    9 TXLA-ST           2:11.50    2:10.95        
 -- Kraizman, Anna    9 TXLA-ST           2:10.22         DQ        
      Not on back off wall
           1:00.71         DQ (1:00.62)
 -- Greenwood, Nora   8 WLOO-ST           2:06.66         NS        
 -- Rasty, Abigail    9 WLOO-ST           1:51.33         NS        
 -- Wang, Caileen S   9 TXLA-ST           1:40.07        SCR        
 
 Event 6  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Bisque, Wynne J  12 UN-ST             1:14.31    1:15.50        
             36.99      1:15.50 (38.51)
  2 Gilbreath, Lucy  12 TXLA-ST           1:16.10    1:17.56        
             38.14      1:17.56 (39.42)
  3 Higgs, Charissa  11 NTRO-ST           1:19.29    1:18.76        
             38.30      1:18.76 (40.46)
  4 Richards, Evely  12 CAA-ST            1:24.55    1:22.76        
             40.53      1:22.76 (42.23)
  5 Foertsch, Julia  12 COTA-ST           1:25.53    1:22.83        
             39.89      1:22.83 (42.94)
  6 Wang, Chereen S  11 TXLA-ST           1:26.29    1:23.90        
             41.08      1:23.90 (42.82)
  7 Bynum, Fairlane  12 UN-ST             1:25.17    1:24.62        
             40.65      1:24.62 (43.97)
  8 Berry, Lucy L    11 TXLA-ST           1:25.73    1:26.70        
             43.27      1:26.70 (43.43)
  9 Angus, Gwen C    12 NTRO-ST           1:24.74    1:31.18        
             43.92      1:31.18 (47.26)
  9 Yang, Ada J      11 GOLD-ST           1:30.38    1:31.18        
             44.52      1:31.18 (46.66)
 11 Griser, Sydney   12 TXLA-ST           1:40.42    1:35.72        
             46.05      1:35.72 (49.67)
 12 Rustowicz, Madd  11 NTRO-ST           1:34.99    1:35.73        
             47.19      1:35.73 (48.54)
 13 Yturralde, Broo  11 LSAC-ST           1:45.92    1:37.38        
             47.26      1:37.38 (50.12)
 14 Woodruff Vale,   12 TXLA-ST           1:39.68    1:38.74        
             47.36      1:38.74 (51.38)
 15 Moore, Lauren A  12 YMCA-ST           1:39.79    1:40.35        
             48.25      1:40.35 (52.10)
 16 Matthews, Cora   11 NTRO-ST           1:41.89    1:44.41        
             50.23      1:44.41 (54.18)
 17 Ramirez, Elise   11 NTRO-ST           2:10.00    1:45.56        
             52.60      1:45.56 (52.96)
 18 Momin, Aliza I   12 NTRO-ST           1:56.31    1:47.17        
             51.80      1:47.17 (55.37)
 19 Gerber, Maela A  11 TXLA-ST           1:55.22    1:51.90        
             53.35      1:51.90 (58.55)
 20 Dragoo, Carlie   11 PLAT-ST           2:07.15    1:59.49        
           1:00.05      1:59.49 (59.44)
 21 Hope, Kylee C    11 NTRO-ST           2:20.00    2:02.79        
 -- Petersen, Sadie  11 YMCA-ST           1:45.98         NS        
 -- Tat, Angie T     11 NTRO-ST           1:28.20         NS        
 -- Gupta, Asmi      11 WLOO-ST           1:45.66         NS        
 
 Event 6  Boys 6-10 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Gilbreath, Nick  10 TXLA-ST           1:25.93    1:28.86        
             43.62      1:28.86 (45.24)
  2 Shapiro, Ezrah    8 COTA-ST           1:41.44    1:39.12        
             48.11      1:39.12 (51.01)
  3 Denison, Zach D  10 WLOO-ST           1:47.14    1:40.18        
             50.23      1:40.18 (49.95)
  4 Ozanus, Alex J   10 NTRO-ST           2:03.31    1:41.23        
             49.80      1:41.23 (51.43)
  5 Specjal, Henry    9 CAA-ST            1:44.45    1:42.45        
             49.49      1:42.45 (52.96)
  6 Meinen, Landon   10 NTRO-ST           1:49.99    1:46.02        
             52.33      1:46.02 (53.69)
  7 Schaefer, Isaac   7 NTRO-ST           1:48.26    1:48.60        
  8 Werbeck, Lex A    8 COTA-ST           2:00.22    1:51.46        
             54.81      1:51.46 (56.65)
  9 Landry-McLauchl  10 TXLA-ST           1:49.53    1:53.73        
 10 Scoggin, Alex D   9 CCSS-ST           2:02.85    1:56.74        
             57.22      1:56.74 (59.52)
 11 Ramanathan, Arj   9 WLOO-ST           2:08.66    2:00.41        
             58.13    2:00.41 (1:02.28)
 12 Chen, Caleb P     7 WLOO-ST           2:19.67    2:09.55        
 -- McCage, Nolan M   8 WOW-ST            1:48.53         NS        
 
 Event 6  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Tegtmeier III,   12 NTRO-ST           1:19.26    1:18.33        
             38.63      1:18.33 (39.70)
  2 Reynolds, Edmon  11 UN-ST             1:18.42    1:18.65        
             39.36      1:18.65 (39.29)
  3 Chang, Asher J   12 NTRO-ST           1:19.96    1:20.85        
             39.83      1:20.85 (41.02)
  4 Mulligan, Kevin  11 NTRO-ST           1:24.65    1:21.05        
             39.89      1:21.05 (41.16)
  5 Chen, Alex X     12 NTRO-ST           1:18.74    1:22.39        
             42.88      1:22.39 (39.51)
  6 Ewan, Holden M   12 CCSS-ST           1:22.99    1:23.62        
             41.46      1:23.62 (42.16)
  7 Noel, Gear S     11 TXLA-ST           1:27.48    1:23.81        
             42.25      1:23.81 (41.56)
  8 Phan, Dylan T    11 NTRO-ST           1:23.40    1:24.10        
             41.40      1:24.10 (42.70)
  9 Hasson, Colton   11 NTRO-ST           1:26.29    1:24.14        
             41.17      1:24.14 (42.97)
 10 Magee, Odin S    11 NTRO-ST           1:26.29    1:25.96        
             41.91      1:25.96 (44.05)
 11 McLaughlin, Gre  12 NTRO-ST           1:25.31    1:27.81        
             42.62      1:27.81 (45.19)
 12 Morris, Rowan L  12 TXLA-ST           1:27.59    1:27.91        
             42.83      1:27.91 (45.08)
 13 Hwang, Joshua Y  11 NTRO-ST           1:28.27    1:28.84        
             43.86      1:28.84 (44.98)
 14 Cox, Aydan L     12 GOLD-ST           1:30.99    1:29.14        
             43.97      1:29.14 (45.17)
 15 Wang, Ryan D     12 CAA-ST            1:27.04    1:30.03        
             43.27      1:30.03 (46.76)
 16 Bauman, Jackson  12 YMCA-ST           1:36.41    1:31.36        
             44.60      1:31.36 (46.76)
 17 Marti, Carl M    11 TXLA-ST           1:31.03    1:31.81        
             44.40      1:31.81 (47.41)
 18 Andresakis, Jay  12 NTRO-ST           1:28.58    1:33.79        
             45.92      1:33.79 (47.87)
 19 Staubley, Ben H  11 TXLA-ST           1:48.62    1:33.82        
             46.58      1:33.82 (47.24)
 20 Gomez, Tomas A   11 NTRO-ST           1:35.51    1:35.41        
             46.98      1:35.41 (48.43)
 21 Peacock, Braden  11 TXLA-ST           1:38.32    1:38.12        
             48.22      1:38.12 (49.90)
 22 Phillips, Hunte  12 NTRO-ST           1:42.74    1:40.15        
             47.01      1:40.15 (53.14)
 23 Gutierrez, Elij  11 NTRO-ST           1:46.65    1:45.46        
             50.83      1:45.46 (54.63)
 24 Martin, Logan X  11 LSAC-ST           1:55.55    1:51.28        
             54.46      1:51.28 (56.82)
 -- Xue, Eric K      11 NTRO-ST           1:24.44         DQ        
      Re-Submerged
             42.06           DQ (42.90)
 -- Green, Pierce R  12 WOW-ST            1:30.23         NS        
 -- Tetmeyer, Lukas  11 TXLA-ST           1:42.28        SCR